lcd do sd

thedoctore

New member
Czesc,
szukam telewizora do cyfrowej kablowki sd z dekodera (narazie przez eurozlacze, w przyszlosci, moze niedelakiej przez hdmi- maja wprowadzic u mnie nowe dekodery) :D Prosze o pomoc w dokonaniu wyboru

odleglosc to 4 metry

pokoj dobrze nasloneczniony

tv sluzycz bedzie tylko do ogladania telewizji (nie uzywam dvd itp)

cena - 2500-4000 zl (nie wydaje mi sie, zeby oplacalo sie inwestowac ponad 4 tys., tylko do ogaldania tv)

Zalezy mi na dobrej dynamice, skalowaniu, odwzorowaniu kolorow i jakosci obrazu (jak na jakosc z kablowki oczywiscie)

Moje typy to: Sharp lc 37rd2e, lub moze Panasonic TH-42pv80 - plazmowy,

myslalem, tez nad Sharpem 42xl2e i Sony 40w4500, ale wydaje mi sie, ze nie wykorzystam ich mozliwosci a obraz bedzie nawet gorszej jakosci przez wieksze skalowanie.

Czy moze polecacie inne modele?? a moze lepiej kupic inny tv w wiekszej rozdzielczosci np 52 cale??

Bardzo prosze o pomoc, pozdrawiam
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Z podanych przez Ciebie modeli to Panasonic TH-42pv80 sprawdzi się bardzo dobrze. Chociaż przy odległości 4m to i 50 cali by pasowało.
 

thedoctore

New member
sklaniam sie, jednak ku sharpowi rd2e. Ale mam tylko 2 pytania.

Czy lepiej kupic telewizor 37 cali z lepsza jakoscia obrazu, czy wiekszy, ale gorszy. Domyslam sie, ze zalezy to od osobitych preferencji. Ale chodzi mi o opinie specjalistow.

Czy telewizor hd ready obsluzy kanaly HD np Discovery HD na platformie N??
Nie wiem, w jakiej rozdielczosci sa one nadawane- czy 1080i, czy moze innej
Pytam tylko teoretycznie, ale byc moze bede mial kiedys pakiet z kanalami HD.
 

marciniozo

Well-known member
Bez reklam
Każdy telewizor HD Ready będzie działał prawidłowo tego nie musisz się obawiać!!!

Oczywiście wszystko zależy od budżetu..., ale nie podchodź do sprawy w ten sposób, że HD ready to gorszy TV.
Tak w praktyce to przy odległości 4 metrów na 42 calowym TV nie zobaczysz różnicy pomiędzy HD a HD Ready.
 
Do góry