LCD/PDP do Media Center

Qubus

New member
Witam Wszystkich.
Od kilku dni przebijam się przez forum i jestem pod wrażeniem ilości informacji, ale powiem szczerze im więcej czytam tym głupszy się robię. Jeżeli ktoś ze speców ma chwilkę i może mi doradzić co kupić będę dozgonie wdzięczny.

Założenia :
-kwota w okolicach 3600 zł
-sygnał SD (Vectra), DVD/Divx (Kiss DP-508 d-sub ), Media Center PC (DVI-HDMI)
-odległość od 2,5 do 3,5 metra
-obecnie męczymy się na 21 calowy CRT i 17 calowym LG Flatronie podłączonych MCP
Czego oczekuję :
-bezproblemowa wspópraca z PC Media Center ( włożyłem dwa tunery pod Vistą Media Center , plus głowica w TV da mi duży komfort 2 programy nagrywane, trzeci oglądany).
-ponieważ jestem maniakiem F1 a żonka siatki i piłki nożnej dobrze by było żeby TV nie miał problemów ze sportem.
-docelowo gdy powiększy mi się rodzina chciałbym TV używać jako duży monitor do PC.

Swoje typy zacząłem od plazmy Panasonic TH-42PV80 - znajomy ostatnio kupił i "pieje z radości", podobnie tutaj na forum ludzie. Gdyby nie Media Center i monitor do PC pewnie bym kupił ale obawiam się że do komputera plazma będzie średnio się nadawać.

Zacząłem więc przyglądać się LCD - ponieważ obecnie mam 4:3 21 crt myślałem początkowo o :

Sharp LC32X20E
Panasonic 32 LX 70
JVC LT-32P80

ale czytając Wasze wypowiedzi o wielkości ekranu stwierdziłem że 32 cale to za mało przy 16:9 co automatycznie spowodowało że mogę zapomnieć o 100 Hz przy 37 czy 42 calach (pieniążki). Powiem szczerze że ręce mi opadły i "motam się" potężnie.

Znajomy sprzedawca poradził mi coś takiego :
Samsung - LE 37 A557
SONY KDL 40 V 3000
LG 42LG3000
SamsungLE 37 M87BDX

Osobiście podoba mi się ten KDL 40 V 3000 ale na forum znalazłem głosy że niby wolna matryca plus 50 Hz może powodować smużenie - nie wiem na ile to jest prawda czy zwykły laik jak ja który do tej pory oglądał takie obrazy (poniżej) na 12 ms Flatronie zauważy to.


Jeszcze jedna kwestia - znalazłem na forum głosy że do używania tv jako monitora i do sygnału SD - Full HD nie jest wskazane, podobno nawet lepiej pracuje się przy HD Ready. Jak naprawdę z tym jest bo na 17 calowym LCD natywna rozdzielczość 1280x1024 najlepiej wygląda, myślałem że na 40 calowym LCD poniżej 1680x1050 nie ma co schodzić. Brat ma ma 24 calowy monitor FULL HD na S-PVA i poniżej 1680x1050 tragicznie się pracuje.
 
Ostatnia edycja:

Qubus

New member
Dobra trochę uproszczę pytanie :) .
Po wizycie w kilku sklepach na placu zostały takie typy:

TOSHIBA 37X3000P - 2840 zł


TOSHIBA 37XV500PG - 3160 zł


SHARP LC-37X20E - 3490 zł


EDIT:
Dzięki wszystkim za wyczerpujące odpowiedzi LOL :p.

Potencjalnym przyszłym użytkownikom forum radzę się zastanowić dwa razy zanim wykupią dostęp do strefy prawie "testów" - jak to mówią prawie robi wielką różnicę :grin:.

ps. żeby nie było OT wybrałem 37X3000P
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
dla Twoich potrzeb niestety nie jest to dobry wybór.
Do sportu i jako fan - powinieneś wybierać od płynności - czyli od 100 Hz , zachowujac w drugim planie rozdzielczość szczególnie z sygnału SD.
Tu się nie da zaoszczędzić.
Powinieneś rozpocząć od :
JVC 37 P 80
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=14360

Sharpa 37 RD2 - które tylko trochę wybiegają poza Twoją cenę.
Jesli bariera nieprzekraczalna to warunki kierują Cię na Plazme Panasonica nawet 42 Pv 80.
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=23023

prezentacja pomidorów i ich odzwierciedlenia zatkało nas na chwilę. Wydawało się głodni po ciężkim dniu pracy możemy sięgnąć ręką i pokroić je na kanapki. wow !!!
54fecf168a718442med.jpg

Pamiętaj że nie wszystko złoto co się świeci. Telewizory full hd w SD skalują i to wygląda gorzej niż na telewizorach hd ready.
Dobrą jakością jak trochę dołożysz błyśnie Panasonic 37 LZD 85.
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=25479
ogladając jakość prezentowaną - podajemy się mimo woli radości obcowania
p1030688tx0.jpg

Dlatego w Twoim przypadku sprawdź inny kierunek.

Trochę też się pogubiłem w Twoich wypowiedziach :

Witam Wszystkich.
Od kilku dni przebijam się przez forum i jestem pod wrażeniem ilości informacji

do

Potencjalnym przyszłym użytkownikom forum radzę się zastanowić dwa razy zanim wykupią dostęp do strefy prawie "testów"

Jeśli ktoś ma problem z interpretacją wystarczy napisać na priw.
Jeśli ktoś się pogubił w ocenach wystarczy napisać na priw.
Jeśli ktoś chce nakreślenia kierunków wystarczy napisać na priw.

pozdrawiam
 

Qubus

New member
kiki pewnie i tak usuniesz tego posta ale co tam.
Dla kogoś kto trafia pierwszy raz na Wasze forum wydaje się że jest tu bardzo dużo informacji - niestety po kilku dniach czytania to się zmienia. Z całym szacunkiem uważacie się za speców więc róbcie testy na poziomie speców. To co obecnie proponujecie to "prawie test" - takie coś to może zrobić zwykły użytkownik który właśnie kupił TV i chce się pochwalić przed innymi.

Masz dostęp do kolorymetru wrzucaj pomiary z fabrycznych ustawień, co do kwestii smużenia 1 minutowy sample video stołu bilardowego czy kolibra w locie nie zajmuje wiele miejsca a może dać dużo do myślenia. Co do zdjęć sorry ale miałem FZ20 i FZ30 wiem jakie są przesunięcia w barwach, wiem jak słabo sobie radzą przy małej ilości światła, do tego brak exif'ów. Ja tu bym widział lustrzankę z obiektywem stało ogniskowym a nie kompakt Panasonica który jest bardzo podatny na słabe światło.
Tak przynajmniej sobie to wyobrażałem jak wykupywałem dostęp do strefy testów.


Co do samego wyboru - kwota została jasno określona, głównym priorytetem dla mnie była bezproblemowa praca z komputerem, dobry overscanning, wcześniej czy później i tak zmienię sygnał SD na coś cyfrowego. Na innym forum rozmawiałem z użytkownikiem X3000 i nie narzeka, F1 ogląda się przyjemnie. Poza tym jeżeli telewizor mi nie podpasuje to cena 2800 zł nie jest jakąś dramatycznie wysoką, rok się przemęczę a w tym czasie pewnie pojawi się nie jedna lepsza konstrukcja w niższej cenie. Gorzej gdybym utknął z Sharpem X20E za 3600 w którym jak czytałem przy odrobinie szczęścia można wymieniać 5 egzemplarzy jeden po drugim mieć problemy z pixelami czy bandingiem, do tego przy wersji 37 cali z inną matrycą.


ps. jeżeli kogoś będzie interesowało mogę nagrać sampla z bilami jak kurier dowiezie mi X3000, nie mam jakiegoś super sprzętu do nagrywania bo tylko Panasonica GS-320 ale skalę smużenie powinno być widać.
 
Ostatnia edycja:
Do góry