LCD - obraz z komputera.

laserowy

New member
Witam wszystkich!
Mam problem przy podłączaniu kompa do telewizora LCD (32 cale LG). Na pierwszy rzut oka wszystko jest bomba - ekran ładowania windows, pulpit itd. Jednak zaraz potem rzuca się w oczy dosyć męcząca rzecz - wyświetlane mają 'cień'. Tzn. obok każdej ikony i każdej literki w nazwach plików jest cień danego obiektu. Próbowałem zmieniać ustawienia odświeżania, rozdzielczość, ale nic się nie zmieniło. TV jest podłączony kablem vga, podejrzewałem że to przez to, że kabel nie jest z najwyższej półki, ale wszystkie ekrany startowe wyglądają poprawnie. Ustawiona rozdzielczość - 1360x768 (zarówno w TV jak i w komputerze). Odświeżanie 60Hz. Mniej się nie da, max 80.
Będę wdzięczny za pomoc.
 

grifith500

New member
Witam,problem może leżeć w kablu a raczej wykorzystanym wejściu,miałem podłączony lcd przez s-video i obraz był tragiczny,na jednej karcie rozmazany i nie ostry ale na całym ekranie a na drugiej karcie graficznej tez nie ostry i tylko na części ekranu po zmianie podłączenia na hdmi obraz jest ostry i wypełnia cały ekran.Możesz ściągnąć najnowsze sterowniki ale nie liczyłbym na efekty,może są odpowiednie kalibracje kolorów ale to już dla naprawde zaawansowanych użytkowników.Jeśli masz możliwość to proponuje kupić lub pożyczyć kabel hdmi i prawdopodobnie będzie po problemie.
 

laserowy

New member
Problem w tym, że karta ma wyjścia VGA i jakieś takie małe okrągłe podobne do wtyku od klawiatury lub myszy. TV ma wejście HDMI, więc poszukam odpowiedniego ustrojstwa w takim razie. Może to pomoże. Dzięki za podpowiedź.
Pozdrawiam.
 
Do góry