Lcd ( samsung czy sony) czy Plazma (LG czy Panasonic) ?

sebol87

New member
Witam!

Chcę w najbliższym czasie kupić plazme lub lcd . Telewizor będzie w nie za wielkim pokoju dlatego myśle pomiędzy lcd 32 cale i plazma 32 - 37 cala. Będzie używany do kablówki, komputera i dvd. Firmy które mnie interesują jeśli chodzi o lcd to sony lub samsung. Jeśli chodzi o plazme to albo LG albo Panasonic. Chyba że macie inne propozycje?

Chiałbym wydać jeśli chodzi o lcd 1800 zł a jeśli chodzi o lcd to do 2200.
Modele które mnie zainteresowały z lcd to

Samsung LE32A456 C
Samsung LE32R81B
Samsung LE32R81B
Sony KDL-32P3000 K

no i oczywiście telewizory z tych firm w podobnych cenach. Tylko który najlepiej będzie sie nadawał?

Jeśli chodzi o plazme to zainteresował mnie:
LG 32PC51 ( zaniepokoiła mnie rozdzielczość i obawiam się że jak podłącze komputer to się rozczaruje)


Panasonic TH-37PV8 P ( 37 cala lepsza rozdzielczość ale nie mam jakiejkolwiek opini o tym telewizorze)

Proszę o radę co proponojecie, może znacie jakieś inne telewizory które rozwiązały by mój problem?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

maxus3000

New member
jesli tylko masz w miare zaciemniony pokoj to bierz PLAZME . Duzo lepsze odwzorowanie kolorow i czas reakcji . Polecam ci model 37PX80 . Ja go wyrwalem za 2200 , moze i tobie sie poszczesci . Jednak jesli twoj pokoj jest mocno nasloneczniony to lepszym rozwiazaniem bedzie lcd , mysle ze jesli kupisz 32 cale to bedziesz po miesiacu zalowal ze nie wzioles wiekszego , wiec lepiej dozucic pare stowek i miec juz cacy sprzet . LCD to polecam : http://www.skapiec.pl/site/cat/22/comp/327546 . Troche moze kosztuje , ale za to ma pokazna ilosc zlaczy i naprawde ladnie gra . Jednak wszystko zalezy od ciebie , najlepiej idz do sklepu i sam porownaj interesujace cie modele . I wybierz ktory najlepiej bedzie sie nadawal dla ciebie
 

ArtS007

New member
Bez reklam
Do komputera, czyli dokładniej, do jakich zastosowań? Jeśli zechcesz pograć, to plazma spisze się świetnie. Na początku bardziej tylko należy uważać, aby nie przedobrzyć z wyświetlaniem stałych jaskrawych elementów. Jeśli to typowej pracy (internet, office), to wybierz zdecydowanie LCD. Plazmy w małych rozmiarach mają prostokątne piksele i ciężko jest dobrać rozdzielczość karty graficznej tak, aby mapowanie pikseli było 1:1. Oczywiście nie można też zapominać, że po dłuższym czasie na plaźmie może się utrwalić np. pasek Start.

ArtS :)
 
Ostatnia edycja:

sebol87

New member
Pokój jest raczej zaciemniony a jeszcze do tego mam żaluzje. Nie chce raczej większego ponieważ odległość jaka telewizor będzie stał ode mnie to jakieś 3,5 m. Byłem w sklepie widziałem jak chodzi plzma lg na kablowce a jak lcd smasung czy tam sony .. i widziałem różnice tylko chciałbym wiedzieć jak chodzi lg na komputerze. Komputer używałbym czasami do internetu a cześciej do filmów. A załózmy że komputer będzie sporadycznie podłaczany do telewizora bo będe mial kino domowe . Stwierdziłem że jeśli posiadam laptopa, bezprzewodowy internet to nie widze większego sensu zeby jeszcze podłaczać do tv. No to załózmy że telewizor bedzie mi potrzebny głownie do kablowki i kina domowego no i czasami jak bede chcial obejrzeć film z komputera to co radzicie ;) ?
 
Do góry