LCD powyżej 50"

Jaros

New member
Witam

Znajomy poprosił mie o pomoc w wyborze telewizora LCD powyżej 50" (im wieksza przekątna tym lepiej - przeznaczenie to naprawdę duży salon). Moja wiedza konczy się na modelach poniżej 40" i zupełnie nie wiem, co w takiej wysokiej półce można polecać i jakie wogóle sa alternatywy. Moze ktoś z forum będzie wiedział co jest (lub niedługo będzie) wartego polecenia z tak dużych LCD-ków?
Jego wymagania zamykają się w trzech żądaniach: dobre parametry ;-) , najlepiej full HDTV i cena nie wchodząca w zakres szalonych (50 tys to juz jest przesada, może cos do 30 tys?, więcej tylko jesli to rzeczywiscie miałoby sens).
Co do materialu odtwarzanego to głównie sygnał z topowego DVD (oczywiście z upscalingiem, połączenie po HDMI), Cyfra (jak tylko N-ka zacznie nadawac w HDTV to takze N), trochę sygnału z kompa i pozniej jakis odtwarzacz stacjonarny HDTV, jak tylko pojawi się coś sensownego na rynku.
Ma w chwili obecnej plazmę, ale stracil do niej cierpliwość (ma może pół roku a już 3 raz szykuje się do serwisu - tym razem pojawiają mu się czerwone plamki).
Z góry dziękuję za pomoc (wiem, ze pytań, który TV wybrać jest dużo, ale może kogoś zainteresuje nietypowy "wymiar" problemu ;-) )

Pozdrawiam

J.G.
 

ar2

Wsparcie
Członek Załogi
HD Squad
Jeżeli chce mieć teraz to niech pyta o to:

KLIK

ew. może poczekać także na Sharpa tyle że dużo mniejszego bo 52"

Pozdrawiam
 

musti

Banned
Chyba dużego wyboru nie masz....
Ja znam tylko Sony Bravia KDL-52X2000 FullHD (w dwóch wersjach kolorystycznych - cena poniżej 23tys).
Jest jeszcze Samsung i Sharp, ale nie wiem czy w naszyxh sklepach.
W mniejszych - 46" już mozna przebierać...
 

Jaros

New member
hmm

Dziękuję za informacje. Niestety głównie powierdziły one moje obawy, że wbrew wszelkim newsom itp. w segmencie tak dużych telewizorów zupełnie nie ma w czym wybierać :sad:
A coś mi się kotłuje po głowie, że niedawno czytałem gdzieś newsa o jakims LCD-ku w miarę sensownym cenowo i o przekątnej powyżej 60", który miał pojawić się w Polsce. Nawet wtedy pomyślałem o tym znajomym, ale był to czas, kiedy dałby się zabić w obronie swojej plazmy :) A teraz... no cóż cholesterol nie przebacza i funduje sklerozę jak leci wszystkim mięsożercom ;-) Ni diabła nie mogę znaleźć gdzie był ten news.
Jak komuś się coś przypomni to proszę o następne sugestie, temat pewnei będzie jeszcze żył przez jakiś czas.

P.S. Kiedy ma pojawić się ten 52" Sharp?
 

musti

Banned
Jak chcesz coś naprawdę dużego to szczerze można polecic odbiorniki tylnoprojekcyjne nowej generacji:
JVC HD-ILA 60" czy Sony Bravia SXRD 70".
 
Do góry