LCD (niestety) 55" FHD za ok 3500 +- jako drugi TV Liczy się tylko obraz

echolon

New member
Witam

Sprawa niby prosta ale im dalej wlas to...Do rzeczy, muszę kupić dla rodziców TV do sypialni. Obecnie w salonie są rozpieszczani plazmą Panasonic 55VT60 :) Sam kupiłem sobie ten model wiedząc że to ostatnia plazma więc TV na lata, aż OLEDy staną się opłacalne (co już się stało, po 2-3 latach cena podobna do plazm :eek:)

Wymagania są niby prostę, liczy się tylko obraz bo będzie używany wieczorem/nocy, sporadycznie w ciągu dnia. 4K nie potrzebuje bo uważam że w tej samej cenie lepszego FHD kupie niż 4K, poza tym z odległości 3,5m i tak różnicy nie zauważą i to w tym wieku, niestety. Odstrasza mnie powszechny clauding, banding w LCDkach stąd moja prośba o poradę dobrego LCD do nocnego oglądania (w ciągu dnia też jest tam trochę ponuro). Smart TV, 3D nie potrzebuje
...może nawet 50cali?

myślałem nad panasem 55cs630 ale ponoć jakość w panasach spadła przez ostatnie dwa lata. Jeszcze polecacie Sony 55W755 ale ma spory clouding. Generalnie SONY nie lubie, albo SONY nie lubi mnie bo przez 20 lat wszystko co miałem od SONY to padało (TV, AV, MiniDisc, telefon itp) a od innych producentów NIC, więc mam bana na ta firmę.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 28m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? ok. 3,5 m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1-2 osoby
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? na wprost
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? stać
6. Jak słońce świeci w pokoju? okno za TV (TV w rogu-okno rozciąga sie w prawą stronę)
7. Jaki masz obecnie telewizor? 55" Panasonic plazma 55VT60 w salonie, w sypialni jakiś stary CRT
8. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? NC+
9. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? ok. 3h
10. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program? Tak, nieszczęsne TVP INFO itp :(
11. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Filmy, Wiadomości, przyrodnicze
12. Czy zamierzasz serfować po internecie? Nie, moooze youtube
13. Czy zamierzasz grać w gry? NIE
14. Preferencje co do marki? Sony, Panasonic, LG
15. Preferencje co do wielkości? 55 cali, 50 raczej za małą na dłuższą metę
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Wieczorami (egipskie ciemności) i sporadycznie w ciągu dnia ale wcale nie jest jakoś bardzo jasno.
17. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 4000 zł celuje w 3500
18. Jak często wymieniasz telewizory w domu? jak będzie ładnie chodził i się nie psuł to na długie lata!
19. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych? NIE, jeżeli już to Youtube, albo DLNA. generalnie to jest VU+ podpięty więc on będzie pełnił te funkcje.
 
Ostatnia edycja:

echolon

New member
Dzięki za porady:-o

własnie ten 50DS630 był moim pierwszym kandydatem no ale jednak kończy się na 50" a 55" było by lepsze. Boje się brać panasa, czytając różne posty.

Tak jak ja nie lubie SONY to kurcze ten model mnie zaciekawił:
55W755C
Z testu wiem że android trochę kaleczy ale za to obraz bardzo dobry, a test ma 1,5 roku więc mogło się sporo zmienić, zmieniło się?

Drugie pytanie W805C i W809C różni się tylko opcja 3D i prędkością odświeżania. tylko czy warto dopłacić ?
755C - Motionflow XR 800Hz 3400zł
807C - Motionflow XR 900Hz 3700zł
809C - Motionflow XR 1000Hz 3900zł

jeszcze na żywo nie widziałem ale jeżeli w normalnych warunkach różnica jest niezauważalna to zostane przy 755. ale jeżeli jest taki efekt że tu płynnie chodzi i nagle skokowo to nie ma mowy (takie coś widzę na tanich LEDekach)
@ziemian: dlaczego poleciłeś akurat 809C a nie 755C

Philips ma lepszego androida (smart mi nie jest zbytnio potrzebny) i ambilight którego i tak nie wykorzystam z racji lokalizacji TV i co najważniejsze że obraz niby gorszy, potwierdzacie to? :)
 

echolon

New member
Ok. klamka zapadła i będzie to Sony którego od samego początku skreśliłem ;)
pytanie tylko 55W755C albo 55W809C.

Pomijając mi niepotrzebne 3D to te 200Hz różnicy w upłyniaczu widać? czy tylko w konkretnych testach laboratoryjnych? 500zł róznicy to zawsze coś i zastanawiam się czy warto, czy może też Andorid TV jakoś lepiej działa na tym 809C?
 

echolon

New member
Ok. klamka zapadła i będzie to Sony którego od samego początku skreśliłem :wink:
pytanie tylko 55W755C albo 55W809C.

Pomijając mi niepotrzebne 3D to te 200Hz różnicy w upłyniaczu widać? czy tylko w konkretnych testach laboratoryjnych? 500zł róznicy to zawsze coś i zastanawiam się czy warto, czy może też Andorid TV jakoś lepiej działa na tym 809C?



p.s. cos tu szybko odpowiedz nie działa, wiadomosc niby jest ale widoczna tylko w trybie pisania pelnej odpowiedzi, dziwne.
 

suchy0070s

New member
sony 809 koszt 3999, sony 755CB 3150, różnica tylko w 3D, i upłynniaczu 1000Hz-800Hz, niezauważalna, sam miałem ten dylemat i wypadło na 755CB, do tego zrobię profesjonalna kalibrację i powinno ładnie grać :) Za 5 lat najwyżej kupi się dopracowanego OLEDA w cenie dzisiejszego 4K.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Sony 55W755- trudny w zdobyciu.
Sony 55W809 jest za 3999 zł z kalibracją gratis
Panasonic 55CS630 za 2999 zł z kalibracją.

A le co ile lat wymieniasz telewizor ?
 

suchy0070s

New member
Na Alledrogo 755CB poza aukcją za 3150, sam zamówiłem i czekam na dostawę. Sprzedawca zapewnia, że data produkcji to październik 2016, jest na tabliczce znamionowej. Do tego można sprawdzić w menu serwisowym ile godzin ma przepracowanych i ile było włączeń. Jeżeli nie będzie sie coś zgadzać, zawsze można odesłać w ciągu 14 dni. Do tego kalibracja i myślę, że obraz powinien być bardzo dobry.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ale to używany ?
A co ile lat wymieniasz telewizor ?
I czy korzystasz z aplikacji internetowych ?
 

mietek440

Member
Nie korzystam, Kiki kupiłem u ciebie dwa telewizory, może coś doradzisz, tle że tym razem muszę kupić na raty.

Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Chyba czaruje....
Lepiej sprawdź dobrze.
Z nowych masz:
- Panasonic 55Cs630 za 2999 zł
- Sony 55w809 za 3999 zł
To są dobre model dla tych co kupują na 3 lata.
Raty zero masz na Allegro.

Ale jeśli zakup na dłużej to zapomnij o full hd.
Najtańsze masz modele :
- TCL 58S7806 za 3299 zł
- TCL 55S7906 za 3099 zł
- Philips 55PUS6561 za 3599 zł .
 
Do góry