LCD Na lata do 4500tys

Evocati

New member
Witam.

Szukam telewizora "na lata" do 4000 zl, moze byc nieznacznie wiecej. Telewizor do wszystkiego, mam Cyfrowy Polsat, zwyklej tv brak, do tego bedzie podlaczony do komputera oraz niebawem do PS3 :)

odległość od ekranu – 3-4,
jak słońce świeci w pokoju - tv ustawiony tylem na zachod, okno na poludniowej stronie wiec pokoj raczej oswietlony.
jak duży jest pokój - ok 20m2
jaki masz obecnie telewizor – 32 LG, jego zycie dobiega konca, matryca pada
jakie programy najczęściej oglądasz – Seriale Hd na kompie (w przyszlosci na owym TV), discovery, filmy dvd i w przyszlosci BD
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem – 20/80
wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez – róznie
wolisz obraz ostry czy łagodny – nie wiem
matryca błyszcząca czy matowa - brak preferencji
preferowana wielkość telewizora – wydaje mi się że 40 - 46'' będzie odpowiednie
preferowana marka – Brak przeciwskazac, musi byc elegancka stylistyka, podobaja mi sien owe samsungi ale tez sharp wpadl mi w oko. Ale bez przeciwwskazan
jakie urządzenia będą podłączone – Cyfrowy polsat, PS3, dvd/blu-ray, komp po hdmi i optyku lub inaczej (nie jestem na biezaco z mozliwosciami)
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń – 40% tv + 70% pozostałe
siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych – głownie trochę po skosie. Kanapa i fotele przy ścianach po skosie. A stół prawie na wprost.
czy ważne jest wifi – Raczej sie przyda
czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora – nie potrzebne
czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD – nie
czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami – tak
ma mieć 3D – nie koniecznie
ma mieć slot na karty SD – nie konieczne
jakimi złączami – 3-4 hdmi
jaki masz sygnał – Cyfrowy Polsat, dekoder HD
ile programów HD – kilkanascie sie znajdzie
ma stać czy wisieć – stać w przszlosci moze zawisnie
jaka klasa cenowa – do 4,5 tyś
 

gosc_niedzie

New member
Moja propozycja Philips 46PFL8605- B. wysoki zeszłoroczny model, ma już swojego następce, dlatego jego cena drastycznie spadła. Uwaga: kompletnie nie nadaje się do oglądania 3D!!!
Odbiornik za to ma bardzo dobrą rozdzielczość dynamiczną rzędu 950 linii (zdecydowana większość telewizorów LCD dostępnych obecnie na rynku wyświetla zaledwie 550-600 linii), szerokie możliwości regulacji ostrości/płynności ruchu, oraz najlepszy dźwięk jaki kiedykolwiek wcześniej miał 46-calowy telewizor.
Tegoroczny odpowiednik Philips 46PFL8606 różnica 2.000zł
 
Ostatnia edycja:

Evocati

New member
Dzieki za odp, TV ciekawy ale czy nie jest juz troche przestarzaly ? Z tego co widze brak WI-FI? Design mi sie podoba, chociaz nie powala.

czekam na dalsze propozycje, jestem zielony w temacie wiec zdaje sie na was, jutro chcialbym zakupic TV :)
 

gosc_niedzie

New member
A może lepiej zeszłoroczny 46HX800? Układ Motionflow 200 PRO tego telewizora zapewnia świetną rozdzielczość dynamicznych scen rzędu 1080 linii !!! generując przy tym bardzo mało artefaktów!!!
Tu link do artykułu na temat telewizorów do oglądania sportu.
W tabelce na drugiej stronie HX800 z najlepszym wynikiem.
 
Ostatnia edycja:

Evocati

New member
Szybka zmiana planow, tv jednak nie bedzie na takie lata wiec cena max do 3000 zl.

Jakies propozycje w tej cenie tak aby spelnial tv jak najwiecej powyzszych wymagan ?

troche poczytalem i polecany jest ten PANASONIC TX-L42E30E

co o nim sadzicie ? 42 do tego pokoju wystarczy ?
 

Evocati

New member
Ostatecznie wybralem sobie 4 typy :

Panasonic TX-L42EW30

Samsung UE40D6500

Sharp 40LE830

lub bez 3d ale za to wiekszy

Sharp LC-46LE630E

Prosze o szybka odp, jakie za i przeciw ?

Dzieki z gory
 

don111

Banned
odległość od ekranu – 3-4,
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem – 20/80
wolisz obraz ostry czy łagodny – nie wiem
preferowana wielkość telewizora – wydaje mi się że 40 - 46'' będzie odpowiednie
preferowana marka – Brak przeciwskazac, musi byc elegancka stylistyka, podobaja mi sien owe samsungi ale tez sharp wpadl mi w oko. Ale bez przeciwwskazan
siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych – głownie trochę po skosie. Kanapa i fotele przy ścianach po skosie. A stół prawie na wprost.
jak głównie pod skosem to tylko plazma, nie daj się wkopać w żadne LCD bo obraz będzie zmieniał odcień lub kontrast i w kółko będziesz zmieniał ustawienia obrazu w zależności od miejsca gdzie siedzisz, o oglądaniu w zaciemnieniu pod kątem już nie wspominam
odległość 3-4m to minimum 50 cali choć w 3 tys. ciężko coś dobrać, sprawdź Panasonica 46G30 lub dopłać do 50G30 lub Samsunga 51D6900
 

Evocati

New member
Tak wlasciwie jest to lekki skos i niedlugo bedzie tv na wprost kanapy.

Pochodzilem dzis po sklepach, w MM w Katowicach Sharp za 3400, Samsung UE40D6500 nie bylo wogole. W RTV Euro AGD Sharp za 3500 z okularami, a Samsung UE40D6500 brak, byl Samsung UE40D6750 )roznica metalowej nogi podstawki) za 3800. to tak gdyby ktos szukal w katowicach tych TV...

Ja w koncu zamowilem Samsung UE40D6500 w Agito za 3099 Wiec spora roznica w porownaniu ze sklepami powyzej.

Obraz tego samsunga bardzo mi sie podobal w sklepie, ogolny design wygrywa w porownaniu do reszty modeli o ktorych pisalem we wczesniejszym poscie tak wiec na niego sie zdecydowalem.


Dzieki wszystkim bioracym udzial w dyskusji za pomocne porady :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wszystkie warunki które podałeś najbliżej są telewizora Sharp 46 LE 830.
Masz matrycę matową aktywna więc nie będzie żadnych problemów w nasłonecznionym pomieszczeniu. Świetnie daje sobie radę ze skalowaniem obrazu. I jeszcze - podoba Ci się, Pobiera mało prądu ,ma pełne wyposażenie.
poniżej z iluż to elementów składa się obecnie piksel ?
008_DSC_9601.jpg


http://www.hdtv.com.pl/forum/sharp/65908-sharp-40le830-test-otwarty-pierwszy-test-na-rynku.html
 
Do góry