LCD + PC - połączone kablem DVI-HDMI = Problem :(

a4tech

New member
Witam.


Zakupiłem nowy kabelek DVI-HDMI Prolink-a 10m i spiełem nim PC z LCD.

Niby wszystko jest OK. Obraz wyświetla poprawnie a nawet bardzo poprawnie. Żadnych zniekształneń ani jaskrawości nie zauważam.

W końcu uzyskałem roździałkę 1920x1080 :D
Przy połączeniu DVI - D-Sub max. to 1360x768.


Teraz o problemie.

Materał z HDTV (Desperate.Housewives.S05E13.720p.HDTV.x264-CTU.mkv) wyświetlany jest rewelacyjnie.
Roździelczość 720p i plik wielkości 1,09GB.

Dodam, że przy wcześniejszym połączeniu LCD z PC kablem DVI - D-Sub obraz na tym materiale minimalnie rwał (prawie niezauważalnie) ale jednak.
Tak jakby przepustowość kabla była zbyt mała ;)


Natomiast przy próbie oglądania materiału w 1080p - (Terminator.SCC.S01.E03.x264.1080p.Bluray.mkv), obraz strasznie, ale to strasznie tnie :( :confused:
Roździałka 1080p - waga pliku 4,37GB


I tu mam do Was pytanie...
Co może być tego przyczyną ???????????? :confused:


Konfiguracja PC:

Pł. główna - Gigabyte GA-8I945P-G-RH
Pamięć RAM - GEIL - DDR2 2GB (2x1GB) 800MHz Ultra 4 4-4-12 w Dual-u
Procesor - dwurdzeniowy - Intel Pentium D 2x 3GHz
Karta Graficzna - Leadtek Winfast PX7600 GT 256MB (DDR3) TDH Extreme - 2x DVI + najnowsze stery Nvidii
Dyski twarde - 3x Barracudy 10-ki (SATA)

System - Win XP Pro SP3
Odtwarzacz - BS Player PRO

Kodeki:
-AC3 Filter
-FfdShow
- i świeża MatroskaSplitter


Wszystko spięte z LC-37DH65E (pod HDMI 2)


Dodam również, że wyłączenie KIS 7-ki i Ad-Watch-a 2008 nic nie pomaga :confused:


Gdzie może być przyczyna takiego stanu ?????????? :confused:


Z góry dziękuję za wszelkie podpowiedzi :)


Pozdro.
 

blant

New member
Sciagnij najnowszy CoreAvc. Wylacz w ffdshow libvacodec (disabled) ustaw core na preffered. Jesli nie zadziala to za slaby procek. Grafika tez nie najmocniejsza ale glownie procesor... Sporo starszych kompow odpali 720p ale z wyzsza rozdzielczoscia sa juz spore problemy.
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Mpc Home cinema i tylko mpc decoder (dxva on), Vmr9 renderless i żadnych innych filtrów i każdy film x264/avc jeśli nie ma więcej niż 4 ref (czyli 95%) frames będzie Ci latał z obciążeniem proca 5-15%. Jeśli masz kartę z dxva (nvida 8400gs za prę złych np.) to zrób tak jak piszę. Kabel nie ma z tym nic wspólnego, skąd tu na forum ktoś sobie wziął jakąś "przepustowość" kabla to ja pojęcia nie mam, co za "mądry to wymyślił" - już któryś raz to tutaj czytam. Bsplayer jakimś cudem zżera więcej proca niż inne więc polecam mpc hc. Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

Chmielok

New member
Proponuje maly test ;) :
-uruchom film, ktory ci rwal
-w momencie, w ktorym rwie poruszaj myszka
Jezeli myszka chodzi plynnie, NIE jest to problem ze osprzetem komputera.
Jezeli nie chodzi plynnie, to jest problem ze osprzetem komputera.
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Evr renderer jak najbardziej chodzi na xp, trzeba mieć tylko zainstalowaany Net.Frameworks w wersji 3.0 lub wyższej. Overlay daje trochę słabszy obraz niż vmr9 renderless czy Evr albo Haali. Pozdrawiam.
 

a4tech

New member
Dzięki Panowie za zainteresowanie tematem jak i za Waszą pomoc :)


@blant

Za słaby procesor ??? (P4 D 2x 3 GHz) :???: :???: :???:
Czy aby napewno ???


@Chmielok

Twój test, mój PC zaliczył na 5 :)
Myszka w każdym momencie chodzi płynnie.
Mimo włączonych w tle innych apli typu KIS.


@SierzantHarris

Moja karta tak jak pisałem to GF7600 GT - opdobno sam ten układ ma obsługiwać (wspierać) HD...
Użyłem Mpc Home cinema i jest ciut lepiej. Już tak nie tnie, teraz jest coś typu slajd :confused:
Użycie procka w menadżerze wacha się między 52-54%. Nawet w czasie przycięć :confused:


@Marcin_gps

CoreAVC i FFdShow również zainstalowane.
W ffdshow (zakładka codecs) H264 -> wyłączony.
Dalej brak płynności :confused:

---------------------------------------------------------------------

W tej chwili zainstalowane kodeki:

- CoreAVC Professional Edition
- FFdShow - H264 -> wyłączony
- MaroskaSplitter.exe
- dekoder-mpc.zip
- AC3 Filter

Odtwarzacze:

- mplayerc_homecinema_x86_v1.2.908.0
- BSPlayer
- Windows Media Player 6.4
- Windows Media Player 11
- NeroShowTime


Macie jeszcze Panowie jakieś pomysły ????
 
Ostatnia edycja:

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Kup kartę nvidia 8400gs (70zł) i puszczaj filmy tak jak Ci napisałem - przez dxva (95% filmów hd hula przez dxva) i będziesz miał użycie proca 15% w porywach. Pozdrawiam.
 

a4tech

New member
@SierzantHarris


Chyba nie tędy droga...
Ponieważ idąc tym tokiem myślenia, można by tak bez końca zmieniać poszczególne elementy PC-ta ;)

Mi chodziło o sposób na płynne HD na sprzęcie który posiadam.
Kupno proponowanej przez Ciebie karty mija się z celem. Wolę trochę poczekać i kupić już coś porządnego :D



@darkmajin


Dzięki za propozycje ale na mojej jednostce ten odtwarzacz przycina najbardziej :confused:


No ale problem już sam rozwiązałem.
Wywaliłem wszystkie kodeki i zainstalowałem od nowa tylko FFdShow - H264 -> na włączony :D

Na BS Player i WMP Classic, obraz i dźwięk przy opisywanym materiale w 1080p w końcu wyświetlany jest płynnie i poprawnie :)


Zastanawia mnie jeszcze tylko... Co tak naprawdę mogło być tego przyczyną :confused: :confused: :confused:


W każdym razie, dzięki Wszystkim za dobre chęci :eek:k:


Pozdro.
 

darkmajin

Member
Bez reklam
u mnie to jest jedyny player ktory nie przycina :)

..no coz tak to juz jest z kompami kiedys niemogłem właczyc kompa dostał dwa razy i chodzil jak ta lala :)
 
Do góry