lcd/plazma po latach..

ablack

New member
Jak w tytule- ile lat mają wasze telewizory i jakie usterki sie w nich pojawiły(o ile sie jakieś pojawiły) po dłuzszym czasie użytkowania?
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
dobre pytanie

Bardzo dobre pytanie....., ale ja przewrotnie zapytam Ciebie ile lat pracował bezawaryjnie Twój Tv CRT?

Pytam dlatego bo wcześniej używałem Philipsa 32" i powiem tak na gwarancji maił dwie poważne awarie / cale szczęście, że na gwarancji /. Następnie pracował bezawaryjnie przez 6 lat. Do tej pory pracuje...

Ja swoją plazmę mam od około 2 miesięcy i mam nadzieję, że popracuje bezproblemowo kilka lat.

Dużo zależy od tego jak się trafi.....

Pozdrawiam
 

magik1973

New member
Używałem przez 6 lat Philipsa 28 cali 100hz i nim miałem z nim żadnych problemów, teraz gra nadal bezawaryjnie od 1 roku u Rodziców.
Od roku używam plazmy Panasonica, a nie Philipsa tylko dlatego,że Philips daje 12 miesięcy gwarancji.
 

ablack

New member
Crt: NEPTUN M 547T od niepamietnych czasów :) działa do dzisiaj bez wiekszych awarii, moze poza poziomymi paskami na ekranie(widoczne po włączeniu tv) , Daewoo DTH-29U7K-100D jakieś 4,5 lat narazie bez awarii.
 

astronaut

New member
To są z was szczęsaciarze. Ja z Philipsem mam bardzo złe doświadczenia. Praktycznie wszytko co miałem od tego producenta (golarka elektryczna, boombox, radiomagnetofon, robot kuchenny, suszarka i żelasko) ulegało awariom na tyle poważanym że lądowało na śmietniku nimalże momentalnie po skończeniu gwarancji (radiomagnetofon jedynie pożył jakies 5 lat). Dobrze że radio samochodowe mi ukradli bo też Philipsa było :p. Znajomym TV też odszedł do krainy wiecznych łowów po ~3 latach (trafo). Także u mnie Philips jest skreślony dożywotnio.

PS. Pisałem ostatnio w jakimś innym temacie o tym ale powtórze tutaj. Będąc ostatnio w serwisie RTV zauważyłem kilka TV LCD: 6x Sharp Aquos, 1x Sony, Toshiba i Philips. Było jeszcze kilka CRT ale się im nie przyglądałem. Napewno jeden z nich to był..... Philips :).
 

lucaaszz

New member
unitra polkolor (na oko 24-26 cali) - kineskopowy 22 lata ma i nadal zyje, aczkolwiek obraz jest juz tylko w odcieniach zieleni.
nec 17" crt 21 lat, zepsuł się 2 miesiace temu, wczesniej bez zadbych usterek.
(to byly tv ktore ma moja babcia)
Thomson 21" crt ma 5 lat i juz sie psuje, na pilocie nie dziala guzik power, co jest wyjatkowo wku... zwlaszcza gdy chce ustawic zeby sie wlaczyl rano jako budzik, czasem sie zawiesza.
Finlux crt okolo 18-17 lat, nie psuje sie nic i dziala bez zarzutu do dzis.
Philips LCD 42" ma juz ponad 2 lata i narazie nic sie nie zepsulo, jedynie pilot jak ma slabe baterie to przy zmianie programow czasem wlacza menu.
no i w tym tygodniu przyjedzie do mnie plazma 37" panasonic. Na jej recenzje mam nadzieje ze poczekacie kilka lat :p
 
Do góry