LCD kablówka do 3500zł co tu wybrać

grbrandys

New member
Witam

jestem w trakcie urządzania mieszkanka.

szukam telewizorka do mojego salonu:
  • odległość od sciany do miejsca oglądania miedzy 3.5 a 4 metry
  • pokoj dobrze nasłoneczniony oglądanie raczej wieczorne ale czasami dziecko w dzien po godzinie 16 są żaluzje
  • kablówka asta net możliwość podłączenia telewizji hd
  • w przyszłości wzmacniacz onkyo hdmi i jakis otwarzacz blu ray albo ps3
  • cena do 3500zł
zeby mial możliowość podłaczenia czasami laptopa zeby jakis filmek obejrzec

najmniej 40' cali 100mhz

dziekuje za wszelakie propozycje
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
do salonu to będzie lepiej 42" - szczególnie że warunki też pasują.
Ale rozpocznij od analizy :
37 XL8 Sharp
37 toshiba RV 555

===============
modele 42"
JVC 42 S 90
42 Toshiba X 3000
42 Toshiba RV 555
42 Philips 7762
 

grbrandys

New member
moich pare typów pod wzgledem parametrow:


46 cali:


SAMSUNG LE-46A551P2

Sharp LC-46X8E

40cali:
Samsung LE40A656A
KDL-40E4000


co mozecie powiedziec o tych typach
 

grbrandys

New member
wiec te sprzęty co kolega wyżej wymienił są godne polecenia.
Wiec czemu te normy nie są jednolite. jak wo gole producenci mierzą te czasy matryc. większość ludzi radzi zęby zwracać na to uwagę.

więc mógłbym prosić o konkrety wiec chyba się zdecyduje na 42 cale.

nie mam czasu oglądać tych tv na żywo. zalezy mi na dobrej czerni. i zebym nie miał z kablówka problemu.
 
Ostatnia edycja:

mateo2121

New member
Bez reklam
Często zdarza sie że Tv o "niby" większym czasie reakcji odbierają duzo lepiej niż te o mniejszym...wiec sie tym nie sugeruj...
Sugeruj sie natomiast tym co pisze Kiki...
 

grbrandys

New member
kiki napisał:
do salonu to będzie lepiej 42" - szczególnie że warunki też pasują.
Ale rozpocznij od analizy :
37 XL8 Sharp
37 toshiba RV 555

===============
modele 42"
JVC 42 S 90
42 Toshiba X 3000
42 Toshiba RV 555
42 Philips 7762

czemu akurat te modele kiki można wiedzieć co w nich jest ze je polecasz chciałbym wiedzieć wiem ze dobrałeś je do moich potrzeb jakie napisalem ale ciekawi mnie ktory jest lepszy i czym sie roznia.
A czemu nie dales np modelu sony brawi

tez ludzie je chwala
 

mateo2121

New member
Bez reklam
Kiki ma tutaj największe doś wiec na pewno radzi Ci dobrze...wielu juz pomógł i sa zadowoleni:)
Najlepiej sprawdzic TV na zywo i wtedy sam zobaczysz który Ci najlepiej pasuje...a z parametrów to patrz na 100Hz
 

grbrandys

New member
czyli nie za dobre te telewizorki wiec może ty masz jakieś typy co mógłbyś polecić.

chętnie poczytam co i dla czego i trochę więcej:D:D się dowiem
 

janusz

New member
Bez reklam
Przejdź się po sklepach i zobaczysz 60% sprzedaży to Samsug i LG. Reszta została nieco w tyle. Tylko nie słuchaj, że ludzie to kupują bo są przkupywani przez sprzedawców, albo kosmici nadają promieniowanie, a były już na forum takie głosy.
 

grbrandys

New member
ja już głupieje co ludzie to inna opinia, jedni wogole nie polecają lg samsung zgodzę się dobre robi telewizory. a kiki chyba wydawalo sie mi se duzo doswiadczenia w doradzaniu i w sprzecie w koncu pracuje na codzien z tv i rtv.

wiec jak cos ma do owiedzenia slucham
 

skylla1

Member
Bez reklam
grbrandys napisał:
ja już głupieje co ludzie to inna opinia
A czego się spodziewałeś - że jest jedne najlepszy telewizor??
Ale podam ci rozwiązanie, choć może znów mnie ktoś wyzwie od ironistów ;-).
Poczytałeś juz sporo i wiesz dużo. Wybierz 4-5 dobrze ocenianych tu telewizorów, idz do sklepu, najlepiej z jakąś kobietą (koniecznie, jesli masz, to z żoną) i niech ona wybierze najładniejszy lub wybierz go sam!
Mówię całkiem powaznie. Estetyka tez się liczy, a w domu nie będziesz w końcu porównywał go z innymi i siedział pół metra od ekaranu analizując pixle, ale oglądał programy (mam w każdym razie taką nadzieję). Jedyne co zaważysz, to to , że programy sa bardzo róznej jakości a telewizory grają wszystkie bardzo w gruncie rzeczy podobnie.
 

donald7000

New member
Podłączę się do tematu, bo sam stoję przed zakupem LCD.
Sygnał mam z cyfrowego tunera kablowego, ale SD i nie zamierzam jak na razie wprowadzać kanałów HD.
Odległość oglądania około 2,70m. Czy "oglądanie się" za 42 calami nie będzie przesadne ?
Myślę o 42LG7000 lub 37LG7000, inne marki są zbyt drogie lub mniej do mnie przemawiają, zasobność portfela około 3500.
 
J

Judash

Guest
donald7000 napisał:
Podłączę się do tematu, bo sam stoję przed zakupem LCD.
Sygnał mam z cyfrowego tunera kablowego, ale SD i nie zamierzam jak na razie wprowadzać kanałów HD.
Odległość oglądania około 2,70m. Czy "oglądanie się" za 42 calami nie będzie przesadne ?
Myślę o 42LG7000 lub 37LG7000, inne marki są zbyt drogie lub mniej do mnie przemawiają, zasobność portfela około 3500.

Za 2500 masz 42'' Panasonika w sam raz do SD, a w przyszłości HD.
 
Do góry