LCD na mistrzowstwa w piłce noznej

thrudpl

New member
Witam,

Szukam pilnie telewizora na zbliżające się mistrzostwa świata w piłce nożnej.

Przekątna minimum 46".

Budżet około 2500zł i mniej tym lepiej.

Priorytet - piłka nożna, potem filmy, internet i telewizja HD.

Może być 3d

Mój faworyt to Samsung HD ue46f6640

Jeśli ktoś poleci cos lepszego to z góry dziękuję
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Philips 47PFH 6109 - bardzo dobrze skaluje obraz.
Za dopłatą Panasonic 50AS500
 

tdx

New member
Bez reklam
Priorytet - piłka nożna
najbardziej przy wyborze tv do tak postawionego zadania będzie oprócz dobrej płynności sprawdzenie matrycy pod kątem DSE i bandingu.
To elementy które potrafią obrzydzić każdy mecz (nie tylko piłki nożnej)

Aby zrozumieć o czym pisze:
tu masz mój oryginalny test
[youtube]NxWeH-M3O6M[/youtube]

tutaj jak to wygląda z tv który ma problem
[youtube]MjKLKnUNA-g[/youtube]
 

thrudpl

New member
tdx - niestety z braku czasu raczej nie uda mi się przeprowadzić takiego testu ( co najwyżej na dwóch trzech modelach) dlatego proszę kolegów na forum o opinie. Co ty byś polecił?

kiki - plazma niestety nie, choć nie mam żadnych racjonalnych powodów by je skreślać ale jakoś wolę lcd. Przyjrze się bliżej proponowanym przez Ciebie modelom
 

tdx

New member
Bez reklam
Potwierdzam Twój wybór ue46f6640 mam 40F6650 (różni się tylko kolorem) i jest ok
 
Jeśli priorytetem jest sport (szczególnie piłka nożna), to jakie funkcje lub "ulepszacze" powinien mieć taki telewizor?
 

tdx

New member
Bez reklam
Odpowiedź jest trudna z tego względu że każdy "polepszacz" psuje coś innego :)
i tak naprawdę wszystko sprowadza się do kwestii sygnału

Jeśli jest on dobry powiedźmy dobry bitrate (bez pixelozy) 720p w górę to możemy wszystko wyłączyć....
Jak nie lubię klatkowania i wolę oglądać sport natywne 60p (F1/NBA/NFL) albo z motion plus wyraźnym (nie ma skoków a z piłki nie robi się kometa)
Do sportu ważnym jest też jak TV radzi sobie z motion blurem....
 

tdx

New member
Bez reklam
biedniejszy brat pod względem wyposażenia i podświetlenia matrycy.... Widziałeś ten TV w akcji?
 

thrudpl

New member
A model ue46f6400 to to samo co ue46f6320? trochę droższy jest model ue46f6500 i ma odświeżanie 400hz - wart uwagi?
 

tdx

New member
Bez reklam
ue46f6400 to to samo co ue46f6320 to to samo różnica to brak 2 pilota w 6320 F6500 ma już inny sposób podświetlenia matrycy więc jest lepszy + (tuner DVB-S)
 

Pastusiak

New member
tdx to jakiego byś polecił samsunga w cenie do 7000 na mistrzostwa? żeby miał równomierną czerń i dobrze sobie radził z ruchem
 

tdx

New member
Bez reklam
z dziadków to 55F7/8, z nowych to H7.

Ale to raczej kwestia tego że trzeba sobie wyglądać TV to to są modele z TCP (czyli bardziej błyszczącą matrycą)
 

Pastusiak

New member
Rozważam obecnie te modele 55calowe:

AS740 Panasonic
H7000sl Samsung
AS650 Panasonic
L7453 Toshiba

Za groma nie moge wybrać.. ustawiłem tak celowo bo od najdroższego do najtańszego a między nr 1 a 4 jest 1800zł różnicy. Nie gra aż tak wielkiej roli ta kasa bo budżet przewidziany to i tak 7000 ale szukam tego złotego środka. Wiem już, że toshiba ma problemy z wifi i czytaniem napisów. O tym modelu samsunga niewiele wiem ale pewnie banding i problemy z płynnością. Panasonic są bardzo chwalone za czerń ale cena między jednym a drugim jest przepaścią 1500zł a tuneru sat nie potrzebuje jakoś specjalnie (mam swój) a czy jest aż taka różnica w podświetleniu dla oczy żeby dać za nią 1500 więcej? kurcze.. ja nie mam jak zobaczyć tych tv na oczy bo mieszkam na kompletnym zadupiu, poza tym chciałbym skorzystać z ewentualnego, przysługującego mi zwrotu przy zamawianiu przez internet jeśli jednak wybiore źle. Nie moge sobie jednak pozwolić na odsyłanie tv w kółko aż wybiore właściwy no bo kurier też kosztuje a ja nie mam tyle czasu na taką zabawę ;) Jakby mnie ktoś obiektywnie nakierował to będę wdzięczny.. tdx wydajesz się być obiektywny chociaż chyba jednak mimo wszystko w stronę samsunga jesteś zawsze bardziej przekonany ;) doradź mi proszę z tych modeli coś.. oglądam po ciemku, oglądam mecze piłki nożnej, gram na ps3.. odległość jak już mówiłem 2 metry.
 

pablo085

New member
Dołączam się do dyskusji i chciałbym zapytać który tv będzie lepszy do zastosowań wspomnianych w pierwszym poście.

samsung ue46f6640 czy SHARP LC-50LE750
Pomińmy kwestie rozmiaru matrycy. Chodzi głównie o jakość obrazu.
 

tdx

New member
Bez reklam
Rozważam obecnie te modele 55calowe:

AS740 Panasonic
H7000sl Samsung
AS650 Panasonic
L7453 Toshiba
.

kolejność zakupu:
1. L7453 (IPS)
Mimo wszystko jeśli napisy by chodziły choć w taki sposób jak napisał kiki (bo na zasięg wifi to bym nie zwracał uwagi bo każdy ma u siebie inaczej a poziom sygnału można wzmocnić << bez kosztów)

Powinieneś ten TV sprawdzić jako pierwszy bo ma najlepszy stosunek ceny do jakości (niestety sam go jeszcze nie miałem w łapach więc opieram się na tym co piszą inni i dzielę przez 2)

2 Samsung H7

3. AS740

AS650 jest na IPS edge led więc tutaj nawet nie ma co o tym modelu myśleć
 
Do góry