LCD LED na sciane do 3.5k ;)

Beafraid

New member
Witam, Uznałem ze czas na zakup telewizora bo to moje 20" już mi się znudziło :D

To chyba wystarcza?:

1. Odległość od ekranu: 2,5m
2. jak słońce świeci w pokoju? pokój nasłoneczniony rano i tak nikt nie ogląda tv dopiero wieczorami , jak coś można zasłonić okna żaluzjami.
3. Jak duży jest pokój: Niewielki.
4. Preferowana technologia: LED
5. jaki masz obecnie telewizor: 20 calowe cośtam :D
6. jakie programy najczęściej oglądasz: Filmy w FullHD
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: Wieczorem od 19
8. wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez: w sumie obojętne.
9. wolisz obraz ostry czy łagodny: bez znaczenia
10. matryca błyszcząca czy matowa: Obojętne, chociaż wydaje mi się ze błyszcząca jest wyraźniejsza.
11. preferowana wielkość telewizora: 46"
12. preferowana marka: LG ?:>
13. czego nie lubisz w telewizorach: nienaturalnych kolorów, smużenia, słabej czerni ,buczenia, grubych ramek, gdy są za głebokie.
14. jakie urządzenia będą podłączone: Kino domowe , Komputer, Możliwie ze PS3
15. ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: Komputer,filmy z dysku 80%, reszta 20%(jak bedzie PS3 to pewnie 50/50%)
16. siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych: na wprost TV
17. czy ważne jest wifi : Fajnie by było ;) Wiec raczej tak
18. czy będziesz korzystać z widgetów? Może
19. czy chcesz serfować w internecie poziomu telewizora: Raczej nie bo do tego mam komputer 3 metry dalej :D
20. czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD : raczej nie
21. czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami : tak
22. ma mieć 3D: Nie potrzebuje ;] tylko wychodzi to drożej.
23. ma mieć slot na karty SD: może być
24. ma mieć tuner DVB-S: niekoniecznie
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć: HDMI - kino domowe, komputer,ps3
26. Jaki masz sygnał: Aktualnie analog, możliwe ze dekoder z polsatu.
27. ile programów HD: Pare ich tam jest na tym cyfr.polsacie
27. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: 0-5h max
28. ma stać czy wisieć: wisieć
29. Rozdzielczość: Full HD
30. Dvb-t: tak
31. Na czym najbardziej Ci zależy: na wysokiej jakości obrazu, Bezproblemowego grania z komputera w np. Fife12.
32. Ile osób ogląda: 1-3
33. Jaka klasa cenowa: ok. 3 - 3,8 tysiąca
 

Beafraid

New member
Dodam że w saturnie mieli troche do wyboru i z tych wszystkich wysznupałem te:

Sony KDL-46X520
Sharp LC46LU630
TOSHIBA 46" REGZA LED 46UL863G
LG 47LW5400
LG 47LV570S
Philips 46 PFL 6606 H 12

nie wiem ktory wypada najlepiej. Najlepiej jak by miał mały input/output lag(zeby konsola,komputer nie miał opóznień), miał płynny obraz, dobry kontrast, opcjonalnie wifi(ale dobrze zeby miał)

Prosssszze o pomoc :D Niech ktoś jakiś poleci ;)
 
Ostatnia edycja:

Beafraid

New member
Wiekie dzięki ;) jedno z niewielu forów które nie wciska ludziom plazmy(takiego G30) jeśli tego niechcą :). Jeszcze mam pytanie. Czym róznią się te modele:

Samsung 46D6500, Samsung 46C6500, SAMSUNG UE46D6200, i LG 47LW5400

edit2: tak se przeglądnałem tego sharpa. Wszystko spoko juz prawie zdecydowany a on kosztuje 4.2k o_O
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dane techniczne masz na stronie producentów. ALe ja byłbym za 46D6500 Samsunga. Testowałem i sprawdzałem ten model.
Tyle że musisz dopłacić trochę .
 

Beafraid

New member
No własnie nie trochę tylko trochę wiecej :( teraz jeszcze 500zł poszło na wydatki i więc o te 500zł juz mam mniej. Nie wiem czy nie wezme G30tki Panasonica ;p
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Input lag mieści się dokładnie w pierwszej strefie opóźnienia. Oznacza to że możesz grać nawet w sieci.
 

Beafraid

New member
awww! :| Już bym dziś w saturnie kupił UE46D6500(był za 4k równe) ale wszystkie wykupili i bedzie za tydzień albo za 2 miesiące dopiero(obstawiam że powiedzieli ze za tydzien tylko po to zeby przyjechać i może kupić coś innego). Więc zastanawiam się nad biedniejszym modelem Czyli D5500. Duża jest róznica w obrazie miedzy nimi?:> Wiem ze nie ma tylu hz, nie ma wifi i 3d(nie potrzebuje). A taki fajny ten D6500, jak stal w Euro obok D7000 i jakiegoś podobnego modelu za 6k zł to wg. mnie obraz był niemal identyczny, jedynie kąty widzenia były inne ;)
 

Beafraid

New member
Zakupiłem 46D6750 z 3 parami w zestawie ;) Jestem zadowolony z zakupu był w tej samej cenie do D6500 z dwiema parami okularów ;)
 

m@riucha

New member
awww! :| Już bym dziś w saturnie kupił UE46D6500(był za 4k równe) ale wszystkie wykupili i bedzie za tydzień albo za 2 miesiące dopiero(obstawiam że powiedzieli ze za tydzien tylko po to zeby przyjechać i może kupić coś innego). Więc zastanawiam się nad biedniejszym modelem Czyli D5500. Duża jest róznica w obrazie miedzy nimi?:> Wiem ze nie ma tylu hz, nie ma wifi i 3d(nie potrzebuje). A taki fajny ten D6500, jak stal w Euro obok D7000 i jakiegoś podobnego modelu za 6k zł to wg. mnie obraz był niemal identyczny, jedynie kąty widzenia były inne ;)

Ja właśnie przywiozłem 46 z Saturna w Jankach, ostatni w Polsce z tej promocji ale ja zapobiegliwie wczoraj zarezerwowałem sobie egzemplarz:D. Teraz odtaja, jutro z rana go uruchamiam i testuję:popcorn:
 

Beafraid

New member
Gratuluje ;) ja takiego szczęścia nie miałem dopłaciłem troche i mam troszke lepszy model z 3 parami okularów ;)
 
Do góry