LCD lub LED 46" do kwoty 4300zl

Pr3dator

New member
Wymiary pokoju: 25 m2
Preferowana wielkość matrycy: 46”
Preferowana technologia: LCD, LED
Preferowane marki: Sharp,Philips, Samsung,
Jaki sygnał: cyfrowa kablowka, analog
Jaka odległość od ekranu: +/-4 m
Jakie urządzenia do podłączenia: z przymusu początkowo dekoder z multimedia, amplituner , kino domowe
Jaka klasa cenowa: do 4300 zł
Więcej oglądasz w dzień czy w nocy: pośrednio : rano 10%, popołudniu 30%, wieczor 60%
Jakie masz nasłonecznienie pokoju: prostopadle do sciany na którym znajdowac będzie się telewizor SA okna i drzwi balkonowe , typowe mieszkanie w bloku z duzej plyty.
Ile osób zasiada przed telewizorem: 1-3
Czy siedzisz na wprost telewizora czy również z boku: na wprost , z boku
Jaki rodzaj programów najczęściej oglądasz: Filmy, sport, gry xbox360
Ma stać czy wisieć: początkowo będzie stal ale chciałbym go powiesic
Czego oczekuję: dobre odwzorowanie kolorow, zywe bary, dynamiki obrazu, czystego obrazu, HDMI i wejscia USB
Full HD czy HD ready: Full HD
Jaki masz telewizor: Kilka lat temu kupowałem rodzicom LCD początkowo był Panasonic ale po niecałym dniu polecial do serwisu, obecnie to Philips z seri 32PFL7xxx


Początkowo rozglądałem się za LCD powyżej 50” ale zonka postawila warunek albo mniejszy albo wcale :D





Na chwile obecna na uwadze mam następujące modele :
  1. Sharp LC-46DH77E
  2. Philips 47PFL7404
  3. Philips 47PFL7603 D
Widziałem w sklepie oba modele:

- Sharp LC-46DH77E – wyświetlany obraz troche przerazil mnie slaba jakością :/ w porównaniu do Philipsa duza pikseloza szumy. Natomiast napewno mial bardziej zywe kolory.

- Philips 47PFL7404 – na sklepowy sygnale zdecydowanie lepszej jakos odbior choc niewiem czy i do jakiego źródła były podlaczone oba modele. Ale chyba Pixel plus robil swoje, moze mi sie wydawalo ale jakby obraz byl rozmyty.

Który model polecacie ? Ewentualnie jaka alternatywa moze cos z LED? I czy obecnie te modele to technologiczne dziadki?

Dziekuje serdecznie za pomoc i pozdrawiam .
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Za niewielką dopłatą sięgasz po wyższą serię :
JVC 47DV1
Toshiba 46SL 733
Sharp 46LE 700
 

Pr3dator

New member
Za niewielką dopłatą sięgasz po wyższą serię :
JVC 47DV1
Toshiba 46SL 733
Sharp 46LE 700


Dziekuje serdecznie za propozycje dzis je przeanalizuje. Wczoraj na top listy dopisalem
Philips 47PFL8404H , choc doczytalem ze mankamentem Philipsa jest tzw.teatr , niebardzo wiem jak to wyglada niektorym ponoc sie to podoba. Jesli dobrze kojarze to efekt ten podobny jest tak mi sie osobiscie wydaje do efektu jaki wystepuje w kinach w seanach 3D ( osoby, obiekty na pierwszym planie sa jakby odciente od otoczenia , oczowalny jest pierwszy i drugi plan) oto chodzi? Efekt taki zaobserwowalem w heliosie na kilku seansach 3d. Prosze o sprostowanie lub jakies przyklady jak ktos posiada.
A wracajac do Philips 47PFL8404H czy jest to przedzial jakosciowy telewizorow jakie zaproponowal kiki?

Pozdrawiam bardzo serdecznie i dziekuje za pomoc.
 
Ostatnia edycja:

kapsell

New member
Bez reklam
1. Teatr - zobacz sam ciezko to opisac, to efekt dzialania 100/200hz u roznych producentow to roznie wyglada, jednym przeszkadza a inni chwala.
2. na pewno pierwsze dwa kikiego to bardziej zaawansowane modele od tego filipsa (poniekad dobry model, szczegolnie polecany do gier ze wzgledu na niski input lag)
 
Do góry