LCD/plazma a dzieci (oczy)

zielo

New member
Witajcie!

Ja tak troche nietypowo. Jak na razie mam Tv CRT i jak wiadomo na wzrok nie dzialaja kojaco szczegolnie jak sie oglada z bardzo bliska. Moje roczne dziecie coraz czesciej gapi sie siedzac metr przed tv. Zastanawiam sie czy jakims rozwiazaniem byloby kupienie LCD/plazmy aby ograniczyc ewentualne straty na oczach czy pozostaje z uporem maniaka wynosic dziecko dalej lub przestac ogladac tv. Niby mowi sie, ze nowe monitory LCD sa zdrowsze dla oczu ale jak to sie ma z telewizorami?

Pozdrawiam
Piotrek
 

a4tech

New member
Rezygnując z CRT napewno pozbędziesz się szkodliwego promieniowania wysyłanego przez działo elektronowe.

Lecz z kolei bardzo bliskie spotkanie (oczu Twojej pociechy) z "kwadracikami" wyświetlanymi na LCD\Plaźmie, również nie będzie dobrą sprawą dla młodych oczek :(

Tak więc rozsądniej będzie nauczyć małego człowieczka z jakiej odległości powinno oglądać się baje na Cartoon Network ;)


Pozdrawiam.


ps. plusem LCD lub plazmy jest to, że możesz powiesić go\ją na ścianie, zwiększając w ten sposób odległość dziecka od oglądanego ekranu.

Przyjemne z pożytecznym a zarazem eleganckie ;)
 
Ostatnia edycja:

zielo

New member
Mamy na razie male mieszkanie wiec glowne zycie toczy sie w pokoju gdzie jest m.in. telewizor i mlodej zabawki. Jeszcze bajek nie oglada bo ma dopiero roczek ale czesto stoi przy telewizorze z nosem w ekranie :( zanim zdazymy ja zabrac. Opcja jest przestac ogladac telewizje lub zmienic technologie.

Co moze zle wplynac w kwadracikach plazmy/lcd?

Ktora technologia bezpieczniejsza dla oczu.
 

p.stasiak

New member
LCD są zdecydowanie bezpieczniejsze od kineskopowych tv. 40 calowy lcd idealnie (hd) i bezpiecznie ogląda się z 1,5 m (mi zdarza się z 1 metra oglądać bo jeden z foteli mam blisko i wzrok mnie nie boli). W kineskopach zdrowie psuło nam promieniowanie ale i szkodliwe migotanie. Mi osobiście wzrok zniszczył strasznie dziadowski monitor CRT przed 12-13 laty w ciągu 1 roku 2 dioptrie ;(

Gdybym miał dzieci to kineskopowy bym wyrzucił na śmieci albo dał w prezencie nielubianemu sąsiadowi ;)
 
Ostatnia edycja:

pooh1968

Klub HDTV.com.pl
VIP
Roczne dziecko nie powinno wogóle oglądać TV. Poszukaj w googlach. Generalnie do 5 roku życia, oglądanie TV ogranicz dziecku do minimum. Po pierwsze będzie zdrowsze (technologia nie ma znaczenia i tak jest szkodliwa), po drugie będzie bardziej rozwinięte intelektualnie (czytanie książeczek jest zabawniejsze) i nie wychowasz maniaka telewizyjnego. PZDR
 

a4tech

New member
@zielo

Domyślam się, że "Atomówek" jeszcze nie ogląda, te Cartoon Network było na przyszłość ;)

Co się dziwić, staneła na nogi to i świat poznaje :)
A świecące się pudło z ruszjącymi się obrazami to nie lada frajda :D


W tym co napisał Kolega @pooh1968 masz zawarte sedno sprawy :eek:k:
To samo tyczy się komputera, internetu, gier i GSM.

Nowoczesna technologia zniewala i uzależnia człowieka od pierwszych dni życia :(


ps. z tym (wyrzuceniem) TV-ka przez okno (nie oglądaniem) to trochę przesada ;)
Musiałbyś zacząć od mikrofalówki i telefonów komórkowych. A chyba nie tędy droga :cool:


Pozdro.
 

zielo

New member
pooh1968 napisał:
Roczne dziecko nie powinno wogóle oglądać TV.

To jest dla mnie jeasne jak slonce. Ale tak jak pisalem mamy jeden pokoj, w ktorym stoi telewizor. Mamy wiec dwie opcje: nie ogladac tv lub kupic cos co nie bedzie tak "walic" po oczach. Hania nie oglada telewizji. Przebywa jednak w poblizu i czasami "looknie" na telewizor.

A generalnie ktora technologia jest bezpieczniejsza nawet dla moich oczu?
 

pooh1968

Klub HDTV.com.pl
VIP
To trudne pytanie - bo każda jest szkodliwa:).
CRT - promieniują i migoczą
LCD - dają za jasne światło, powodują silne męczenie się wzroku (skurcz źrenic, wysychanie spojówek wskutek rzadkiego mrugania)
PLAZMY - migoczą (w sposób mniej lub bardziej uciążliwy).

Najmniej szkodliwe dla oczu i zdrowia jest migotanie (pisałem o tym w innym wątku), z tym, że u osób z organicznymi uszkodzeniami mózgu i u dzieci po tzw. trudnych porodach (możliwość mikrouszkodzeń mózgu) jest możliwe wywołania napadu padaczkowego.

U mnie jak miałem małe dziecko i jeden pokój (dość dawno temu :rolleyes: ) wogóle w dzień nie oglądaliśmy TV. Jedynie wieczorkiem, gdy dziecię usnęło coś sobie razem z żonką oglądaliśmy. PZDR

ps. Hania:krol:
 

MARKO-70

New member
Witam

Czytam wasze opinie i mam pytanie jak się ma sprawa w w/w temacie na temat telewizorów tylnoprojekcyjnych np: Sony KDS-55a2000
 
Do góry