LCD (kablówka, dvd, potem br) do 2k z hakiem

ollo

New member
Po pierwsze witam wszystkich na forum:D, bo jest to mój 1-szy post ale wcześniej kilka razy tu wchodziłem. Teraz do rzeczy: Potrzebuje jakiegoś telewizora głównie do nienajlepszego sygnału z kablówki, w drugiej kolejnosci idzie dvd itp. CRT od razu odpadły bo już chyba tylko Daewoo je produkuje, Plazma moze i by była dobra ale ciagnie dużo prądu (no i problem z wypalaniem po kilku latach- chociaz w nowsszych podobno nie wystepuje) i jest chuba troche za duza (42"). Dlatego wybór chyba padł na LCD (mimo najgorszeo obrazdu z SD). Prawdopodobne ze za 2-3 lata zostanie spopularyzowane Blu-Ray i się w takowy odtwarzacz zaopatrzę. Operatora tV raczej zmieniał nie będę (chyba ze mnie wkórzy), ale na pewno nie w tym roku. Priorytet dobry sygnał SD. Słyszałem że do tego nadaja się Philipsy, Toshiby, JVC. Prawda?
No i budżet jakieś 2k z niewielkim hakiem (max. 2500), kupował będę w jakimś sklepie "tradycyjnym" typu euro. Telewizor bezie oglądany przeważnie z 2 m dlatego chyba 32" (ew. 37") bezie najodpowiedniejszy. Dobrze jakby miał dobry kat widzenia na boki, bo bezie często oglądany tak gdzieś z 150 stopni. Jeżeli się myle w stosunku do plazm (są takie które nie ciagną dużo wiecej pradu od crt) to podajcie mi rownież takie modele. Dzięi za odp!
 
Ostatnia edycja:

asoz

New member
Ja jednak wybrałbym plazmę. Z takiego sygnału na LCD za 2k może nie być ciekawie. Mój typ to Panasonic 37PV8.
 

ollo

New member
a jakieś LCD Philipsa z PixelPLus (czy jak to sie nazywa) albo jakiś Sharp do 2,5 k? Bo ta plazam ciagnie jednak ponad 200 WAt czyli prawie 2x wiecej od CRT
 
Ostatnia edycja:

radzique

New member
ja przy podobnych warunkach odległości od tv i przy podobnym budżecie wybrałem jednak plazme.

LCD miałem 8 miesięcy, i stwierdzam, że przy małych pieniądzach rządzi plazma. Wybrałem nowego samsunga PS42A451, podłączony będzie do PC, xbox360, kablówki. Jak tylko się wprowadzę do nowego mieszkania zaraz zamawiam.

A co do rozmiaru to zapomnij o 32" i kup od razu 42", przy 3,5 m idealny rozmiar.
 

ollo

New member
Ok. cZekam na dalsze sugestie. Podajcie najlepiej model LCD i PLAZMA. Niestety teraz zweryfikowałem swoje dane i wsyzło że niestety TV będzie zazwyczaj oglądany z odległości 2m (niewiecej) a dopiero przy usiądnieciu w innym miejscu z dalszej odległosci. Jak widac nie mam wyczucia odległości. A słysząłem ze przy zbyt małej odl w plażmie jest odczuwalne przy jąsniejszym obrazie lekkie mruganie.
 

Holt_

New member
Bez reklam
za dużo sprzeczności w Twooich warunkach.

Jeśli 3-3,5 m, to raczej nie 32`` a minimum 37``, nawet z pewnym wskazaniem na 42.

Jeśli 37-42`` i LCD, to nie 2,5 tys PLN jako górna granica pieniężna.

Jeśli 2,5 tys PLN to górna granica, to przy tym rozmiarze i źródłach obrazu chyba jednak plazma.

Jeśli plazma, to chyba Panasonic, jak się wydaje mają najlepszy obecnie stosunek ceny do jakości na rynku.

czyli coś z tego:
http://www.ceneo.pl/;004c302+n2500;017P0-589P5-33122-33123;018P1F597T598.htm

edit:

jeśli 2 metry, to ew. jakiś LCD 32``, też w sumie polecam Panasoniki:
http://www.ceneo.pl/524873

http://www.ceneo.pl/1508727
 
Ostatnia edycja:

ollo

New member
Sorry wprowadzięłm was w błąd na poczatku. TV będzie oglądany z 2 m. Właśnie zedytowałem 1 posta. A w tych panasach to sygnał SD jest ok?
Dla ścisłości to teraz mam CRT 4:3 26" i jest ok.
I jeszcze jedna sprawa: Dobrze żeby TV miał tąka funkcję że jak jest nadawany obraz panoramiczny z pasami u góry i na dole żeby automatycznie dopasowywał obraz do ekranu (likwidował pasy)
 
Ostatnia edycja:

Holt_

New member
Bez reklam
sam mam LX70P.

Na sygnale analogowym z kablówki Aster jest dość dobrze.
Na sygnale pseudocyfrowym z pseudocyfrowego Astera (Motorola) jest dobrze.
Na sygnale z PC "pixel w pixel" (Divx) jest dobrze, zwłaszcza przy dobrych, "dużych" Divixach.
Na sygnale z DVD jest bardzo dobrze.
Na sygnale z BluRay jest znakomicie. Na grach PS3 jest znakomicie.
 

ollo

New member
A sygnał z kabla z bliska też jest ok? Nie ma żadnych zaklóceń typu przelatujace przez ekran poziome pasy? A jak wyglaa obraz z naszej wspaniałej TVP. Bo wiessz ja mieszkma w małym mieści i tak kablówka to taka lokalna jest (nie żadna aster czy multimedia). Obraz w Sd jest duzo gorszy od poczciwych CRT?
 
Ostatnia edycja:

asoz

New member
ollo napisał:
A sygnał z kabla z bliska też jest ok? /QUOTE]

Jest to najlepszy wybór. Plazmy dużo lepiej radzą sobie od LCD z kiepskim sygnałem. A o prąd się nie martw. W życiu nie weźmie tyle ile podaje producent.
 

ollo

New member
asoz napisał:
ollo napisał:
A sygnał z kabla z bliska też jest ok? /QUOTE]

Jest to najlepszy wybór. Plazmy dużo lepiej radzą sobie od LCD z kiepskim sygnałem. A o prąd się nie martw. W życiu nie weźmie tyle ile podaje producent.
Tylko ze akurat ten TV do którego było pytanie to był LCD z ostaniego postu Holt_'a
 
Do góry