LCD do 5500 - pytanie początkującej -co wybrać

maceyo

New member
Witam,
Piszę tutaj pierwszy raz, w razie jakichś faux pas - przepraszam.
Chcę kupić LCD w cenie do maksymalnie 5500.
Jakie masz warunki? - pokój 3,8m x 5,5m
Preferowana wielkość matrycy - 42" - 46" (Full HD ?)
Preferowane marki - patrzę na Sharpy i Pioneery (drogo!), Sony, Samsung, ale jestem otwarta na propozycje innych marek
Jaki sygnał? - kablówka aster z pakietem cyfrowym
Jaka odległość od ekranu? - 3-3,5 m jako TV
Jakie urządzenia do podłączenia? - komputer, głośniki, dvd (mam teraz Pioneer VS 400)
Jaka klasa cenowa? - 3500-5500 zł
Więcej oglądasz w dzień czy w nocy? - TV wieczorem
Jakie masz nasłonecznienie pokoju? - spore, słońce świeci do popołudnia, zasłony są
Ile osób zasiada przed telewizorem? - 2, okazyjnie więcej
Jaki masz ulubiony program? - Discovery Chanel, Science, TVN Turbo, TVP Info, HBO
Oglądasz przy włączonym świetle czy bez światła? - najchętniej bez światła
Jaki masz telewizor? - nie miałam do tej pory TV w mieszkaniu
Co cię w nim denerwuje? - brak
Ma stać czy wisieć? - wisieć

Uszczegółowię: głównie oglądać będę filmy na DVD, moze trochę jakieś seriale (HBO w pakiecie cyfrowym), no i wiadomości TVP, TVN; rzadko mecze, sport. Ze względu na pracę: głównie wieczorami. Pokój jest dośc mocno nasłoneczniony, ale są zasłony.

Pokazywano mi w sklepach Samsunga na ledach, 100Hz - nie jestem do niego przekonana.
Zależy mi na 100 Hz, coś mi tam świta, że sygnał telewizyjny ma się zmieniać, więc... Telewizor ma działać, odbierać i nie smużyć ;-) Bez pikselozy. Czy w tej cenie da radę coś fajnego kupić?
 

mateo2121

New member
Bez reklam
Do Twoich wymagań odpowiedni bedzie Sharp 46 XL2E....stosunek jakości do ceny ma moim zdaniem najlepszy...10Hz dziala bardzo dobrze...brak smużenia i dobre skalowanie obrazu...myśle ze bedziesz zadowolona:)
W dalszej kolejnosci mozesz popatrzyc na JVC V80...
 

maceyo

New member
Bardzo wielkie dzieki

mateo2121 napisał:
Do Twoich wymagań odpowiedni bedzie Sharp 46 XL2E....stosunek jakości do ceny ma moim zdaniem najlepszy...10Hz dziala bardzo dobrze...brak smużenia i dobre skalowanie obrazu...myśle ze bedziesz zadowolona:)
W dalszej kolejnosci mozesz popatrzyc na JVC V80...


Dziękuję bardzo serdecznie za podpowiedź. Mam jeszcze pytanie: czy 42" naprawdę to za mało do takiej odległości? Pytam, bo mam trochę problem z tym, że ten telewizor będzie tak duży. :confused:

Czy ewentualnie jeszcze jakiekolwiek inne modele wchodzą w grę?
 

mateo2121

New member
Bez reklam
Sam posiadam w domu dwa TV 46 calowe i oglądam nawet z 2 metrów i wszystko jest ok...moim zdaniem ten Sharp bedzie najlepszym wyborem...
 

maceyo

New member
a co myslisz...

mateo2121 napisał:
Sam posiadam w domu dwa TV 46 calowe i oglądam nawet z 2 metrów i wszystko jest ok...moim zdaniem ten Sharp bedzie najlepszym wyborem...


a co sądzisz o tym modelu: sharp LC 46 DH 65 E ?
Pytam dosc głupio bo dziś jest jakas wyprzedaż w jednej z sieciówek i kurcze moze by się nadał? jaką masz o nim opinię?
 

Ramzes765

New member
Bez reklam
XL2E jest lepszy od DH65 ale tez drozszy. Jesli masz wiecej pieniedzy bierz XL2E (46' okolo 5000zl) jesli mniej to DH65 (46' okolo 4000zl). XL2E ma 100Hz ale nie ma tunera MPEG4. Z kolei DH65 odwrotnie. Jednak roznic na kozysc XL2E jest wiecej. Jest to poprostu lepszy TV.
Ostatnio pojawila sie nowa seria Sharpa DH77E - 100Hz oraz tuner MPEG4. Cena okolo 5500-5800. Jest to nowosc wiec za wiele jeszcze nie wiadomo ale ma to byc nastepca serii XL.
Z pozostalych marek zobacz jeszcze Sony W4500 - dobre TV jednak czesto pojawia sie clouding. Sony posiada zarowno 100Hz jak i tuner MPEG4. Cena za 46' okolo 5700zl, za 40' okolo 4400
pozdrawiam
 

wowoz

New member
Zdecydowanie odradzam Sony. Jak za te pieniądze, to jakościowo bardzo przeciętny telewizor. Posiada kilka mankamentów, o których pisano w wielu wątkach.
 

Sych

New member
A jakie to mankamenty posiada Sony? Z ciekawości wszedłem na Twój profil i na pewno polecał byś Sharpa, bo "jest najlepszy" - cytat z jednej z Twoich wypowiedz;)
 
Ostatnia edycja:

mateo2121

New member
Bez reklam
Posiadam w domu zarówno XL2E jaki i W4500...moim zdaniem Sharp ma lepsze 100Hz i skalowanie gorszych kanałów...natomiast Sony ma żywsze kolory i taką palete barw aż miło popatrzeć...ale wsytepuje też clouding...u jednym mocniejszy u innych slabszy...
 

maceyo

New member
A jak oceniacie Samsunga 46" LCD LE46A656, kusi technlogią 100 Hz, no i niższą ceną?
 
Ostatnia edycja:

skylla1

Member
Bez reklam
Telewzior bdb oceniany we wszytskich zagranicznych testach, w Polsce mamy dystans do koreańaskiej jakości ;-). Samsungi są nieco bardziej awaryjne i prądożerne od konkurencji, ale poza tym można śmiało brać. Stosunk jakości do ceny bardzo dobry.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
najpierw będziesz musiał się przyzwyczaić do wielkości 42" , ale za miesiąc stwierdzisz że to żadna wielkość.
Zaszalałbym w kierunku :
Sharp 46 DH 77
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=38305
Nie zauważyłem też poszarpanych linii na obrysie
034_P1140577.JPG


Sharp 46 XL2

Panasonic 50 PZ 80

JVC 46 S 90
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=27285

Atmosfera chłodu a nasłonecznionych arkadach daje poczucie komfortu.
Telewizor potrafi przenieść odcienie palety barw.
014_P1010036.JPG



I poproś o prezentację w domu. Sam widzisz , sam wybierasz i to w pełnym komforcie :D
Jeśli Samsung to 46 a 956
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=31599

płynność godna podziwu.
054_P1110390.JPG
 
Do góry