LCD od 55" do 10000

jakinik

New member
Witam forumowiczów
Tata poprosił mnie o pomoc przy wyborze swojego pierwszego telewizora LCD. Jako że nie mam doświadczenia w tej dziedzinie proszę Was o pomoc.
Ma to być telewizor o przekątnej od 55" i cenie około 10000 zł ( jeśli w uzasadnionym przypadku kwotę tę przekroczymy o powiedzmy 10-15% nie będzie problemu). Telewizor ma wisieć na ścianie w pomieszczeniu o wymiarach 6 metrów x 8 metrów a oglądany będzie z odległości około 5 metrów. Okna w pomieszczeniu są rozmieszczone na wprost miejsca gdzie ma stać i po jego prawej stronie. Wymagania Full HD, 200Hz, MPEG4, marka obojętna. Będzie podłączony do cyfry+ i w przyszłości do jakiegoś kina domowego.
 
Ostatnia edycja:

maxtiger

New member
Nie znam się na TV ale wiem co to jest 5 metrów i wielkość ekranu. Jeżeli oglądasz Tv naziemną (mam do stacji nadawczej po linii do 10 km) to oczywiście im mniej cali tym lepiej. 50" i odczuwasz że jakość SD jest bardzo dobra.
Jeżeli te kanały SD oglądasz z satelity i masz dobrze wszystko ustawione. to 52-55" i jest pięknie! Jeżeli chcesz ogladać Filmy Dvd , sport i kanały HD (nie wspominam o BR bo reszta wymięka) to myśl 0 60". Na początku Cię przerazi. Po 2,3 tygodniach zapomnisz o wadach jakości obrazu SD a komfort ogladania hmmm boski.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
w klasie cenowej do Twoich potrzeb :
Plazmy
Panasonic 65 "PY 800
Samsung 63B680
Samsung58B 850

LCD
Toshiba 55 ZV 635
Toshiba 55 SV 685
Samsung 55B7000

Więcej oglądacie w dzień czy w nocy ?
Czy są rolety na oknach ?
 

jakinik

New member
Więcej czasu Tata spędza przed telewizorem wieczorami. Tak są rolety w oknach.

Jeśli chodzi o rozmiar to widzę że górą są plazmy. Chętnie się im przyjże.
 
Ostatnia edycja:
Do góry