Lcd led 40-46(7)" do 5000pln

Mike25

New member
znowu robi się głupi temat plazma vs lcd ale po takich wpisach aż mnie skręca ze śmiechu
przede wszystkim - analog czy cyfrówka - to nie ma takiego znaczenia, przy tym i przy tym sygnale SD praktycznie każda plazma odbiera znacznie lepiej od LCD, a przy sygnale HD kto powiedział że ma odbierać słabiej ?
Nikt nie powiedział, że ma odbierać kiepsko, więc nie wiem skąd ten zarzut. Co do niby braku znaczenia analogowe SD vs cyfrowe SD to grubo się mylisz. U mnie na LCD przez UPC analogowe SD wygląda bardzo mizernie w porównaniu do cyfrowego SD. Na tym drugim mam bogatsze, wierniejsze kolory, znacznie ostrzejszy obraz, minimalne artefakty i zakłócenia. Zaś analogowego SD nie mógłbym oglądać na żadnym innym TV oprócz CRT.

odbiera inaczej, obraz jest bardziej plastyczny /"miękki", jedyna przewaga LCD nie licząc jasności panelu (do jasnych pomieszczeń) to ostrość na statycznych obrazach, w ruchu plazma nadal odbiera nieporównywalnie lepiej jeśli chodzi o ostrość czy płynność i żadne 200hz tutaj LCD nie pomoże
odwzorowanie kolorów, gradacja w ciemnych scenach (koszmar na LCD) nadal są po stronie plazm, a najważniejsze cena - żeby kupić dobry LCD trzeba wydać dużo więcej niż na plazmę - tylko wtedy bardziej się opłaca kupić... lepszą plazmę, o ile ktoś ma warunki do tego odpowiednie
Co do ceny się zgodzę, dobre LCD kosztuje więcej niż plazma, mimo to wole LCD.
Ostrość tylko na statycznych obrazach? Chyba jakieś żarty. Plazma daje miękki obraz, aż za miękki, a na LCD jest żyleta i to nie tylko na statycznych obrazach wbrew temu co mówisz, ale też jak najbardziej na filmach.

Nie wspominając już o tym, że plazma posiada cały szereg innych wad. LCD też ma swoje wady, ale wole wady LCD niż plazm. LCD jest najzwyczajniej wszechstronniejsze.
 
Ostatnia edycja:

don111

Banned
Nikt nie powiedział, że ma odbierać kiepsko, więc nie wiem skąd ten zarzut. Co do niby braku znaczenia analogowe SD vs cyfrowe SD to grubo się mylisz. U mnie na LCD przez UPC analogowe SD wygląda bardzo mizernie w porównaniu do cyfrowego SD. Na tym drugim mam bogatsze, wierniejsze kolory, znacznie ostrzejszy obraz, minimalne artefakty i zakłócenia.
pisałem o sygnale ogólnie, brak znaczenia czy analog czy cyfra, ogólnie na sygnale SD, nieistotne czy to tv, dvd czy divx, taki sygnał lepiej zdecydowanie wygląda na plaźmie
to, że lepsza jest cyfra od analogu to oczywiste

Co do ceny się zgodzę, dobre LCD kosztuje więcej niż plazma, mimo to wole LCD.
Ostrość tylko na statycznych obrazach? Chyba jakieś żarty. Plazma daje miękki obraz, aż za miękki, a na LCD jest żyleta i to nie tylko na statycznych obrazach wbrew temu co mówisz, ale też jak najbardziej na filmach.
i tu się mylisz, owszem może jest w miarę ostry, na pewno już dużo lepiej niż kiedyś było (bo była tragedia) ale w porównaniu do plazm nadal jest wyraźnie gorzej, wygląda to tak na plaźmie, jakby ktoś kręcił tą samą scenę z większą ilością fps
dobrze jest to widoczne w scenach gdzie się porusza w miarę szybko całe tło, najlepiej w tym samym tempie - wtedy łatwiej to dostrzec, tam gdzie na LCD kontury się już zlewają, plazma trzyma dobrze swoją ostrość przy nawet sporo szybszym ruchu kamery
a co do ostrości ogólnej - w plazmach idzie lepsze - popatrz na (na razie drogi) Panasonic vt20, ciekawe czy byś go pod tym względem odróżnił od LCD
 

crush00

New member
Panowie zbaczacie z tematu. Plazma została zdyskwalifikowana przez szacowne jury, więc nie roztrząsajmy już tematu wyższości LCD nad plazmą czy odwrotnie. Dyskusja miałaby charakter taki jak te o wyższości konsol na PC i odwrotnie. Zupełnie bez sensu.

Proszę o pomoc w wybraniu odpowiedniego leda i tyle.

Dziękuję za uwagę :).
 
Ostatnia edycja:

crush00

New member
Czyli mamy:

Sharp 46LE810
Toshiba 46WL753

Zakładam, że nie mają konkurentów w moim zastosowaniu/cenie przy wykluczeniu plazmy. Rozważałem też LC52LE705, ale jakoś nie było zbyt wielu polecających w tym wątku. Zakładam też, że żadnego porządnego Philipsa, Soniacza czy Samsunga w tej cenie i do tego co opisałem nie znajdę (nie było takich propozycji).

Pytanie więc takie:

Który z powyższych ??
 

crush00

New member
Panowie wracając dziś z pracy wstąpiłem jeszcze do EuroRTV i jest tam w promo:

Philips 42PFL9664 za 5000

Ktoś wcześniej podpowiadał, że jeśli philips to tylko seria 9. Czy ten wymieniony powyżej zasługuje na uwagę?
 

crush00

New member
W takim razie wskakuje do pierwszej dwójki rozważanych modeli, tj.:

Toshiba 46WL753
Philips 42PFL9664

W rezerwie Sharp 46LE810.

Lideruje, ku zaskoczeniu, Philips. Chyba będzie najlepszym kompromisem pomiędzy afektownym wyglądem, a jakością.

Jeśli jest coś co powinno mnie powstrzymać przed zakupem (nie przyjmuję argumentu czekania na nowsze modele lub spadek ich cen, bo wybór ma paść do poniedziałku wieczór) to proszę o ostrzeżenie. Rozmiar również będzie mi pasował i ew. później łatwiej mi będzie namówić żonkę do wpakowania go do sypialni:). Tak naprawdę mam nadzieję, że mnie nikt nie ostrzegnie :p.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ale jak pamiętam miałeś dylemat dla siebie czy do sprzedaży ?
Dla Twoich potrzeb -Toshiba. Ale twojej żonie bardzie przypadnie do gustu Philips
 

crush00

New member
Ale jak pamiętam miałeś dylemat dla siebie czy do sprzedaży ?
Dla Twoich potrzeb -Toshiba. Ale twojej żonie bardzie przypadnie do gustu Philips

No właśnie ból jest taki, że jak jej przypadnie do gustu to pewnie zostanie, a jeśli nie przypadnie to pójdzie pod młotek:).

Narazie 60/40 dla Philipsa, wątpliwości sprawia mi w nim m.in. brak podświetlenia LED i ew. gorsza czerń. Ideałem byłby chyba PFL9704 ale jeszcze cena nie ta.

Jeszcze 2 dni przede mną, więc na razie spokojnie się zastanawiam.
 

crush00

New member
No i wybór został w końcu dokonany. Zwycięzcą został TV:

Toshiba 46WL753

Jeśli jest ktoś chętny na zakup w dobrej cenie to zapraszam (oczywiście nowy nieużywany, bez dowodu zakupu za to z gwarancją producenta).

Jeśli nie to mam nadzieję, że będzie mi dobrze służył :).
 

koplej

New member
Witam. Zastanawiam się nad telewizorem LED , raczej 46" , powiedzmy do 6000zł ( im mniej tym lepiej ).

Na chwilę obecną byłem za jakimś samsungiem , np ue46b700 bodajże . Tak czytam forum i widzę,że dobrze oceniana jest toshiba, a może sharp i już sam nie wiem . Tv raczej do codziennego użytku, filmy , xbox360 .

pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
za mało danych .

podaj jakie masz warunki :
odległość od ekranu ?
jak słońce świeci w pokoju ?
Jak duży jest pokój ?
jaki masz obecnie telewizor?
jakie programy najczęściej oglądasz?
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem ?
preferowana wielkość telewizora?
preferowana marka ?
czego nie lubisz w telewizorach?
jakie urządzenia będą podłączone ?
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń ?
jakimi złączami ?
jaki masz sygnał ?
ile programów HD ?
ile godzin dziennie włączony jest telewizor ?
ma stać czy wisieć ?
jaka klasa cenowa ?
 

koplej

New member
podaj jakie masz warunki :
odległość od ekranu ? ok 4,5m
jak słońce świeci w pokoju ? ze słońcem nie ma raczej problemu bo są rolety z każdej strony
Jak duży jest pokój ? duży salon , myślę,że ok 25m jak nie więcej
jaki masz obecnie telewizor? 35 calowy crt thomson
jakie programy najczęściej oglądasz? wszystkie
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem ? raczej wieczór
preferowana wielkość telewizora? 46 albo 52
preferowana marka ? samsung, sharp -
czego nie lubisz w telewizorach?
jakie urządzenia będą podłączone ? 5.1 yamaha, xbox360, dvd
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń ? 70% tv , 30% konsola
jakimi złączami ? hdmi, usb , mile widziane wifi
jaki masz sygnał ? normalna antena , talerz
ile programów HD ? na chwilę obecną brak, jak będzie tv to też będą
ile godzin dziennie włączony jest telewizor ? 3-4
ma stać czy wisieć ?stać
jaka klasa cenowa ? najlepiej do 6000, ale jak warto będzie coś dołożyć to czemu nie
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
masz spory wybór :
Samsung 50 C 7000
Sony 46 HX 700
Sharp 46 LE 820
JVC 47Dv1
Toshiba 46WL 753
 
Do góry