LCD: JVC v Sharp v Toshiba v plasma?

piciu

New member
Witam,
przymierzam się do zakupu nowego TV.

- pokój: 2.9mx3.5m
- odległość od TV: 2-2.5m
- sygnał: kablówka, C+ z tunera SD GoldenInterstar-S780, DVD, Playstation2, wkrótce Playstation3
- oglądanie: bajki w dzień, wieczorami filmy, mecze p-n.
- dźwięk przez kino domowe,
- obecny LCD: Sharp 26P55
- cena: max. 2200zł

Moje typy:
- JVC LT-32A90 - najtańszy (ok.1500zł) i podobno bardzo dobrze radzi sobie z sygnałem SD.
- Sharp - myślałem o czymś z serii D65 lub D44
- Toshiba - ale jeszcze nie wiem która
- lub plasma Panasonic - 37 lub 42PV8

pozdrawiam
Piotr
 

snowar

New member
jeżeli

sygnał z kablówki i większość sygnału sd to bierz plasme panasonica pv80. Obraz sd wygląda o niebo lepiej na plasmach niż na lcd, stwierdzone naocznie poprzez porównanie modeli pv80 oraz samsunga le23r81 no i siora u sąsiada widziała 32lg7000 i stwierdziła że obraz na tym lg to straszna porażka. LCD w tej cenie to chyba nie dostaniesz za dobrego modelu.
pozdrawiam
 

piciu

New member
Trochę postudiowałem forum i wybrałem dwa Tv nad którymi się zastanawiam:
- Sharp 32D65
- Panasonic 37PV8
Oba mieszczą się w kwocie 2000zł w sklepie stacjonarnym.

Sharp: zapewne będzie lepszy do podłączenia konsoli PS3, PC i kamery HD. Niestraszne mu zapewne boczne padanie światła. Na pewno dużo lepszy od mojego obecnego LCD Sharpa 26P55.

Panasonic: duży plus na kanałach SD z sat oraz z kablówki. Obawiam się jednak o te boczne światło za dnia. No i wielkość 37cali - hmmm, żeby moja córka nie zwariowała przy oglądaniu bajek.
Poza tym - nie lubię na siłę rozciągać obrazu 4:3 i go zniekształcać, więc większość programów oglądam w oryginale z czarnymi pasami po bokach. A to pewnie jest szkodliwe dla plasmy.

No cóż - pewnie ciężko będzie mi podjąć decyzję przed świętami :(
Jeśli macie jeszcze jakieś sugestie, to piszcie proszę.


pozdrawiam
Piotr
 
Ostatnia edycja:

pete2

New member
Z tym rozciąganiem bym nie przesadzał, na 37pv80 bajki wyglądają super i rozciągnięcie nie wygląda nienaturalnie. Co do światła z boku to mam drzwi balkonowe i dwa okna po lewej i nic nie przeszkadza. I ten brak kątów... z każdego kąta ogląda się tak samo. Poza tym jeśli Sd to tylko plazma. U mnie sygnał z kablówki do plazmy idzie po dwóch rozdzielaczach i obraz jest całkiem dobry choć widać różnicę jeśli podłączyć bezpośrednio z gniazdka.
 
Ostatnia edycja:

piciu

New member
Bajki i filmy z DVD w większości są w panoramie.
Jednak jak włączę kanał telewizyjny np. TVPInfo lub TVN24 to niestety, żeby zobaczyć pasek info na dole ekranu, to będę skazany albo na rozciągnięcia, albo na czarne pasy po bokach. A to niestety nie jest wskazane dla plazm :(
Znowu godny uwagi LCD 37" przekracza granicę 2200zł.
 

piciu

New member
Faktycznie, sprawdziłem na skąpcu ceny LCD37" :
- Panasonic 37LX85 ok.2200zł
- Sharp LC37D65 ok.2400zł
- Sharp LC37D44 ok.1900zł

Hmmm. A który z tych będzie najlepszym wyborem? Czy Sharp D44 to dobry TV?
 
Do góry