LCD do 5 000 zl

radosuaf

New member
Bez reklam
Archie napisał:
Tak kolega widzę jest z grupy tych co to tylko plazma i plazma, LCD be, a ostatniego LCD tak na prawdę widział gdzieś w 2006 roku. Kolego radosuaf, mój kolega też ciągle powtarzał, że LCD to szajs tylko plazma. Kupił plazmę Panasonic 42 cale kilka m-cy temu. Potem byłem u niego, oglądałem n-kę i DVD cały weekend. I co!? dla mnie żadna rewelacja ta plazma. Miesiąc później byłem u niego znów. Odwiedziliśmy jego kumpla, który kupił ...LCD.... JVC 42 DV1. Od tej chwili wiem na co zmienię swojego Sharpa LCD 32 cale. Tylko 42 DV1 lub 42 WX 70. REWELACJA obraz a ta jego plazma jest przy tym obrazie na 42 DV1 słabiutka, nawet kolory są lepsze na JVC. Sygnał też n-ka i DVD. Nawet mój 'plazmowy" przyznał, że nie docenił LCD.
Strasznie merytoryczny ten post, aż ciężko się ustosunkować - nawet nie podałeś modelu tego Panasonika. Skoro jednak masz zainwestować w 42 cale, wykosztuj się na Blu-raya z Sin City (60zł, co to jest przy koszcie zakupu telewizora), jakiś dobry alkohol, usiądźcie sobie wieczorkiem przed TV (ja nie oglądam w dzień, nie mam na to czasu) i zróbcie małe porównanie. A później trochę precyzyjniej opisz wrażenia, OK? :)

Pozdrawiam.


P.S. Ja po prostu nie toleruję, żeby TV na mnie świecił, bo oglądam po ciemku. A że LX5090 jest najlepiej wyświetlającym panelem na rynku potwierdzi każdy, kto się trochę orientuje, nawet zagorzali zwolennicy LCD :).
P.S.2 Jak można zauważyć, nie wykrzykuję "tylko plazma" ale sugeruję porównanie TV w odpowiednich warunkach. A jeśli chodzi o tę samą półkę cenową, LCD raczej nie będzie grał lepiej niż plazma.
 
Ostatnia edycja:

Archie

New member
daruj sobie sarkazm i swój "cieniutki" dowcip. Jak się ogląda tylko plazmy to nawet nie zauważa się jak ogromny postęp w jakości obrazu nastąpił w LCD. To wieczne gadanie "plazmowców" jaki to cud miód plazma a jaką to ślepotę trzeba mieć aby nawet rozważać LCD już mnie drażni. Otóż kolego np rzeczony JVC DV1 lub WX 70 zwłaszcza na materiale HD ma zwyczajnie lepszy obraz niż niejedna plazma będąca w podobnym segmencie w swojej kategorii. Mój podobnie zachwycony plazmami kolega był w ciężkim szoku po obejrzeniu kilkunastu minut TVP HD i TVN HD na JVC 42 DV1. Jego plazma (Panasonic 42 X10) jest po prostu słabsza, ma mniejszą ostrość, irytująco migocze (jak dla mnie), ma odblaski na ekranie. Przy półmatowej matrycy DV1 ta plazma jest jak lustro. Żeby oglądać przed południem spuszcza rolety w oknie z boku. A jakie znaczenie ma to, że ta plazma ma lepsze kąty??? kto normalnie ogląda inaczej niż na wprost?? Poza tym żeby w XXI wieku trzeba było robić coś zwanego przez plazmowców wygrzewaniem, docieraniem TV??!! albo na wszelki wypadek przy oglądaniu jednego kanału pamiętać o zmianie go na chwilę po np 2 czy 3 godzinach, albo zoomowanie aby przypadkiem coś się nie wypaliło. Toż to paranoja. A tak a propos duszków, niestety zauważyłem, że na plazmie rzeczonego kolegi widać dość wyraźnie duszek znaczka TVN 24. Na jego szczęscie z odległości 2m nie jest to wyraźnie widoczne i nie przeszkadza. A TV ma coś jakieś 6 m-cy
 

radosuaf

New member
Bez reklam
1. Przyznaję, że powidoki są wadą technologii plazmowej, dlatego nikomu, kto chociaż trochę gra na TV, nie będę polecał plazmy, chociaż często spotykamy się u kolegi, który posiada KURO i gramy w FIFĘ po ładnych kilka godzin (a on w wolnych chwilach też ćwiczy) i nie zauważyłem u niego powidoków. Nie lustrowałem ekranu na czarnym tle z 20cm, tylko oglądałem u niego telewizję. Założyciel wątku nie pisał nic o graniu.
Zgadzam się, że plazma wymaga większej dbałości niż LCD, tzn. nie można zostawiać włączonego TV z TVN24 na 8 godzin, ale w normalnej eksploatacji nie ma się czym przejmować (poza drażniącym mnie logo AXN, które faktycznie zostawia widoczne powidoki na kilka minut, ale tego kanału nie oglądam, bez żalu).
Jedyne, co mi przeszkadza w mojej plaźmie, to szare pasy po bokach przy oglądaniu materiału 4:3 zamiast czarnych jak w LCD. Ale mogę z tym żyć. Większość i tak ogląda rozciągnięte.

2. Ceny telewizorów (ceneo):
Panasonic P42X10Y - 2089 zł
JVC LT-42DV1 - 4263 zł (204% ceny Panasonika)
JVC LT-42WX70 - 4879 zł (234% ceny Panasonika)

Wybrałeś najniższą serię Panasonika (jedną z bodajże dwóch bez panelu NeoPDP na ten rok), ponad 2 razy tańszą od tych LCD i robisz porównanie. Wybacz, ale trochę to śmieszne... Postaw sobie te LCD obok P42V10 (ceneo - 4645 zł) i wtedy rób uczciwe porównanie. GWARANTUJĘ Ci, że przynajmniej się zastanowisz nad weryfikacją swojego zdania.
Ja też mam najniższą wersję Panasonika na rok 2008 - nie jest to panel idealny, ale kupiłem go wtedy za jakieś 2700 zł. Każdy LCD 42" za tę kwotę, nawet dzisiaj, może mu podskoczyć :).

3. Jasne, jeśli ktoś ma nasłoneczniony pokój, odbicia mogą przeszkadzać. Ja oglądam TV głównie wieczorem, tak wypada, że w dzień pracuję, a jeśli oglądam coś w weekend przed południem, zasuwam zasłony. Mogę z tym żyć. W mocnym słońcu LCD też nie da się oglądać.
Z drugiej strony, twardszy panel plazmy chroni ją przed np. dziećmi albo zwierzakami (wiadomo, że przed młotkiem nie), co dla niektórych może być bardzo ważne.
Napisałem zresztą założycielowi tematu, żeby porównał TV w sklepie w porównywalnych warunkach oświetleniowych do tych w mieszkaniu.
 
Ostatnia edycja:
Do góry