LCD Samsung i UPC MediaBox HD HDD

bogdan_kr

Member
Bez reklam
Panie Boże, dziękuję ci za to, że w swojej niewiedzy zdecydowałem się na platformę "n" a później na telewizor plazmowy.

Obserwowałem wczoraj akcję montażową MediaBoxa HD zamówionego w UPC przez moją znajomą. Jeżeli postarałbym się być obiektywny to napisałbym: przyszedł spóźniony, młody, mrukliwy montażysta, o co najwyżej obojętnym stosunku do sprawy. Sprawnie podłączył urządzenie do prądu i jeszcze sprawniej na spliterze sygnału dosztukował bardzo krótkie kable - de facto po jego wyjściu znajoma została z niezłym bałaganem za telewizorem. Za telewizorem ponieważ przy danej długości kabli sprzęt (mediabox) okazał się zupełnie nieustawny.

Instrukcji obsługi brak, "proszę uruchomić na dekoderze kanał 11 i tam jest przewodnik po usłudze".

Gdy już udało się poustawiać tv (około roczny LCD Samsunga 32 cale) tak, aby z nowego źródła wyświetlany obraz nie był wściekle przekolorowany, zaczęliśmy przeglądać ulubione kanały pod kątem jakości obrazu. Znajoma zawiedziona, "miało być lepiej a jest gorzej niż na zwykłym kablu od upc". Na temat jakości nic jej nie mówiłem, próbowaliśmy przelecieć przez wszystkie możliwe opcje i ustawienia aby uzyskać ją możliwie najlepszą.

Nie wiem czy to wina zestawienia tv lcd z mediaboxem upc... Osobiście mógłbym może przyzwyczaić się do takiego obrazu ale przyjemności z jego oglądania chyba bym nie miał.

Pozdrowienia!

Powyższy komentarz stanowi prywatną opinię autora, nie ma potrzeby abyś go komentował/a ;)
 

vvilk

New member
Mam podobną konfigurację (Samsung 40A656 i MediaBox HD HDD).
Według mnie jest spora różnica między analogiem i cyfrowym sygnałem.
Oczywiście na + dl cyfrówki.
 

bogdan_kr

Member
Bez reklam
Myślę, że wpływ na to może mieć lokalizacja, długość kabla (odległość) pomiędzy jakimś przekaźnikiem operatora kablowego a odbiornikiem tv czy jakość samego kabla oraz zakłócenia, na które może on być narażony. Tak więc powiedziałbym, że możliwe są różne scenariusze po zmianie z analogu na cyfrę - subiektywne polepszenie jakości obrazu, pogorszenie jakości obrazu lub też brak znacząco widocznych zmian :)

Nadmienię też, że po opisywanym wcześniej montażu MediaBoxa znajoma przez kilka dni męczyła się z różnymi ustawieniami telewizora (jednak sygnał inny i podawany inaczej, wcześniej złącze antenowe później zaś hdmi) i w rezultacie udało jej się osiągnąć jakość obrazu, którą zaakceptowała jak zadowalającą. Nie wiem, nie widziałem jeszcze.

Pozdrowienia!
 
Do góry