LCD / OLED do salonu ok. 55 cali

Sozero

New member
Witam,

jakiś czas śledzę rynek TV oraz to forum właściwie coraz intensywniej, gdyż zbliża się moment zakupu TV. Niestety czym bliżej tym mniej mi się podoba [FONT=&quot]😊[/FONT] i coraz więcej mam zastrzeżeń do każdego TV.

Telewizor będzie wisiał na ścianie ok. 2.5m/3m od miejsca ustawienia kanapy prostopadle do okien. Mieszkanie z wystawą południową, ale ze względu na loggię nasłonecznienie jest umiarkowane.

Co do preferencji zależy mi na sprawnym smarcie w tym momencie korzystam w innym mieszkaniu z Samsunga UE40D6750 i smart jest świetny. Radzi sobie z filmami z napisami z pendriva, z filmami z serwera DLNA. Telewizor będzie służył głównie do oglądania filmów – wersje kinowe (paski na górze i dole), youtuba, będę również korzystał z kablówki głownie do sportu (obraz 1080i). W dalszej przyszłości netflix, ale to faktycznie później.
Jeżeli chodzi o budżet jakim dysponuję to od 3500 zł do 5000 zł, chciałbym by telewizor trochę podziałał, więc mam pewne obiekcje co do OLEDów ze względu na filmy w wersjach kinowych i wypalaniem obrazu.
Wskażę kilka modeli które przykuły moją uwagę nie będę krył, że podoba mi się LG ze względu na webos, ale niestety matryce IPS chyba nie bardzo nadają się do moich zastosowań:

LG 55NANO863
LG 55NANO903/913
LG OLED 55B9SLA
SAMSUNG QE55Q74T/77T
SAMSUNG QE55Q80T
SONY KD-55XF9005
SONY KD-55XG9505

Jestem również otwarty na inne propozycje.

Pozdrawiam
Piotrek
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli zostajesz przy 55" - wybrałbym co do jakości Oled 55B9.
Masz Oled 55B9 za 4499 zł dla niebieskich z pakietem.
Do filmów i YT będzie najlepszy.
Jeśli LCD to Nano 913 - masz go w programie gdzie sam wybierasz ceny.
Podaj maila to CI wyślę cały program.
Do Twoich potrzeb będzie bardzo dobry.
Sony masz też ofercie.
 

SDman

Banned
...Telewizor będzie służył głównie do oglądania filmów – wersje kinowe (paski na górze i dole), youtuba, będę również korzystał z kablówki głownie do sportu (obraz 1080i). W dalszej przyszłości netflix, ale to faktycznie później.
Wskażę kilka modeli które przykuły moją uwagę nie będę krył, że podoba mi się LG ze względu na webos, ale niestety matryce IPS chyba nie bardzo nadają się do moich zastosowań:

LG 55NANO863
LG 55NANO903/913
LG OLED 55B9SLA
SAMSUNG QE55Q74T/77T
SAMSUNG QE55Q80T
SONY KD-55XF9005
SONY KD-55XG9505

Na Sony musisz poczekać, aż stanieje model XH9505 świetny TV z jednym z najlepszych skalowań i mega dopracowanym Androidem.

Testowane modele LG B9 i Nano913 moim zdaniem bardzo słabo skalują (Alpha 7).
Jak nie oglądasz dużo w dzień i nie masz jasnego pomieszczenia to Samsung Q80T -skaluje bardzo dobrze lepiej niż LG.
Na chwilę obecną jest starszy model Q85R ale za 5,5k -to petarda super powłoka bez odbić i OneConnect (jeden kabel)
Samsungi nie mają jednak Dolby Vision i są problemy z "Avi".

Z OLED poczekałbym aż stanieje LG CX -dopiero ten model skaluje bardzo dobrze (Alpha 9) i ma świetną płynność lepszą niż C9
Ewentualnie Philips 804/12 ten dodaje jeszcze Abmilight .
 

Sozero

New member
Jeśli zostajesz przy 55" - wybrałbym co do jakości Oled 55B9.
Masz Oled 55B9 za 4499 zł dla niebieskich z pakietem.
Do filmów i YT będzie najlepszy.
Jeśli LCD to Nano 913 - masz go w programie gdzie sam wybierasz ceny.
Podaj maila to CI wyślę cały program.
Do Twoich potrzeb będzie bardzo dobry.
Sony masz też ofercie.

Kiki wysłałem PW z mailem [FONT=&quot]😊[/FONT]. Kiki jak wygląda sytuacja z czernią dla Nano913 ? Bardzo razi szarość po oczach ? Wydaje mi się, że strzał w IPSa może być strzałem w kolano VA może być jednak lepszym rozwiązaniem już nie wspominając o OLEDzie.

Na Sony musisz poczekać, aż stanieje model XH9505 świetny TV z jednym z najlepszych skalowań i mega dopracowanym Androidem.

Testowane modele LG B9 i Nano913 moim zdaniem bardzo słabo skalują (Alpha 7).
Jak nie oglądasz dużo w dzień i nie masz jasnego pomieszczenia to Samsung Q80T -skaluje bardzo dobrze lepiej niż LG.
Na chwilę obecną jest starszy model Q85R ale za 5,5k -to petarda super powłoka bez odbić i OneConnect (jeden kabel)
Samsungi nie mają jednak Dolby Vision i są problemy z "Avi".

Z OLED poczekałbym aż stanieje LG CX -dopiero ten model skaluje bardzo dobrze (Alpha 9) i ma świetną płynność lepszą niż C9
Ewentualnie Philips 804/12 ten dodaje jeszcze Abmilight .

Fakt na XH9505 musiałbym poczekać, a szczerze aż tyle czasu czekać nie będę, druga sprawa, że jednak chciałbym zamknąć się we wskazanym budżecie. Domyślam się też, że warto przy tym odstępie ok. 3m od TV rozejrzeć się za 65 calami, ale by kupić coś co podałem tylko w wersji 65 to bym musiał jednak nieco dorzucić co nie wchodzi w grę.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli faktycznie zależy Ci na czerni , to tylko Oled 55B9.
Jesli lcd w klasie cena do jakości to LG 55Nano903 sprawi się w klasie cenowej świetnie. Masz go w programie gdzie sam wybierasz ceny.
Podaj maila to Ci wyślę cały program
 

Rybus85

New member
Miałem podobnie i nie myślałem nad oledem. Ale baaaardzo dużo czytałem,szukałem,oglądałem i stwierdziłem że dokładam i kupuje OLEDa od LG czyli model B9. Obraz jest kosmos po przesiadce z kilkuletniego LEDa.
LG Nano też był w kręgu moich poszukiwań,bo telewizor świetnie sobie radzi jak na LEDa. Tu masz nawet fajne porównanie
https://youtu.be/XVyBSwUoNuU
Ja po kilku dniach jestem zadowolony z B9 i ciężko byłoby mi przejść teraz na LEDa.
 
Do góry