LCD minimum 46", max 5000zł - pomocy

Axl2000

New member
Witam!

Na nowy rok chce zmienić swoja plazmę panasa PX8 na jakiegoś nowszego LCD, minimum 46".
Kwota jaką bym chciał wydać to max 5000zł (mowa o cenach Media Markt itp. gdyż i tak będę brał na 10x500zł)

TV w widnym (ale dającym się totalnie zaciemnić) pokoju 11m2. Tak , wiem, mały, ale 42" to za mało dla mnie w tym pokoju.

Głównie do oglądania BD i telewizji HD, mało materiałów SD

NAJLEPIEJ by było by obudowa nie była fortepianowa, nie toleruje rys i paluchów na obudowie :/ Ale domyślam się, że z tym ciężko...
 

Axl2000

New member
Jeśli masz faktycznie mało sygnałów SD to możesz brać
i Sony . To dobry model

Co do SD to TVP1 czy któryś tam do skoków narciarskich, polsat do F1 a tak to National Geo, Aminal Planet, Discovery, History - wszystko w HD i w sumie tyle...no Eurosport HD i niedlugo pewnie N Film HD i może HBO HD.

No i blu-ray, nawet już pozbyłem się wszystkich płyt DVD.

Więc jeśli znajdę dobra okazję na tego Soniaka to mogę się śmiało zastanawiać nad nim?

PS. czy na takim 46" 1920x1080 w razie wypalenia się jakiegoś pixelka bardzo jest to widoczne? (odległość od TV do widza 2,5-3m)
 

pc4150

New member
Pixel powinien być widoczny w taki wypadku, ale przy obecnych telewizorach to nie jest to tak powiedziane .
Pamiętaj jak jest powyżej 3% pixeli padniętych to można dać na gwarancję! Tyle, że przy 46 calach to sporo by tych pixeli było!
 
Do góry