lcd nie odbiera hd? dlaczego?

kowalc

New member
Witam!
Posiadam Loewe Concept L32 (hd ready) i połączyłem go z komputerem przez kabel dvi/hdmi. Wszystko działa oprócz odtarzania filmów hd. Gdy włączę film hd na tv nic nie ma. Jaki może być powód? Bardzo proszę o pomoc!

Pozdrawiam
Piotr Kowalczyk
 

awujotka

New member
Bez reklam
Wszystko zależy od tego (jak sądzę), w jakiej rozdzielczości masz nagrany film. Być może Twój telewizor akurat takiego trybu nie wyświetla. Być może ma rozdzielczość 1368x768, a film masz nagrany w trybie 1080i lub 1080p. Wtedy napewno go wyświetli. Musisz poszukac filmów w trybie 720p. Pozdrawiam
 

Fox1970

New member
Spróbuj wyłączyć opcję klonowania obrazu w karcie graficznej, powinno zadziałać. Filmy HD a także inny materiał powinieneś oglądać bez problemu na swoim TV nie mając full HD. Twój TV LCD po prostu przeskaluje obraz z 1920x1080 na 1360x768. Wracając do meritum problemu; gdyby to nie pomogło, musisz podać więcej info w tej sprawie na forum, np. czy puszczałeś inny materiał z kompa na TV etc. Pozdrawiam
 

GIMI

New member
Witam

Proponuję podłączytć komputer przez złącze VGA. Musisz tylk TV przełączyc w tryb VGA. Jesli i tutaj nie zadziała Ci Concept to musisz rzeczywiscie sprawdzić ustawienia i możeliwości Twojego komputera.

Ja podłączałem laptopa do Concepta i Xelosa przez VGA i ogladalem WMV HD i działało to super!

Pozdrawiam

GIMI
 

kowalc

New member
Nie dysponuję kablem VGA. Z Twojej odpowiedzi wynika, że problem leży po stronie komputera. Co dokładnie może nie działać, jak ten problem rozwiązać?
Pozdrawiam
 

kozioł

New member
jeśli film chodzi Ci na kompie podłączonym do monitora . to jak podłączysz go przez VGA , do telewizora to robisz z LCD monitor i musi na nim działać film.

Jeśli chodzi o laptop , to wiem że nie wyswietli jednocześnie mi filmu na laptopie i na LCD , zdjęcie np . mogę zobaczyć i na laptopie i LCD jednocześnie , filmy już nie ,musze wybrać ,albo laptop ,albo LCD.Nie mam problemu z komputertem stacjonarnym , kartya GF3 128 ma tylko wyjście VGA , i jak ''wypnę'' z niej monitor a podłącze LCD to tak jak bym tylko zmienił monitor.
 
Do góry