LCD do oglądania tenisa ziemnego ( i nie tylko oczywiście)

ja67

Klub HDTV.com.pl
VIP
Czy jest już na rynku taki lcd tv , na którym można w pełni komfortowo oglądać tenis ziemny ?
Bez smużenia i innych niepotrzebnych 'atrakcji'- ale tak naprawdę , a nie "prawie"...
Nawet na słabym sygnale z kabówki ?
Będę wdzięczny za wasze opinie.
(bez obrazy- ale to pytanie nie dotyczy samsungów, lg, produktów no name)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Rewelacyjne z sygnału Sd :

- Nec Multeos - sprawdzony na szybkich sportach.
- Pioneer PDP 5000 - absolutna rewelacja - sprawdzony na tenisie.
- Sharp 46 XL1 - nie sprawdzony na sporcie.
- JVC 46 Z 70 - znakomita płynność - testowany w Australia Open , sygnał kablowy , odległość 2 metry.
- Pioner 508 Xd- sprawdzony z odległosci 3 metrów ze słabej kablówki - tenis bez zastrzeżeń.
 

ja67

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dzięki Kiki za info.
A które jeszcze modele lcd bardzo dobrze przekazją relacje tenisa ziemnego ?
W tej chwili np. na 1prog. TVP pokazują mecze - przełączcie wasze cudne tv i przekażcie wasze opinie w tym temacie.
Może ktoś z Sharp 46 XL1 , RD2E , JVC P80 też się wypowie ?
 

Patrycjusz

New member
kiki napisał:
Rewelacyjne z sygnału Sd :

- Nec Multeos - sprawdzony na szybkich sportach.
- Pioneer PDP 5000 - absolutna rewelacja - sprawdzony na tenisie.
- Sharp 46 XL1 - nie sprawdzony na sporcie.
- JVC 46 Z 70 - znakomita płynność - testowany w Australia Open , sygnał kablowy , odległość 2 metry.
- Pioner 508 Xd- sprawdzony z odległosci 3 metrów ze słabej kablówki - tenis bez zastrzeżeń.

KIKI please sprawdź jeśli bedziesz łaskaw :) a jeśli ktoś już posiada XL1 to proszę o informacje co do sportu i przy okazji co z tenisem na XD1?
pozdro dla wszystkich zainteresowanych
 

Patrycjusz

New member
gratuluje wygranej aukcji XD1E :eek:k:
Napisz czy jesteś zadowolony ze sprzętu, czy spełnił twoje oczekiwania, czy jest coś co uważasz, że mogło by być lepiej. Jak wg ciebie wygląda sygnał SD.
Co do tenisa to nie jestem fanem tego sportu, ale ta myśl sprawdzenia czy piłeczka nie zostawia śladów przemawia do wyobraźni i pokaże, czy faktycznie sprzęcik daje radę.
Przeglądnąłem program tv i na razie chyba nic się nie dzieje w tenisie, tylko noga, siata i samochody.
Może ktoś już zaobserwował, że XD1 nie ma problemów lub ma ze smużeniem przy szybko latającej piłeczce (tenis chyba tu najlepiej to pokaże)
Nie ma co ciągle męczyć takimi błachymi pytaniami ciągle kikiego, w końcu on też musi kiedyś odpocząć, dlatego dzięki Jarwisz, że to sprawdzisz, tylko na razie niestety nie wiem kiedy będzie taki mecz.
pozdro
 

jarwisz

New member
Bez reklam
Patrycjusz napisał:
gratuluje wygranej aukcji XD1E :eek:k:
Napisz czy jesteś zadowolony ze sprzętu, czy spełnił twoje oczekiwania, czy jest coś co uważasz, że mogło by być lepiej. Jak wg ciebie wygląda sygnał SD.

jak widzisz w moim podpisie GE1E to to samo co XD1 jeżeli chodzi o obraz :)
tak więc jestem zadowolony.Inaczej nie licytowałbym tego 46 XD1.
A licytuję go bo te 37" to juz trochę dla mnie za mało i stąd 46" będzie w sam raz.Pewno za jakiś rok to się znowu zmieni.
Nigdy nie oglądałem tenisa więc nie mogę Ci na razie odpowiedzieć ale piłka nożna jest OK na XD1.
Tak więc jak znajdę jakiś mecz w tenisa to zapewne podzielę się opinią.

Na koniec jeszcze wytłumaczenie dlaczego kupuję XD1 a nie np.XL1
XD1 - 6,700-6,800pln a XL1 10,000pln - za duża różnica w cenie w stosunku do różnicy w jakości sygnału.Ja nie narzekam na SD jak inni posiadacze LCD różnych innych marek.

Natomiast planuję w przyszłości zakup coś na miarę 65-70" i wtedy już cena nie będzie decydującym czynnikiem a parametry.Moze będzie to już laser TV/

pozd
 

Patrycjusz

New member
:hmm: wczoraj pokazywali w wiadomościach wieczornych tenis, bo mamy tam świetną polkę, może przykukasz jakieś wiadomości i w końcu trafisz.
pozdro
 

jarwisz

New member
Bez reklam
na ESPN Classic idzie mecz z 1980r McEnroe vs. Connors

na 37 GE1E /XD1/ można oglądać - myślałem że będzie gorzej
zdołował mnie test płynności kolegi Romanoff'a
występuje smużenie ale nie jest tak duże jak na Samsungu LE40M87B



 

Patrycjusz

New member
czemu cię zdołował?? piszesz, że nie jest tak źle, (chyba, że cię źle zrozumiałem)
Test Romanoffa, faktycznie warto się zapoznać, bo to ważne informacje.
To jak to jest w końcu XD1- jest to smużenie, czy nie, budynki skaczą? hmmm, kurka to co jest w końcu z tym moim faworytem? (XD1).
Ostatnio, jeszcze dużo jest informacji o buczeniu, czy u ciebie, też to występuje?
Cena XD1 jest juz na akceptowalnym poziomie (tak myślę, a pewnie jeszcze spadnie), ale te drobne wpadki studzą mnie coraz bardziej do tego modelu.
Coraz bardziej zmieniam się z :D na :confused:
pozdrowionka i dzięki za te wszystkie informacje.
Ps. daj znać jeszcze co z tym tenisem.
aaaaa... gdzieś tam wyczytałem wcześniej, że ktoś narzekał, że na XD1 nie idzie oglądać "szybcy i wściekli" (tytuł chyba jakoś tak) dosłownie, że ten film wychodzi cieniutko, że sceny są wymagające i XD1 nie daje rady (jeżeli to prawda, to już wogóle nie rozumiem, totalny zamęt)
 

jarwisz

New member
Bez reklam
Patrycjusz napisał:
czemu cię zdołował?? piszesz, że nie jest tak źle, (chyba, że cię źle zrozumiałem)
To jak to jest w końcu XD1- jest to smużenie, czy nie, budynki skaczą?

oj skaczą skaczą :???:
a nie jest tak żle gdyż już ten test przeprowadziłem na 5-6 różnych LCD i tam to dopiero jest tragedia - nie da się tego wcale oglądać


Patrycjusz napisał:
Ostatnio, jeszcze dużo jest informacji o buczeniu, czy u ciebie, też to występuje?
na GE1E u mnie jak to już nie raz pisałem nic nie buczy
a jak jest na 46 XD1 to na obecną chwilę może ar2 coś napisze
ja będę mógł dopiero miejmy nadzieję za parę dni jak do mnie dotrze

Patrycjusz napisał:
Cena XD1 jest juz na akceptowalnym poziomie (tak myślę, a pewnie jeszcze spadnie), ale te drobne wpadki studzą mnie coraz bardziej do tego modelu.

jest i tu się z Tobą zgadzam
jak sam zauważyłeś są to drobne wpadki które nie powinny przesłaniać całokształtu jaki przedstawia sobą XD1 :D

Patrycjusz napisał:
Ps. daj znać jeszcze co z tym tenisem.

spróbuję szybko coś złapać ale chyba już na XD1

pozd
 

Patrycjusz

New member
jarwisz napisał:
na GE1E u mnie jak to już nie raz pisałem nic nie buczy
a jak jest na 46 XD1 to na obecną chwilę może ar2 coś napisze
ja będę mógł dopiero miejmy nadzieję za parę dni jak do mnie dotrze


jest i tu się z Tobą zgadzam
jak sam zauważyłeś są to drobne wpadki które nie powinny przesłaniać całokształtu jaki przedstawia sobą XD1 :D

zgadzam się, że drobne, ale zobacz jak to mocno wpływa na całokształt
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=7190&page=57
i mnie również dziwi fakt, że przy takiej kwocie za tv (bądź co bądź nie małej) Sharp nie chce, lub nie może uporać się z tą wadą.
Generalnie to niechciałbym buczącego tv w domu, a co dopiero w nocy gdy moja pozycja wypoczynkowo-senna będzie w odległości 1-1,5 m od tv.
W nocy to ma być relaks, a nie ........ a dobra, już starczy.
Mam nadzieje, że u Ciebie będzie wszystko :eek:k:

pozdrowionka
 
Do góry