LCD/LED 37-40 dla seniora

malin_f1

New member
Witam
Szukam TV dla rodziców głównie dla Ojca :) parametry poniżej.
Waże musi mieć tuner DVB-T, min 100Hz, obraz płynny na meczach piłki, kolarstwo, pasek wiadomości na np TVN24 również musi ładnie płynnie się poruszać i nie migotać. odległość od TV dość mała TV stoi bokiem do okna od południa słońce na niego nie pada ale pokój jest jasny w oknach są rolety. ważne żeby w TV się raczej nic nie odbijało myślę nad 40 calami ale czy dla tej odległości nie będzie to za dużo?
Proszę o 5-7 typów.
Pytanie czy warto dołożyć do telewizora w technologii LED ? jak będzie zauważalna różnica w stosunku do LCD ? oraz czy ma znaczenie szybkość matrycy 2ms ew 5ms czy będzie to widać przy meczach piłki? czy na płynność obrazu wpływa typ / jakość matrycy ew z jakimi matrycami szukać TV i jak rozpoznać jaki to typ matrycy...

Napiszę co mi już wpadło w oko z LED na które mnie stać... ale to tylko luźne propozycje...

Philips 40PFL5605 (matryca 2ms, LED) chyba nie powinno być problemów z płynnością?
LG 37LE5300 ew 40cali (matryca 2,4ms LED)
Samsung UE37C6000 ew 40cali (nie wiem jaka matryca, LED)

LCD
Samsung LE40C630 (warto dopłacić do C650 będzie płynniej niż 630?)
Panasonic TX-L37G20E
Panasonic TX-L37S20E (tańszy od G20 jaka różnica)
Philips 37PFL5405H/12 (2ms)
SHARP LC-37LE320 (5ms)



- odległość od ekranu => 1,5-2,5 m
- jak słońce świeci w pokoju => pokój od strony południowej, a więc dobrze nasłoneczniony (w oknach roletki)
- jak duży jest pokój => 12m2
- jaki masz obecnie tv => 27cali CRT
- jakie programy najczęściej oglądasz => sport, wiadomości, seriale
- więcej oglądasz w dzień czy wieczorem => dzień 80% wieczór 20%
- wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez => przy małym świetle
- wolisz obraz ostry czy łagodny => miły dla oka, bardzo nie rozmyty
- matryca błyszcząca czy matowa => chyba matowa żeby nie było odbić
- preferowana wielkość telewizora => 37-40 cali
- preferowana marka => coś co kupię w markecie z przedłużoną gwarancją... samsung/lg/sharp/panasonic
- czego nie lubisz w telewizorach => szarpania obrazu, migotania, słabych kątów, wyraźnych dysproporcji jakości obrazu oglądanego np z 1,5m a 2,5m
- jakie urządzenia będą podłączone => tuner satelitarny, dvbt-t
- ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń => TV naziemna: 10%, sat: 90%
- siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych => raczej na wprost ew małe kąty
- czy ważne jest wifi => nie
- czy będziesz korzystać z widgetów => nie
- czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora => nie
- czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD => nie
- czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami => nie
- ma mieć 3D => nie
- ma mieć slot na karty SD => nie
- ma mieć tuner DVB-S => nie
- jakimi złączami => HDMI, USB; cyfrowe wyjście audio, które przekazuje taki sygnał jak na wejściu HDMI
- jaki masz sygnał => tuner satelitarny ferguson HD, antenta dvb-t
- ile programów HD => kilkanaście
- ma stać czy wisieć => stać
- jaka klasa cenowa => max 2300PLN
 
Ostatnia edycja:
Witaj,

Ja Ci napiszę tak. Dorzuć 99zł (z odbiorem w punkcie) i w jednym z internetowych sklepów kupisz Panasonic tx-l37e30e który kasuje wszystkie Twoje propozycje.

Jeśli nie chcesz lub nie możesz to polecam Samsung 40C650 (na necie dostaniesz go do 2300zł bez problemu) który jest lepszy niż C630, Sony kdl-37ex500 (lub za mała dopłata 40cali) i Toshibę 40xv733.

Z Twoich propozycji ciekawą opcją jest też ten Sharp lc-37le320.
 

malin_f1

New member
panasonic tx-l37e30e
samsung 40C650
sony kdl-37ex500
Toshibę 40xv733
sharp lc-37le320

Ok dziękuję mamy finalistów. dziś zrobiłem pomiary od ekranu min 2m max 3m. czy któryś z tych TV ma matowy ekran ?
Tak sobie ułożyłem listę wg upodobania do marki i tak mi wychodzi:
1 Panasonic
2 Sony
3 Sharp
4 Samsung
5 Toshiba

Który z tych TV będzie najbardziej płynny obraz i ładny z bliska? (a może wszystkie są na podobnym poziomie) Zdecydowałem z ojcem że trzeba 40cali... 37 odpada. To jak wygląda podium z tego co podaliście ?
Dziękuję.
 
Jeśli 40 cali to Sharp i Panasonic odpadają bo nie ma wersji 40 calowej. Są tylko 37 i 42 cale.

Samsung też chyba odpada bo co prawda ma 40 cali ale ma też zdaje się powłokę szklaną.

Zostaje w takim razie Toshiba i Sony.

I tu już Kiki się musi wypowiedzieć co lepsze. Dodam tylko że z Sony może być ciężko do 2300zł przy 40 calach.

Na koniec dodam od siebie. Obecnie mam tego Panasa 37 calowego. Moja odległość od TV to około 2,5 do 2,7 metra. Na początku też mi się wydawało, że może trzeba było kupić większy, ale obecnie uważam, że jest optymalny przy tej odległości bo nawet kanały SD super wyglądają (inna sprawa, że to zasługa matryc IPS Alpha które super skalują obraz SD), a na większym mogłoby już nie być tak fajnie (TVN24 :)). To tyle z mojej strony.



Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
no właśnie jest inaczej.
Bo jest Sharp 40LE 810 w specjalnej cenie dla niebieskich. I za niewielką dopłatą masz extra jakość do tych potrzeb.
 

malin_f1

New member
no to chyba zostaje tylko Sony... cena Sharpa 40 przekracza możliwości... es samsung...
Ten soniak to dobry wybór? jaką ma powłokę jak z płynnością i skalowaniem...?
 
Na PW wysłałem Ci link do testu Sonego ex500. Ale napisz jeszcze do Kikiego jak zostać niebieskim (czytaj, podświetlenie nicka na niebiesko), i On Ci też poda cenę za jaką możesz mieć u Niego tego Sharpa. W mojej ocenie Sony jest dobrym wyborem ale jeśli różnica nie będzie duża to uważam, że warto dopłacić do tego Sharpa.
 

malin_f1

New member
jestem po szybkim rekonesansie w MM i powiem tak...
Panasonic E30 miażdży dlaczego nie ma go w wersji 40 cali ??
Samsung C650 wg mnie lepiej niż EX500 tylko tyle że błyszczący.
Sharpa bardzo nie oglądałem...
 

tatu

New member
sie wtrące bo też miałem dylemat wyboru bardzo niedawno. Co do C650 bo na niego postawiłem to mimo nazwijmy to clear powłoki to naprawdę w moich domowych warunkach absolutnie nie odbija w ekranie światła tak aby to przeszkadzało (mimo moich lekkich obaw) natomiast mam dwa monitory matowe co prawda asusa ale na nich zdecydowanie gorzej działa słońce niż na matryce mojego TV. Obraz mimo ze są matowe robi się w słoneczne dni bardzo nieczytelny dlatego uważam iż obawy tak "rozreklamowane" jakoby błyszczce matryce były problemem uważam za totalnie przesadzone i mityczne. Szczerze moge powiedzieć iż ramka obudowy to faktycznie odbija mocno swiatło ale nie ekran.

A co do twojego przypadku to jesli 37 cali jest wystarczajacy to bierz panaska E30 jeśli zaś 40 bedzie lepsza to za obecną cene c650 (2030) jest zdecydowanie warty grzechu.

P.S. Teraz rozumiem takze dlaczego kiki poleca sprawdzenie w domu modeli tv jakie człowiek chce nabyć, w domu warunki są totalnie inne jednak od sklepów zwłaszcza tych duzych i takie porównanie jest bezcenne.
 

malin_f1

New member
decyzja jeszcze nie zapadła... ojciec się nie spieszy narazie negocjuje warunki z cyfrą :D a co do TV to takie pytanie czy na C650 na meczu piłki jak kamera szybko podąża za piłką czy akcją to jest ładnie płynnie czy obraz może lekko szarpać ?

Zwróciłem też uwagę na matryce bo gdzieś na 360stronach:grin: wątku o C650 widziałem jakich matryc unikać i powiem że w MM były różne matryce... także warto przy zakupie zwrócić na to uwagę.

Nie wiem dlaczego ale obraz na Sony EX500 wg mnie był najgorszy najmniej gładki tak jakby ten TV był ze 2gen do tyłu... szczerze to najbardziej podobał mi się na Samsungu ale kąty w E30 również robią robotę... wszystkie TV porównywałem z odległości ok 1,5m na sygnale DVB-T
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Sam oceniłeś Panasonica. Model 42E30 - jest większy tylko dwa cale. Sharpa też sprawdzałeś ?
 

tatu

New member
jestem po szybkim rekonesansie w MM i powiem tak...
Panasonic E30 miażdży dlaczego nie ma go w wersji 40 cali ??
Samsung C650 wg mnie lepiej niż EX500 tylko tyle że błyszczący.
Sharpa bardzo nie oglądałem...

skłaniaj tatę do E30 (dobrze świeci, nowy model, led wiec i energooszczędny, ja jeśli pieniądze nie są problemem to brałbym 42E30!!! ale**

** praktyczna uwaga jeśli 2,5 metra jest max odległoscią od ekranu a tata bedzie patrzył nawet z odległosci 1,5 metra to 42 cale moze być za duzym bo wówczas mamy efekt oglądania jak w kinie w pierwszym rzędzie (zrobiłem próbę na swoim 40' z 1,5 metra wzrok jest ogłupiony, to nie jest komfortowa odległość) więc moim zdaniem na podane przez ciebie odległości 37 cali dla taty będzie idealnym rozmiarem.
 
Tatu ma dużo racji, jeśli jednak ogląda się materiał HD to 1,5 bez problemu może być dla 42 cali. Jesli jednak więcej będzie materiału SD to wtedy dla 40 cali dobra odległość to by było 2,7-2,9 metra a dla 37cali to 2,5.
 

malin_f1

New member
odległość od TV 2-3m ale w 90% 2m. Chyba jednak Panasonic... jeszcze muszę dokładnie popatrzeć na niego i na C650 w wersji 40 cali bo chyba jednak wolałby 40cali ale z drugiej strony dobre kąty i płynność bardzo porządana. Chodzi też o to żeby ojciec sobie spokojnie informacje na pasku czytał :)
Taka ciekawostka w MM 37e30 za 3300 :D

Podumowując
40c650 jest za 2170 w Electro World i tu pewnie nie będzie problemu z ratami 0%
37e30 za 2600 w Komputroniku i pewnie rat 0% nie będzie

Być może będzie jeszcze za gotówkę ale chcę to kupić w normalnym sklepie a nie z firmy z wirtualnym magazynem. Lokalizacja wawa.
 
Ostatnia edycja:

tatu

New member
Jesli chodzi o 40'C650 to w neo24 jest na prawdziwe 0% a cena 2045, Panaska 37 mozna nabyć od 2350 z tym że oferty 0% rat nie spotkałem.
 

malin_f1

New member
ten panasonic to chyba jakiś świeży model... poczekam jeszcze ok miesiąca i pewnie będzie za gotówkę do tego czasu może jeszcze ceny spadną ale na 99% będę wybierał między E30 a C650
 

malin_f1

New member
ostatnia prosta 4 typy
LC-40LE810E
LC-40LX810E
czym różnią się te dwa modele? cena identyczna...
TX-L42E30E
KDL-40EX520

Wszystkie są w okolicach 2700pln do zapłaty.
Biję się z myślami czy przy odległości 2-2,2m (99% oglądania) 42 cale nie będą za duże... strasznie żałuję że Panasonica nie ma w wersji 40cali wtedy bym się nie zastanawiał.

Rzutem na taśmę jadę jeszcze obejrzeć 40VL748...
 
Ostatnia edycja:
Do góry