LCD Sony KDL-40X3000 czy Samsung LE40a656?

tkfranz

New member
Chcialbym zakupić jeden z tych telewizorów czyli LCD Sony KDL-40X3000 lub Samsung LE40a656. W akcji widzialem jedynie model sony i bylem pod nie malym wrazeniem. Slyszalem tez, ze soniaki maja niby wnetrze samsunga i ze wzgledu na cene nie oplaca sie brac soniaka. Niektórzy narzekają na odbijający się obraz - a przez to słabą widoczność w dzień w modelu samsunga. Jaka jest prawda tego nie wiem. Pyatanie- Czy obraz tego Samsunga, który jest prawie o 2 tysiace tanszy jest również tak niesamowity jak opisywanego Sony? Czy moze wybrac inny z tych modeli ?
 
Ostatnia edycja:

jtd

New member
Bez reklam
A kto ci nagadal takich glupot o wnetrzu samsunga? Pewnie powiedzieli tez ze panel od samsunga, a tylko znaczek jest sony :mrgreen:
 

wader11

New member
To jeszcze obejrzyj plazmy Panasonic PV80 za 1/2 ceny tego sony a ktory gra lepiej :) . Samsung nigdy mi sie nie podobal - skalownaie obrazu slabe. Aha Sony i Samsung maja wspolna matryce - podobno robi to dla nich powolana przez Sony io Sansunga firma. Ale caly patenet polega na sofcie i jakosci elektroniku - a tutaj Sony pozostawia Samsunga daleko w tyle.
Ja przymioerzalem sie do LCD ale dobre czyli fajnie graja bez smuzenia itd. to wydatek rzedu 7000 zl. Kupilem plazme Panasa 42PV80 za 3100 - a gra rewelacyjnie. Jak nie potrzebujesz fullHD ( nie masz konsoli albo BR) to szoda przeplacac.
Pozdrawiam
 

Regon

New member
tkfranz napisał:
Chcialbym zakupić jeden z tych telewizorów czyli LCD Sony KDL-40X3000 lub Samsung LE40a656.......

Zmierzam się z podobnym dylematem, są tutaj ludzie, którzy zazwyczaj mają temat opanowany dlatego z zainteresowaniem będe obserwował wypowiedzi.
Nie jestem specjalistą w tej dziedzinie i np. nie wiem nic o 10-ciu bitach itd...

Natomiast nie wiem czy wejścia 3 x HDMI w Samsung i 2 x HDMI w Sony to taka różnica ? Który ma w końcu jaki czas plamki , bo różnie podają 5 ms Samsung i 8 ms Sony ? W wersji 40" Samsung jest sporo droższy (4,699 zł) niz Sony (3,757 zł), z tego co mówicie to Sony ma lepsze oprogramowanie i elektronikę, to o co tu chodzi ???

Progresywne skanowanie i filtr grzebieniowy odnosi sie do tego samego zjawiska, czy sa to dwie oddzielne sprawy ?

Informacje te mam z mediapasaz


Serdeczne dzięki z kóry za pomoc
 

masterlech

New member
Sorry, ale gdzie znalazłeś Sonego za taką cene????
Ten Sony ma trzy HDMI a nie dwa.
Może pomyliłeś z x2000 (poprzednią serią).
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
ale nie podałeś jakie masz warunki i jakie oczekiwania?
Jakie masz warunki - wielkość pokoju ?
jaki sygnał ?
jaka odległość od ekranu ?
jakie urządzenia do podłączenia?
jaka klasa cenowa?
więcej oglądasz w dzień czy w nocy?
jakie masz nasłonecznienie pokoju ?
ile osób zasiada przed telewizorem?
Jaki masz ulubiony program?
jaki masz telewizor?
Ma stać czy wisieć?
 

tkfranz

New member
Sygnał-nka albo cyfra
pokoj jest duzy i musi byc 40"
podlaczony bedize napewno xbox i dvd
cena nie gra roli jezeli ten soniak ma znacznie lepszy obraz
Ogladalnosc w dzien i w nocy....wiadomo ze latem dzien
i bedzie wisial ale czy to ma jakies znaczenie?

Chodzi glownie o to czy ten soniak jest znacznie lepszy czy obraz tych dwoch modeli jest podobny
 

Regon

New member
masterlech napisał:
Sorry, ale gdzie znalazłeś Sonego za taką cene????
Ten Sony ma trzy HDMI a nie dwa.
Może pomyliłeś z x2000 (poprzednią serią).

Tak jak pisałem w mediapasaz.pl , przed chwilą sprawdzałem, Bravia KDL-40D3500 jest po 3 757 zł
 

Regon

New member
masterlech napisał:
Sorry, ale gdzie znalazłeś Sonego za taką cene????
Ten Sony ma trzy HDMI a nie dwa.
Może pomyliłeś z x2000 (poprzednią serią).

Aha... patrzyłem jeszcze dzisiaj na : TOSHIBA 37" REGZA LCD 37XV500PG jest po około 3,159 zł, i też całkiem niezłe parametry, patrząc zupełnie praktycznie, a nie akademicko
 
Do góry