LCD min 42cale 2000-2500zł

zlotyhh

New member
witam, proszę Was o propozycje telewizorów, moje preferencje;
1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? - 18m2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? - ~3m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? – 3osoby
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? - na wprost oraz pod minimalnym kątem
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? - stać
6.Jak słońce świeci w pokoju ? – slonce świeci bezpośrednio na telewizor ok 2h dziennie
7.Jaki masz obecnie telewizor ? - samsung ue40eh5000
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? - dobrą jakość obrazu FHD, odswieżanie min 100hz, WiFi, USB, HDMI, szybki SMART, nowoczesny design, nie zależy mi na 4k,
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? - kablówka, HDMI-laptop, pendrive
10.Jakie urządzenia ? - laptop i pendrive (FullHD), w przyszłości konsola ale nie jest to priorytetem
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? - około 4-5h
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? - brak wymagań
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? – głównie filmy i programy popularno naukowe
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? – tak
15.Czy zamierzasz grać w gry - w przyszłości ale nie jest to priorytet przy wyborze tv
16.Preferencje co do marki ? - nie mam, może być samsung ale nie musi:)
17.Preferencje co do wielkości ? - nie miej niż 42cale
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? - słaby obraz, snużenie, wolny smart
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? - wieczorami
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? – 2000zł, ewentualnie jak będzie mega dobry model to 2500zł
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? – nie zależy mi na 3D

Telewizor pewnie posłuży mi min. kolejne 5lat.
 

piterro88

New member
Jeśli chodzi o telewizor w tym wymiarze, to ze swojej strony mógłbym Ci polecić LG 42LM620S. Widać nawet na stronie LG 42LM620S - opinie użytkowników Opineo.pl, że zbiera naprawdę dobre opinie. Myśmy ten model sprawili teściowej i teściowi na jubileusz i są zadowoleni :D Telewizory LG mają naprawdę dobrą jakość obrazu i do tego są niezawodne - myślę, że warto wziąć pod uwagę. Tym bardziej, że budżetu nie przekroczysz.
 

zlotyhh

New member
Jednak kupiłem philipsa 43pus6401.Możecie doradzić z jakich ustawien korzystać a które lepiej wyłączyć aby nie psuć sobie obrazu?
 
Do góry