Lcd Lg Rz 27lz55

chmurek

New member
Czy ktos mial do czynienia z tym modelem LCD?
MA byc od piatku w MM za 2999 ale mam watpliwosci co do towaru w tym sklepie.
ALe ktos moze ma jakies doswiadczenie z tym modelem i zechcialby sie podzielic.
 

dimas

New member
witam a jak jest cubol u ciebie z tymi nieszczesnymi pasami sa szare czy czarne?ktos pisal ze mozna to zmienic w menu serwisowym ale ja nie mam takiej opjii w tym menu.za duzo to tam wcale nie ma opcji w tyze menu ale o dziwo pasy ma od poczatku czarne czyzby inny soft.
 

Cubol

New member
dimas napisał:
witam a jak jest cubol u ciebie z tymi nieszczesnymi pasami sa szare czy czarne?ktos pisal ze mozna to zmienic w menu serwisowym ale ja nie mam takiej opjii w tym menu.za duzo to tam wcale nie ma opcji w tyze menu ale o dziwo pasy ma od poczatku czarne czyzby inny soft.

Jakoś nie dokopalem się do wątku o szarych pasach ;)...masz na myśli pasy przy formacie 4:3 po bokach ??... jeśli o to chodzi to raczej tak jak mówisz w LZ55 szare nie są...choć smoliście czarne też nie ;) ale spoko. Ale ten "problem" chyba dotyczył L1X/L2X ...ale jeśli mówisz o czymś innym to naprowadź mnie na temat tych pasów ...o co dokładnie chodzi ??

A jak wchodziłeś w menu serwisowe ?? Menu na TV i na pilocie przez ileś tam sekund ??.
I przy okazji czy podłączasz np DVD przez wejście component ?? Jeśli tak to czy udało Ci się ustawić tryb większy niż 576i ?? Bo w instrukcji jest napisane "wejście component 576i/576p/720p/1080i"....
 

dimas

New member
ja mam z dvd po componencie 480p albo 480izalezy czy jesz wlaczone P S w dvd czy nie.a w instrukcjii ani slowa na ten temat nie ma a jak to przestawiasz:confused:to jaka jest rozdzielka jest zalezne od dvd a mam tylko yamahe 550
 
Ostatnia edycja:

Cubol

New member
dimas napisał:
ja mam z dvd po componencie 480p albo 480izalezy czy jesz wlaczone P S w dvd czy nie.a w instrukcjii ani slowa na ten temat nie ma a jak to przestawiasz:confused:to jaka jest rozdzielka jest zalezne od dvd a mam tylko yamahe 550

Trochę sie na tym głowiłem...Najpierw podłączyłem po we component... potem dokupiłem przejściówke HDMI>DVI i podłaczyłem mojego Philipsa dvp5900 też do wejścia DVI w LG, zeby zobzczyc czy bedzie roznica w obrazie. Próbowałem z różnymi ustawieniami, ale nie mogłem sie połapać. Obraz z dvd niby ok...progressive działał w DVD, ale na obrazie przez component wyświetlał cały czas info "component 576i" i np upscaling do 720p nie działał w/g mnie bo o ile na filmie z dvd była moze jakas subtelna różnica, o tyle przy wyświetlaniu np jpg-ów z płyty (robione cyfrówką 4MP - rozdz 2288x1712 ) miałem zdjecia poszarpane strasznie . W końcu zaczeło mi cos switac ;)... i zrobiłem tak. Odłaczyłem kabel component (pomyślałem ze moze mu sie cos pitoli jak ma jednym i drugim wejsciem podłaczone - chociaż nie wiem czy to miało jakieś znaczenia). W dvd ustawiłem progressive scan włączone i dodałem upscaling do 720p... i bingo... :) Chociaz na filmie dvd moze nie jest to jakas super hiper roznica, ale jest o tyle wiem że wreszcie upscaling zadziałał bo zdjęcia jgp z płyt...super.
Mam nadzieję że coś zrozumiałeś z tego mojego tłumaczenia ;)
 

dimas

New member
to sie moze zgadzac.u mnie na 480p jest super mozna ogladac z 20cm i zadnego rozmycia czy cos zdjecia tez sa ok.a ruznica miedzy rgb a componentem jest kolosalna.przez dvi podlaczylem na chwile compa super obraz byl . musze jakas gierke przetestowac ale narazie zbieram na jakas fajna grafe bo moja nie ma dvi.narazie jestem zadowolony z LG bo jakos przekonany do tej firmy nie bylem wczesniej tv sony.to byl wypas rok produkcji 90 to byl dopiero wypas w tamtych czasach z telegazeta i scartem wyjscie na glosniki no i trinitron.ale teraz juz bym sonego nie kupil kuzolowi padl tydzien po gwarancji.:D w sumie nie do konca jarze o co biega z ymi rozdzielkami nie wiem ile mozna wycisnac z dvd bez hd czy z tej mojej yamaszki cos by jeszcze wycisnac?
 

Cubol

New member
Hmm. tego modelu yamahy nie znam...z tego co zobaczyłem o niej w sieci to chyba skoro masz podłączone przez component to chyba max najlepiej jak możesz zrobić + progressive scan. Co do LG...;) to ja się przekonałem kupując rok temu monitor FLATRON 17" cali (CRT) do kompa - bez zarzutu. Jeśli zaś chodzi o to LCD to moim zdaniem stosunek jakości (która jest w/g mnie na naprawdę dobrym poziomie) do ceny rewelacja :D. Dla mnie i tak kupno TV za 3799 to jakiś kosmos... do tej pory najwięcej co dałem za TV to 1390 zł... :D
 
Do góry