LCD do Cyfrowego polsatu - 32" - +/- 3000zł

stan86

New member
Witam!

Godziny spędzone na tym forum nie przekonuja mnie do konkretnego modelu. Chcialbym 37", ale z tego co czytalem, nic dobrego nie znajde w okolicach 3000zł, wiec postanowilem kupic 32". Przedstawie zatem moje warunki:

Odleglosc od telewizora: 2,5m
Przeznaczenie: 90% Cyfrowy Polsat(glownie TVN24, Eurosport, TVN), 10% to filmy z DVD
Naslonecznienie: Posiadam zaluzje, wiec nie ma problemu
Fundusze: +/- 3000zł

Jezeli potrzeba innych danych to piszcie. Mam nadzieje, ze mi cos doradzicie. Pozdrawiam
 

4pac

New member
Bierz palzmę panasonica 37 cali - THX 37 PV7 - kosztuje w okolicach 3 tys. Żadne LCD nie zagra lepiej... szczególnie w standardowych kanałach tv.
 

stan86

New member
4pac napisał:
Bierz palzmę panasonica 37 cali - THX 37 PV7 - kosztuje w okolicach 3 tys. Żadne LCD nie zagra lepiej... szczególnie w standardowych kanałach tv.

W plazmie przeraza mnie pobór mocy oraz podobno "krotka zywotnosc".
Jak wiadomo plazma i LCD posiadaja ogromne zalety jak i wady.
 

klolik

New member
Pobór mocy w plazmie jest uzależniony od tego co oglądasz. Więcej jasnych obrazów-większe zużycie prądu, więcej ciemnych obrazów-mniejsze zużycie.
W LCD lampa podświetlająca świeci cały czas i masz stałe zużycie.
Tego niestety nie porównasz-w pierwszym przypadku plazma więcej zeżre, w drugim już lcd.
 

stan86

New member
Czy miedzy 37" Toshiba 37C3500PG a 32" Toshiba 32R3500PG 100Hz jest duza przepasc co do jakosci obrazu z sygnalu SD? Cena praktycznie taka sama.
 

mensir67pl

Member
Bez reklam
klolik napisał:
W LCD lampa podświetlająca świeci cały czas i masz stałe zużycie.

e h ..widziałes Sharpa

Swieci ale mozna regulowac a co z tym idzie wydłuzac zywotnosc

i co ma wpływ tez i na zuzycie pradu

poswietlanie lampy (płynne ) zalezy jaki model płynne

lub trzy stopniowe

Jasny,Sredni,Ciemny
 

klolik

New member
mensir67pl napisał:
e h ..widziałes Sharpa
A możesz jaśniej? Nie wiem czy to stwierdzenie czy pytanie. Bo z tego co napisałeś mogę wnioskować, że tylko coś wiem o tym a sprzętu nie posiadam i tylko go w sklepie widziałem :hmm:
Owszem ustawienia świecenia lampy można zmieniać-sam tak zrobiłem by świeciło tak jak mi się podoba. Pisałem ogólnie o stałym świeceniu podświetlenia matrycy, pomijając tą drobną kwestię zmiany natężenia podświetlenia.

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

ZygiPa

New member
Witam

Mam podobny problem, szukam LCD TV w granicach cenowych 3000 - 3500 zl.
głównie do oglądania HDTV - n, rownież polecicie Panasonic 32lx70 czy w tym przypadku cos innego?

odleglosc od tv - 2 m
naslonecznienie - w pokoju jest zawsze swiatlo okna od strony poludniowej, jednak w razie koniecznesci mozna opuscic rolety

z gory dziekuje za odp :)
 

Poker Face

New member
Mam podobne warunki do Twoich i cały czas waham się pomiędzy Toshiba 32R3500P a Panasonic 32lx70 obydwa 100 Hz ale nie wiem który lepszy.W Panasonic-u matryca IPS Alpha a Toshiba ma z tego co czytam AMVA.

Pytanie która matryca lepsza,którym LCD się zainteresować (u mnie pod kątem piłki nożnej)

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
Do góry