LCD - PLAZMA 32"-37" - do 1500zł

czerwony

New member
Witam, chcialbym kupic telewizor 32"-37". Oczywiscie watpie ze do 1500zł uda sie kupic cos przyzwoitego 37" ale nie ja tu jestem ekxpertem:p Niekoniecznie musi to być LCD, moze byc rowniez PLAZMA o ile bedzie lepszym wyborem:hmm:

odległość od ekranu - 2,5m - 3 m
jak słońce świeci w pokoju - tylko o poranku
jak duży jest pokój - około 12 m2
jaki masz obecnie telewizor - brak
jakie programy najczęściej oglądasz - sport, wiadomości, filmy
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem - popołudniami i wieczorem
preferowana wielkość telewizora - 32" - 37"
preferowana marka - byle był dobry ;)
czego nie lubisz w telewizorach - słabej jakości obrazu,
jakie urządzenia będą podłączone - Dekoder C+i HD, laptop
jakimi złączami? - hdmi
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń - 70% TV, 30% reszta
siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych - różne kąty
Czy ważne jest wifi - nie
czy USB ma mieć czytanie filmów - nie
jaki masz sygnał - cyfrowy
ile programów HD - 4-5
ma stać czy wisieć - stać
jaka klasa cenowa - max 1500 zł
Jak długo TV powinien służyć - 4 -5 lata
kolor obudowy - obojętne
 

digitalus

Banned
witam
najmniejsza plazma to ekran o rozmiarze 37 cali
jesli ogladasz telewizje na wprost telewizora lub pod rożnym katem to tym bardziej plazma.
plazme panasonic TX-P37X20 mozna bylo kupic w tesco za 1600zl
do 1500 zl nie kupisz telewizora lcd ktory ma doskonale katy patrzenia takie jak w plazmie.
przyklad. troche wiekszy telewizor i starszy model
http://www.hdtv.com.pl/forum/471931-post2450.html
jesli w sklepie jakosc obrazu nie bedzie zbyt dobra to nie nalezy sie tym przejmowac. pierwsza moja plazma to telewizor daewoo,w sklepie bardzo jasne oswieltenie powodowalo ze jakosc obrazu nie byla zbyt dobra.podlaczylem w domu do tunera satelitarnego nawet nie z gornej polki tylko za 200 zl("staruszek" pioneer 1430) i jakosc obrazu sd miod, malina:) ogladam na ustawieniach jasnosci i kontrastu , ponizej 50 % podobnie w przypadku taniej plazmy panasonic. polecam telewizory plazmowe bo sa lepsze od lcd:)
 
Ostatnia edycja:

yorik

New member
Za tą cenę będzie Ci ciężko znaleźć coś extra, a szkoda bo masz nienajgorszy sygnał. Jeśli potrzebujesz tv tylko do filmów możesz wziąć plazmę i to Ci się wtedy kalkuluje - z pewnością odwdzięczy Ci się niesamowitym obrazem. W przypadku użycia komputera raczej zapomnij o plaźmie bo to telewizor a nie monitor komputerowy.

Jeśli cena jest "nie do ruszenia" może pomyślałbym o Sharpie 32fb510. Ale raczej bym doskładał na coś lepszego.
 

czerwony

New member
Za tą cenę będzie Ci ciężko znaleźć coś extra, a szkoda bo masz nienajgorszy sygnał. Jeśli potrzebujesz tv tylko do filmów możesz wziąć plazmę i to Ci się wtedy kalkuluje - z pewnością odwdzięczy Ci się niesamowitym obrazem. W przypadku użycia komputera raczej zapomnij o plaźmie bo to telewizor a nie monitor komputerowy.

Jeśli cena jest "nie do ruszenia" może pomyślałbym o Sharpie 32fb510. Ale raczej bym doskładał na coś lepszego.

Powiem tak, w domu u siebie mam samsunga LE40a656 a nowy TV potrzebuje do RZ bo studiuje a czasami sie mozna zanudzic tym ,,studiowaniem":p Co do laptopa to bede podpinal tylko zeby cos obejzec a nie grac:p

Cene +- 200zł max moze byc ruszona

Przy okazjii zapytam czy moze ktos sie zna na tunerach tych od cyfry i co by mozna bylo od nich kupic a nie wydzierzawic?
 

digitalus

Banned
jesli chcesz ogladac programy z c+ to mozesz kupic tuner w sklepie.
od c+ tylko karte.jest taka opcja.
w telewizji n, tuner z karta czyli komplet.
w cyfrowym polsacie tez jest opcja innego tunera ale trzeba kupic modul na karte cyfrowego polsatu razem z karta. to kolejne koszta. tuner musi posiadac wejscie na taki modul.
lub komplet tuner i karta od cyfrowego polsatu
 
Ostatnia edycja:

czerwony

New member
jesli chcesz ogladac programy z c+ to mozesz kupic tuner w sklepie.
od c+ tylko karte.jest taka opcja.
w telewizji n, tuner z karta czyli komplet.
w cyfrowym polsacie tez jest opcja innego tunera ale trzeba kupic modul na karte cyfrowego polsatu razem z karta. to kolejne koszta. tuner musi posiadac wejscie na taki modul.
lub komplet tuner i karta od cyfrowego polsatu

nie chce mieć już nic wspólnego z nie firmowymi dekoderami. Kupiłem ostatnio technomate 5402 i odsyłam go jutro. Listę kanałów trzeba samemu ustawiąc a dodatkowo nie wszystkie kanały działają. Dlatego chce zwykły hd z cyfry kupić .
 

maxsp2

New member
Jeżeli ten budżet jest trochę naciągany to warto się zastanowić nad takim tv jak LG 32LD550

I tutaj prędzej wybierzesz lepsze 32 cale jak najtańsze 37".

Oczywiście wybór pozostaje twój.

Pozdrawiam
 

cassub

New member
Tak miedzy wodke a zakaske...
Technomate to swietne tunery, o niebo lepsze od dedykowanych Cyfry+. Pomijam kwestie softu.
5402 to nowy produkt ale na pewno z gornej polki.
 

czerwony

New member
przy tej odległości bierz spokojnie 42'
LG 42PJ350 albo Panasonic 42c3 / 42x20

wole kupic cos mniejszego a z lepszymi parametrami;P

Co do technomate, chodzi mi raczej o to ze nie odsc ze trzeba ustawiac samemu listy kanałów a nie tak jak w dedykowanych tunerach to nie zawsze cos dzisja, wczoraj juz konkretnie sie wkurzylem jak recznie ustawilem eurosport a i tak polskiego dziweku nie dalo sie ustawic, za duzo zabawy jak dla mnie z tym wszystkim, nie jestem niewiadomo jakim maniakiem sprzetu satelitarnego, predzej sie w kompach orietuje;)

Panowie a co wy na to ze moze Samsung le32c630? około 1720zł a telewizor moim zdaniem zacny
 
Ostatnia edycja:

don111

Banned
no właśnie jak wybierzesz LCD w tej cenie to kupisz i mniejszy i gorszy, ale z lepszymi parametrami (niestety tylko na papierze)
 

czerwony

New member
no właśnie jak wybierzesz LCD w tej cenie to kupisz i mniejszy i gorszy, ale z lepszymi parametrami (niestety tylko na papierze)

Wydaje mi się ze sie mylisz, podam Ci prosty przyklad, np: wolisz kupic za 60tyś zł full opcje golfa 4 czy slabo wyposarzonego passata? odpowiedz moim zdaniem nasuwa sie sama;) tak samo chyba jest z telewizoram zamiast kupowac 42" za 1700zł lepiej kupic 32" i miec lepszy jakosciowo obraz?! Czyż nie?:hmm:
 

cassub

New member
Czerwony, nie odsylaj tego Technomate bo zronisz blad.
Trzeba oczywiscie go poustawiac ale jakosc obrazu i dzwieku jest znakomita a dodatkowo tunery TM maja czule glowice a to wazne.
Jezeli ostatecznie nie chcesz tego to wez dosc nowy produkt Technisata - Technistar S1 ( niemiecka perfekcja ), cena nieco powyzej 600 plus modul ktory trzeba dokupic i bedzie cacy. Nic od Cyfry temu nie dorowna.
Modul nie musi byc Astona, moze byc firmowy Cyfry - dostaniesz go na allegro.
Co do telewizora to w tej cenie moze byc Sony KDL-32EX302.
 
Ostatnia edycja:

czerwony

New member
Już go niestety albo i stety odesłałem... Powiedz mi czy w tym technisacie bede sobie mogl wgrac liste z cyfry i bedzie tak samo ustawiona? No i czy nie bede musial sie bawic w ustawianie czestotliwosci niektorych kanałów??
 

cassub

New member
Liste kanalow trzeba bedzie przygotowac samemu poprzez skanowanie satelity i wybor odpowiednich kanalow.
Jezeli chodzi o czestotliwosci to dotycza one transponderow i czasami trzeba cos poprawic wpisujac wlasciwe parametry.
Wykaz kanalow i transponderow z ktorych Cyfra korzysta mozna latwo w sieci znalezc wiec nie ma problemu. Korzystanie z tunerow niezaleznych czasami jest mniej komfortowe ale rekompensuje to jakosc wiec cos za cos.
Ten S1 to nowosc w niskiej cenie jak na Technistara ale tez jest okrojony w stosunku do drozszych modelu. W kazdym razie za dobry tuner trzeba troche zaplacic.
Polecalbym Vantage ale najtanszy z serii (6000, 7000, 8000 ) kosztuje ponad tysiac. Warto jednak.
 
Ostatnia edycja:

don111

Banned
Wydaje mi się ze sie mylisz, podam Ci prosty przyklad, np: wolisz kupic za 60tyś zł full opcje golfa 4 czy slabo wyposarzonego passata? odpowiedz moim zdaniem nasuwa sie sama;) tak samo chyba jest z telewizoram zamiast kupowac 42" za 1700zł lepiej kupic 32" i miec lepszy jakosciowo obraz?! Czyż nie?:hmm:
tak jest praktycznie zawsze, ale nie w tym przypadku
plazmy w tej samej cenie co LCD są niemal zawsze zdecydowanie lepsze, w przypadku obrazu telewizyjnego (nie HD) to nawet najtańsze plazmy często wypadają lepiej od wielokrotnie droższych, topowych LCD
jest na forum osoba która miała Philipsa 9705, Sharpa 810 i tanią plazmę Panasonica hd ready i porządnego Panasonica V20... możesz poczytać co na temat w/w telewizorów sądzi w temacie z testem Sharpa 810
ale tak to już jest na rynku gdzie jakieś 90% stanowią telewizory LCD a ludzie często nie wiedzą w ogóle, że istnieje coś takiego jak tv plazmowy, idąc do sklepu płaski tv oznacza dla nich LCD
 

czerwony

New member
hmm, moze i plazma bedzie lepszym wyborem ale czy nie lepiej za te 1500-1700zł kupic 37" niz 42"? Poza tym dlaczego Panasonic? widzialem kilka plazm panasonica i obraz byl jak dla mnie kiepski, widzialem w domu u kolegi i w sklepach. Wydaje mi sie ze dobre plazmy robi LG ale sam nie wiem?!
A wiec poprosze teraz o dokladne oferty TV jakie konkretnie moge kupic za 1700-1750 max
 

don111

Banned
widziałeś gorszy obraz bo zapewne mniej efektowny niż na LCD na pierwszy rzut oka, bardziej stonowany
choć to i tak kwestia ustawień
podstawowe różnice między plazmą a LCD - w plaźmie masz - dowolny kąt oglądania, idealnie równomiernie podświetlona matryca, lepsza płynność obrazu w ruchu - matryca wielokrotnie szybsza od dowolnego LCD, kolor czarny jest czarny - nie zabarwiony na żaden fiolet, niebieskawy czy jeszcze inny, kolory naturalne - nie przejaskrawione, choć można ustawić i takie, doskonała widoczność detali w ciemnych scenach
LCD ma większą jasność panelu, mniejszy pobór prądu, trochę większą ostrość w HD, ale tylko na obrazie bez ruchu, w ruchu traci ostrość a plazma swoją trzyma, brak odbić jak światło pada na ekran

ja mógłbym się w ciemno założyć że na tym LG po dziadowskim eurozłączu, nawet zakładając większy ekran 42' miałbyś i tak lepszy obraz z satki, niż z tego mniejszego Sony po hdmi
moja siostra ma tego LG 42PJ350 i w innym pokoju - ten sam sygnał - LCD 32' Panasonica, obraz z satelity, mimo dużej różnicy wielkościowej na niekorzyść plazmy to jest niebo a ziemia
 
Ostatnia edycja:
Do góry