LCD SONY 52W4500 vs. TOSHIBA REGZA 52ZF355DG

Który jest wg Ciebie lepszy?


  • Total voters
    0
Status
Zamknięty.

timix

New member
Od kilku miesięcy zbieram, czytam i pułap cenowy robi się coraz wyższy.

W końcu zdecydowałem się na LCD SONY 52W4500 / TOSHIBA REGZA 52ZF355DG.

Cenowo tak samo
na +sony gwarancja 5lat
na +toshiby piekny design


Proszę o wyrażenie opinii
 

mateo2121

New member
Bez reklam
Zdecydowanie Sony W4500...na pewno bedziesz zadowolony...ponadto ta Toshina juz wycofana z produkcji...wiec raczej nie warto:)
 

timix

New member
Jakie masz warunki - wielkość pokoju ? 42m2
jaki sygnał ? platforma N
jaka odległość od ekranu ? 4 metry
jakie urządzenia do podłączenia? blu ray -komputer,w przyszłości ps3
jaka klasa cenowa? 8500zł
więcej oglądasz w dzień czy w nocy? 50/50
jakie masz nasłonecznienie pokoju ? duże
ile osób zasiada przed telewizorem? 3
Jaki masz ulubiony program? discovery hd
jaki masz telewizor? zepsuty philips 32 cale
Ma stać czy wisieć? wisiec
Co Cię wkurza w telewizorach ? kiedy jest wolny, buczy
 

mateo2121

New member
Bez reklam
W tej klasie cenowej sprawdź:
1 Pioneer 5090
2. Pioneer 5080
3. Sony Z4500

Super TV....dużo lepsze niż wymienione przez Ciebie w tytule:)
 

Ramzes765

New member
Bez reklam
Sony Z4500 i 200hz to chwyt marketingowy. Bardzo ciezko zauwazyc roznice 200HZ. Jedyna przewaga serii Z nad W to mniejsze ryzyko cloudingu.
Sony chyba jako jedyny producent ma az tak wielkie problemy z cloudingiem w swoich modelach ale poza ta wada nie slychac innych zlych opinii na temat serii W i Z.
Co do Toshiby to tak: TV super design, obraz tez bardzo dobry ale... radze poczytac wątek odnosnie serwisu w Polsce i podejscia do klienta. Ja po tej lekturze nie kupie nic z pod marki Toshiby chocby TV byl najlepszy na swiecie ;).
Moja opinia:

Jesli chcesz LCD bierz 52W4500 - ale sprawdz clouding (pewnie bedzie ale mozna znalezc model z minimalnym cloudingiem)

Jesli zdecydujesz sie na plazme to najlepszym rozwiazaniem jest Pioneer 5090H - tu nie ma zadnych problemow poza tym ze obraz z TV plazmowych nie kazdemu odpowiada - np. ja nie moge sie przyzwyczaic do plazm i dla tego ich nie kupuje.
 

fikol55

New member
Witam,

od 1 lipca mam tę Toshibę.

Zalet sporo:
- świetne kolory
- dobre odświeżanie
- świetnie współdziała z komputerem
- fenomenalne kąty (praktycznie nie widać różnic oglądając prawie kompletnie z boku)
- łatwa konfiguracja
- bardzo dobry obraz z kablówki cyfrowej (aster), niesamowite kolory i jakość obrazu na kanałach HD

Minusy:
- tylko jedna konfiguracja ustawień użytkownika
- słaby poziom czerni - to mnie na maksa wkurza jak oglądam w nocy. godzinami bawiłem się ustawieniami i nic nie dałem rady zrobić - główna wada

Co do Sonego to nie widziałem

pozdro
 

timix

New member
Panowie, info dla wszystkich zastanawiających się nad sony 52w4500.
Byłem dzisiaj w sony centre we wrocławiu.
Podłączyłem go pod laptopa, puściłem iron mana dvdrip i powiem, że obraz był naprawdę zdumiewająco dobry nawet z 2metrów ( a mam naprawdę spore wymagania).
Cena u nich to 9499, jak zrobiłem krzywą minę powiedzieli (od razu) 8900.

Wniosek: jeśli chodzi o kompa - testowałem, świetnie , mówią, że konsola rewelacja (gry).
 

IGBT

New member
Właśnie piszę ten email na 52W4500. Dziś przyszedł kabelek DVI->HDMI. Internet wygląda jak na monitorze komputerowym, nie ma się nawet na siłę do czego przyczepić. Gry z PC rewelacyjnie. Zdjęcia z cyfraka F717 doskonałe - lepiej jak na dobrym monitorze CRT. Kablówka UPC kiepska. DVD bardzo dobrze. Czym lepszy sygnał tym ten TV pokazuje na co go stać. Czerń na wprost bdb - nawet w nocy (w tej chwili ciemny pokój i podświetlanie na 0) z boku ok 30st wpada w lekką zieleń. Nie zauważam również chmurek a byłem naprawdę na nie uczulony. W sklepie poprosiłem o włączenie telewizora i zgaszenie światła. No i cena 7100. TV oglądam z 2,5m, kompa przez TV z ok 2m. Toshiby niestety nie widziałem w warunkach domowych. Polecam ten TV.
 
Status
Zamknięty.
Do góry