LCD lub PLAZMA 42-46"

bazi

New member
Proszę Was o pomoc w wyborze odpowiedniego TV LCD lub plazmy. Nie wiem ile cali najlepiej wybrac, więc założyłem coś pomiędzy 42, a 46. Czy 46 nie będzie za dużyy (komfort)? ;)
Oczywiście, najbardziej zależy mi na jakości obrazu - lubię nasycone kolory i prawdziwą czerń, ale wyjątkiem chyba nie jestem... ;) Kąty też powinny być dobre, gdyż często siedzę przy biurku, które jest nieco z boczku i lubię od czasu do czasu spoglądnąć co tam dzieje się na ekranie :]
Co do marki nie mam uprzedzeń, o ile jest to znana firma i tak np. medion czy easytouch na pewno bym nie wybrał ;)

Wymiar pokoju: 4,5 x 3,5 m
Sygnał: cyfrowa vectra 80%, filmy DivX z podłączonego PC lub lapka 20%
Odległość od ekranu: ok. 3,5-4 metry (TV ma wisieć na krótszej ścianie)
Urządzenia do podłączenia: PC, PS3, DVD, kamera, [amplituner]
Klasa cenowa: do 4600 PLN
Pora oglądania TV: głównie popołudnia i wieczory, dniami tylko w weekendy ;)
Nasłonecznienie: słońce tylko rano, do ~11, TV na ścianie prostopadłej do okna, rolety.
Liczba osób: 2-3
Ulubiony program: TVN, TVN Turbo, Polsat, pakiet Discovery, National Geographic, MTV.
Obecny TV: CRT Panasonic Quintrix 29".

Z góry dzięki za pomoc :)

PS: Czytałem pochlebne opinie o Sony KDL-46X3500. Warto mieć go na uwadze?
 
Ostatnia edycja:

bazi

New member
wader11 napisał:
Albo Panasonic PY85 albo modele wyższe. :)

Kurcze, tylko, że np. 42" PY85 kosztuje prawie 5000zł, a to znacznie przewyższa zaplanowany budżet. Stówkę mógłbym jeszcze dołożyć, ale nie 400 :???:
 

bazi

New member
No to już mam jakieś typy - w 42" i przy moich założeniach Panasonic PY85 lub PY80 nie mają sobie równych :mrgreen::mrgreen:

A co z większymi przekątnymi? ;) Tak sobie googlowałem i kilka razy wyczytałem, że po zakupie 42" użytkownicy szybko zaczęli odczuwać niedosyt, więc może i warto skupić sie na jakichś 46 calach? :)
 

bazi

New member
Dziś, po telefonicznej naradzie z kiki, skoncentrowałem się na trzech modelach:

SHARP LC42XL2E
JVC LT-42V80
TOSHIBA 42z3030


Po wizycie w MM wybór prawdopodobnie panie na JVC. Przez chwilę wahałem się jeszcze czy SHARP czy JVC... ;)

Z racji tego, iż jestem umówiony z kiki na prezentację "w domowym zaciszu", ostateczną decyzję podejmę jutro :)

Ehh, zapomniałem dodać, że zdecydowałem się jednak wydać trochę więcej... :p
 
Ostatnia edycja:

bazi

New member
kiki napisał:
masz jeszcze chwilę to poczytaj testy:

No i jak widać, opinie są zgodne co do JVC :)
Szkoda tylko, że ma tak niedopracowaną obsługę obrazu z PC [d-sub]. 1024x768 to zdecydowanie mało :/
A czy ktoś testował obraz z PC po wejściu component? Jak wypada jakość w porównaniu do podłączenia za pomocą VGA?
 
Do góry