LCD vs Plazma - all producenci

husain

New member
podaj jakie masz warunki : 15m2
odległość od ekranu : 2,2-3-7m
jak słońce świeci w pokoju: okno na północ (bezpośrednio nie świeci na monitor)/ rolety w oknach
Jak duży jest pokój: 3,2m x 4,7m
jaki masz obecnie telewizor: monitor 22 cale LCD Asusa
jakie programy najczęściej oglądasz: 30% przyroda/sport/informacja, 70% filmy z lapsa (BDrip)
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem: wieczór (95% po godzinie 18 )
preferowana wielkość telewizora: najlepiej 40-42 cale
preferowana marka: jakakolwiek oby obraz i kolory były jak żyleta
czego nie lubisz w telewizorach: smużenia i efektu "duszków", a także przejaskrawienie kolorów
jakie urządzenia będą podłączone : kablówka analogowa i komputer
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: 20% tv, 80% komp
siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych: najczyściej sam prosto przed ekranem ew. z dziewczyną
Czy ważne jest wifi: niekoniecznie (bede miał w lapsie ;p)
czy USB ma mieć czytanie filmów: niekoniecznie
jakimi złączami: podstawa HDMI x 3
jaki masz sygnał: kablówka analogowa (4-5 miechów N-k HD), laptop po HDMI rozdzielczość obecna fullHD
ile programów HD: 0
ma stać czy wisieć: wisieć
jaka klasa cenowa: 2800zł


Dość dużo pracuje na programach graficznych i prezentacje najczęściej przedstawiam klientom na monitorze, a teraz chciałbym na telewizorze. Kolory i odwzorowanie staja na pierwszym miejscu.

Przeczytałem tyle tematów na temat LCD i Plazm ze już nie wiem co wybrać wiec musiałem napisać tego posta.:-|
 
Ostatnia edycja:

don111

Banned
odległość od ekranu : 2,2-3-7m
preferowana marka: jakakolwiek oby obraz i kolory były jak żyleta
czego nie lubisz w telewizorach: smużenia i efektu "duszków", a także przejaskrawienie kolorów
ad1) nie ma tv dobrego jednocześnie na 2,2 i 3,7m
ad2) odpadają plazmy
ad3) odpada część LCD, odpadają plazmy, po 3 warunku odpadają ostałe na placu boju pozostałe LCD
 

eksces

New member
jak zależy ci na jakości graficznej to kup sobie porządny pół-profesjonalny monitor a nie TV. Do tego nie obejdzie się bez kalibracji. za 2800 to może kupisz coś rozsądnego w rozmiarze 24".
 

husain

New member
jak zależy ci na jakości graficznej to kup sobie porządny pół-profesjonalny monitor a nie TV. Do tego nie obejdzie się bez kalibracji. za 2800 to może kupisz coś rozsądnego w rozmiarze 24".

Aleee ja nie chce na nim bezpośrednio pracować tylko chodzi mi o wyświetlenie na Tv mojej "pracy" ... jako tako do obróbki to mam monitor graficzny. TV potrzebuje do odtwarzania prezentacji dla klienta .. a prywatnie także do oglądania filmów z kompa/tv ... Będąc w "sklepie dla idiotów" miałem okazje widzieć LCD LED i Plazmę ... Plazma słabo wyglądała, znowu LED rewelacyjnie ... a z tego co wyczytałem na forum to Plazma "wycina" pod względem kolorów i głębi czerni LCD a to co zobaczyłem w sklepie to załamałem ręce :-(
 

tdx

New member
Bez reklam
W sklepie można pokazać co się chce :) i udowodnić wszystko. W twoim przypadku (jako grafik) rozglądał bym się raczej za LCD/LED. Jesteś przyzwyczajony do takiego "komputerowego" obrazu. Jak sam pisałeś większość filmów to BD rip, więc myślę że 40C650 lub 40EX500 będzie OK. Na dobrego leda to trochę mało.
 

husain

New member
W sklepie można pokazać co się chce :) i udowodnić wszystko. W twoim przypadku (jako grafik) rozglądał bym się raczej za LCD/LED. Jesteś przyzwyczajony do takiego "komputerowego" obrazu. Jak sam pisałeś większość filmów to BD rip, więc myślę że 40C650 lub 40EX500 będzie OK. Na dobrego leda to trochę mało.

Przyjże się tym modelom w sklepie ... a coś z Philipsa ?? chodzi mi o szybkość matrycy :?
 
Do góry