LCD FullHD 37" - Grundig 37-7750 FHD

lookzovt

New member
Witam

W Makro za kilka dni ma pojawić się promocja na tani telewizor Full HD. Ktoś może go oglądał? Warto?

Oglądałem go w sklepie, ale niestety nie było możliwości podłączenia źródła HD. Robi pozytywne wrażenie, ale trudno cokolwiek oceniać w telewizorze HD, mając do dyspozycji sygnał tylko z DVD.

Zaletą jest niewątpliwie cena (2900 brutto). Wadą zapewne jest tylko jedno złącze HDMI, chociaż jest też DVI, więc zakładam, że w razie czego można podłączyć przejściówkę.

Nie mam natomiast pewności czy telewizor obsługuje 1080p. Z niektórych danych wynika, że 1080p jest, z innych, że nie ma trybu 1080p@24fps.

Tylko jak będzie z jakością obrazu? W przyszłości chciałbym do tego podłączyć jakąś Nkę albo może kablówkę jak będzie w HD. Na razie głównie DVD i telewizja i, co nie bez znaczenia, kamera HDV (Canon HV20).

Warto?
 

p@well

New member
różnica Grundig, a Toshiba

Różnica cenowa to jednak ok. 600zł, ale zawsze różnica.
Poza tym oba 37" mają tylko 1 HDMI jak doczytałem dobrze, no i Twoje FullHD. Tośke widziałem w akcji i na dobrych sygnałach może zrobić wrażenie, a Grundiga nie znam. Jeżeli masz w przyszłości ochotę powiększać sprzęt audio-video, myślę że warto mieć już 2x HDMI... ale to moje zdanie.
Pytanie wiążące do Toshiby - czy różnica 37" do 42" to tylko wielkość i dodatkowe HDMI, czy panel jest ten sam?
 

lookzovt

New member
p@well napisał:
Poza tym oba 37" mają tylko 1 HDMI jak doczytałem dobrze, no i Twoje FullHD. Tośke widziałem w akcji i na dobrych sygnałach może zrobić wrażenie, a Grundiga nie znam. Jeżeli masz w przyszłości ochotę powiększać sprzęt audio-video, myślę że warto mieć już 2x HDMI...

Też o tym myślałem, ale w końcu jest jeszcze DVI, więc zakładam, że w razie czego można będzie użyć przejściówki? W przyszłości do HDMI podłączyłbym odtwarzacz BlueRay a do DVI jakiś dekoder telewizyjny. W razie czego zostaje jeszcze component. Na razie do HDMI podłączyłbym kamerę, do DVI komputer a do Euro - DVD.

Nie ma żadnych haczyków np. w obsłudze zabezpieczeń przez HDMI? Nie brakuje czegoś, żeby działała np. n-ka a w przyszłości odtwarzacze blue-ray?

Zależy mi jednak na FullHD. Tylko pytanie czy ktoś widział ten telewizor na żywo w HD? Jak z jakością. Najbardziej w telewizorach denerwuje mnie skaczący obraz (widoczne bardzo np. na napisach końcowych filmów czy na napisach biegnących poziomo w programach informacyjnych, no i przy prawie każdym ruchu). Czy tutaj można się tego spodziewać (nie zaobserwowałem, ale to jeszcze nic nie znaczy)?

Drugą denerwującą sprawą jest efekt sugerujący złe ustawienie parametru gamma lub jasności. Przy czarnym tle i obrazie skompresowanym MPEG-4 widać wyraźnie artefakty kompresji przy sztucznie rozjaśnionym tle. Podejrzewam, że to złe ustawienie telewizora, ale kto wie. Przy tym też tego nie zaobserwowałem, ale jak już mówiłem oglądałem tylko kawałek DVD a nie skompresowane HD...

Prawdopodobnie będę musiał udać się do makro ze swoją kamerą, żeby zobaczyć HD...
 

lookzovt

New member
Wczoraj wybrałem się obejrzeć telewizor dokładniej. Podłączyłem kamerę HD i przez długą chwilę nie mogłem oderwać wzroku od ekranu :)

Włączyłem też DivXa dla sprawdzenia jak będzie wyglądał, bo gdzieś widziałem opinię, że DivXy wyglądają na tym telewizorze znacznie gorzej niż DVD. Absolutnie nie potwierdzam.

Niestety występuje nieprzyjemny efekt "przeskoków" obrazu. Nie jest do końca płynny. Płynnego obrazu nie było chyba na żadnym TV w sklepie, taka natura LCD. Słyszałem, że tutaj 100Hz może pomóc.

Dzisiaj chce zrobić jeszcze jeden test - nagrać program z mojej kablówki na płytę i sprawdzić jak to będzie wyglądać. W szczególności TVN24 z przewijanym poziomo paskiem - to zwykle dobry test płynności a makro niestety tvnem nie dysponuje...
 

mario555

New member
Witam wszystkich!!! Kolego lookzovt mam podobny problem. Dokladnie GRUNDIG 7750 37" Duzo szukalem i przegladalem opini na jego temat. Ogolnie mozna powiedziec ze 97% uzytkownikow tego TV jest z niego zadowolona. Ja mialem okazje go ogladac w roznych sklepach na roznych sygnalach i szczerze musze przyznac ze spisal sie rewelacyjnie obraz z hd naprawde jest swietny, identyczny sygnal byl odtwarzany na innych lcd -kach i Grundig w tej kategori cennowej spisal sie najlepiej. Porownaj sobie kat widzenia z innymi telewizorami. Roznica jest naprawde duza. Podaje Ci link gdzie poruszylem wlasnie ten problem zakupu mozesz sobie poczytac i przemyslec ta oferte:

http://www.dvhk.pl/showthread.php?t=137379&highlight=grundig&page=26

moj login na tym forum to soja23

Ja jeszcze niestety musze poczekac do 1 bo jeszze kasy nie mam ale napewno bedzie to ten wlasnie model. Pozdrawiam Cie serdecznie jakby dowiedziales sie czegos nowego to pisz :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Poczytaj :
Max Grundig założył przedsiębiorstwo w Norymberdze w 1945 roku.
Historia przedsiębiostwa zaczyna się w 1930r wraz z założeniem sklepu o nazwie Fuerth, Grundig & Wurzer (RVF), gdzie sprzedawano radioodbiorniki. W 1951r wyprodukowano pierwsze telewizory, a w 1960r pierwsze radiomagnetofony. W 2003 firma Grundig zbankrutowala. Obecnie marka Grundig jest pod kontrolą tureckiej Koç Group, właściciela marki Beko. Produkuje między innymi telewiozry i odtwarzacze DVD.


http://pl.wikipedia.org/wiki/Grundig

Piszę to dlatego że kiedy pisaliśmy o LCD Amoi że nie wiadomo jak długo będą grać , że mogą być problemy z serwisem - wówczas nam się dostało że Amoi gra lepiej nawet od Pioneera. Dziś użytkownicy - po roku - poszukują gdzie naprawić swój szwankujący telewizor , poszukują , poszukują .......
http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=16919&highlight=amoi+serwis

Toshiba obecnie jest w czołówce na świecie , ma nowoczesne rozwiązania i nie jest produkowana na drugiej zmianie w fabryce BEKO.
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=16084&highlight=toshiba+fabryka
Toshiba jako jedyna ma wbudowane skalery i kosztuje tylko 500 zł drożej.
Ponieważ też jest full hd i znakomicie skaluje w Sd - jest rekomendowana.

Wracamy do czystości płynności przy programach SD
Normalny sygnał z anteny dachowej pokazuje klasę sprzętu.
90e0fb84eb1f2385med.jpg



Ujęcia stałych szczegółów - zdjęć - Toshiba X 3000
86e7018bae129c25med.jpg

http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=17976

www.visualgrandprix.com
Ale jak zawsze decyzja należy do Ciebie.
 
Ostatnia edycja:

lookzovt

New member
Zdecydowałem się, kupiłem i jestem zadowolony. O obrazie HD z kamery nie będę pisał, bo to po prostu poezja.

Obraz z mojej kablówki na tym telewizorze wygląda nieźle, z 3 metrów wręcz bardzo dobrze. Z mniejszej odległości CRT był lepszy (ok, miał inne wady, do których byłem przyzwyczajony).

Potem przyszedł czas na DVD. Starego Cyberhome CH-462 podłączyłem przez YcbCr i włączyłem tryb progresywny. Włączyłem DivXa, obraz bardzo dobry. Potem przyszła pora na Shreka3 z DVD i to mnie zaskoczyło. Obraz pięknie przeskalowany, odpowiednio rozmyty. Spokojnie można oglądać nawet z 1m i nie widać wad. Jakby ktoś mnie zapytał jak wygląda idealne skalowanie DVD, to bym powiedział, że właśnie tak. Było to o tyle zaskakujące, że w sklepie testowałem DVD z odtwarzacza Sony z HDMI i obraz wyglądał znacznie gorzej (chociaż i tak nieźle). Normalne filmy (nie kreskówki) potwierdziły tylko to spostrzeżenie[SIZE=-1].

Jak dla mnie telewizor ma tylko jedną wadę - płynność. Tutaj ustępuje np. Samsungowi za 6000 (Full HD) zauważalnie. Natomiast jak za tę cenę moim zdaniem Grundig jest dobrym wyborem.

[/SIZE]
 

pavlo_

New member
Mam ten sam telewizor

Posiadam ten telewizor od 4 miesiecy i jestem rowniez bardzo zadowolony. Uzywam go do xboxa 360 przez hdmi i gry wygladaja bardzo ladnie, kolory i kontrast piekne, wyrazistosc i ostrosc takze bardzo dobre. Co wazne matryca rowno rozswietla ekran, wiec nie ma nigdzie przebic swiatla. Czern jest czarna a nie fioletowa. Ekran jest matowy, wiec przy swietle dziennym wszystko ladnie widac i nie ma odbic. Dzwiek bardzo dobry, kinowy, mocny bas, a wszystko mozna ustawic reczenie albo wybraz program odtwarzania dzwieku, technologia Dolby Virtual Surround ladnie symuluje przesten, chociaz wiadomo co 5.1 to 5.1.

Ogladalem kilka filmow, zarowno na kablowce, obraz wtedy jest z daleka ladny z bliska za bardzo bije pikseloza. Dvd ladnie sie prezentuje, nie mam zadnych zastrzezen, ale zupelnie inna bajka to filmy full hd. Mozna siedziec z nosem przy telewizorze i tylko to ogladac. Piekne kolory, zero smuzenia, duzy dynamizm, duzy ekran, pieknie poprostu wygladaja :))

Moim zdaniem jedynie telewizory z 10bit przetwarzaniem kolorow i odswiezaniem 100 Hz prezentuja sie lepiej, ale wiadomo duzo wiecej kosztuja.
Za ta cene tv full hd naprawde produkt szczerego polecenia.

Wspomne o menu telewizora i pilota. Pilot zgrabny, bardzo funkcjonalny, a menu bardzo bogate, mozna ustawiac wszystko manualnie i dzwiek i obraz, wlaczac blokady rodzicielskie, itp. Jest PIP, ktory takze mozna ustawiac sobie dowolnie. Telewizor ma duzo wejsc, jest dvi, component, hdmi, s-video, euro. Sa wyjscia dla sluchawek, spdif.

Z wad co moge napisac to to, ze po okolo 1.5 miesiaca przestal dzialac mi pilot, podobno modul podczerwieni sie zepsul. Ale serwis Grundinga spisal sie na medal, kurierem na ich koszt zabrali pilot i po tygodniu dostalem nowy naprawiony.

A ja mam pytanie techniczne w zwiazku z tym tv. Przesylam do tv dzwiek w formacie 5.1 DD przez HDMI i kablem optycznym chcialbym przeslac ten dzwiek do amplitunera z dekoderem, jednak amplituner pokazuje, ze dzwiek ktory otrzymuje jest stereo, czy ktos wie czy to normalne, ze ten tv przeksztalca ten dzwiek 5.1 na stereo i przesyla dalej wyjsciem spdif? Czy moze gdzies jakos mozna to skonfigurowac, bo ja nie wiem niestety.
 

roo_1978

New member
Tradycyjnie. Co wybrać 37 full hd

Tak juz szukam po tych wszystkich forach od jakiegos czasu, przeglądam review na róznych dziwnych stonach. I nadal niewiem - narazie wiem tylko ze najwiecej mozna dowiedzeic sie od kikiego. Wiec do niego w szczegolności kieruje te pytanie. Co tu wybarac mam zamiar kupic LCD Ful HD z 2,5 metra salon, N-ka.
Tak sobie wypatrzyłem trzy modele :
Toshiba 37X3000
Toshiba 37XV500
No i Sharp lc-37x20e
Wczsesniej myslałem jeszcze o Panasonicu 37 tx-37lz70 - ale sobie go juz odpusciłem bo ciezko go dostac za rozsadna cene od czasu gdy wprowadzili nowy model.
CO tu wybrac ??? Sharpa czy XV500 - a moze tak naprawde niema wielkiej roznicy miedzy x3000. CZy HD zobacze tam jakas róznice? A jak to bedzie w SD. Moze kiki pomoze ranking tych trzech w SD i osobno w HD.
Z góry dziękuje!!
http://www.ceneo.pl/952520
 

timbot

New member
Bez reklam
pavlo_ napisał:
....
A ja mam pytanie techniczne w zwiazku z tym tv. Przesylam do tv dzwiek w formacie 5.1 DD przez HDMI i kablem optycznym chcialbym przeslac ten dzwiek do amplitunera z dekoderem, jednak amplituner pokazuje, ze dzwiek ktory otrzymuje jest stereo, czy ktos wie czy to normalne, ze ten tv przeksztalca ten dzwiek 5.1 na stereo i przesyla dalej wyjsciem spdif? Czy moze gdzies jakos mozna to skonfigurowac, bo ja nie wiem niestety.
widocznie telewizor filtruje dzwiek, bo tylko stereo jest w stanie odtworzyc, wiec tylko stereo odtwarza i wypuszcza z siebie
najlepiej podlaczyc dvd bezposrednio coaxialem do ampli
 
Do góry