LCD do 5 000 zl

kubamemphis

New member
Witam.
Nie znam się zupełnie na telewizorach. Mam do wydania 5 000 zl. Chciałbym kupić coś solidnego. Najlepiej jakiejś znanej, pewnej marki. Interesują mnie ekrany od 40-52 cali. Zresztą liczę na wszelkie wasze sugestie. Oczywiście Full HD.

Prosiłbym też o przybliżenie mi na czym mniej więcej polegają te telewizory z technologią LED i jeśli są lepsze to czy 5 tyś wystarczy.

Proszę o propozycję.
 
Ostatnia edycja:

kubamemphis

New member
Słońce do południa, potem już nie ma. W każdym razie kiedy się ogląda TV to słońce nie świeci. Pokój ma 20 m2, a odległość od telewizora to mniej więcej 2,5 m. Szukam takiego telewizora, żeby móc w dobrej jakości pooglądać programy HD. Sport, filmy.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
dobra porada jest orange , ma w domu więc ma więcej info :D
Ja właśnie robię wpis testu 40LE 700 . I jestem pod wrażeniem. Pierwszy test przed produkcyjny wywoływał u mnie duże zakłopotanie.
Teraz jest zupełnie inaczej.
Mam też dużo opinii użytkowników i powiem ,że nie dostałem jeszcze opinii negatywnych. A chwalą mocno obróbkę sygnału SD ale nie tylko.

Zobacz jak Divx skaluje extra:
020_P1060310.JPG


z dvd
011_P1060253.JPG


Rewelacyjna jakość przy testach skośnych:
022_P1060313.JPG


Bardzo mały pobór mocy - po kalibracji spada o połowę i wynosi średnio :
007_P1060067.JPG


znakomita głęboka kolorystyka:
048_P1040588.JPG


w SD nawet z metra - super i kąty boczne też :
006_P1060342.JPG
 

kubamemphis

New member
A jakieś propozycję telewizorów większych? Czy taka 40 będzie wystarczająca? Kto taką kalibracje wykonuje?

Widziałem też telewizory 200 Hz. Ten zaproponowany powyżej ma 100 Hz. Co oznacza ta różnica? Ten na zdjęciach jest wyposażony(tak wyczytałem) w technologię FullLED. Mógłbyś mi to przybliżyć?
 
Ostatnia edycja:

zuto

New member
kubamemphis napisał:
A jakieś propozycję telewizorów większych? Czy taka 40 będzie wystarczająca? Kto taką kalibracje wykonuje?

Widziałem też telewizory 200 Hz. Ten zaproponowany powyżej ma 100 Hz. Co oznacza ta różnica? Ten na zdjęciach jest wyposażony(tak wyczytałem) w technologię FullLED. Mógłbyś mi to przybliżyć?

FullLEd - w uproszczeniu to podświetlenie całej matrycy od tyłu diodami, efektem tego jest równomierne podświetlenie na całej płaszczyźnie.
Led w Samsungach to podświetlenie krawędziowe, trochę gorzej wychodzi niż pełne podświetlenie.

Większe LE700 również są. Podajesz bardzo duży rozrzut 40-52 ... to jest przepaść (wielkościowo i cenowo). Jaka odległość oglądania? jak mam 40LE700 i oglądam z lekko ponad 2m. i powiem starą prawdę... te wszystkie telewizory mają dziwną "wadę"... strasznie szybko "kurczą" się na ścianie...
Ja ze swojego jestem bardzo zadowolony. Przed zakupem "przewaliłem" chyba całe forum i odwiedziłem kilka sklepów. Jak zawsze będą głosy za i przeciw.
Miałem porównanie do Z5500 i byłoby pewnie sony, ale zaważyły dwa czynniki... Sony jednak droższe (to bym pewnie przebolał), ale co dziwnego, to w jedynym egz. w sklepie gdzie go oglądałem jeden z rogów wyraźnie bardziej świecił.
LE700 - super skalowanie, matryca która wbrew pozorom przy oglądaniu nie odbija zbyt dużo tego co jest przed TV.
A wada... no jedna napewno... dźwiek. Trochę domyślam się że w innych LCD będzie podobnie (nie ma gdzie wpakować głośników), ale w porównaniu do mojego starego CRT LG to... porażka. No ale od czego jest Onkyo + quadrale... ;-)
 
Ostatnia edycja:

kubamemphis

New member
W sklepie pan sprzedawca powiedział mi, że jeśli mam brać telewizor, to tylko samsung full led, ze reszta przy nich wypada słabiej. Zachwalał je strasznie.

A jeśli chodzi o wielkość telewizora to po oględzinach w sklepie jestem w stanie już teraz powiedzieć, że napewno chcę 46 cali.
 

radosuaf

New member
Bez reklam
Do 5000 złotych masz P42V10 - lepszego obrazu za tę kasę nie znajdziesz...


A jeśli jednak ma być większy, to P50G10.
 

kubamemphis

New member
Wiadomo, że te 5 tyś to tylko umownie. Mogę wydać więcej, jeśli to będzie potrzebne. Powiedzmy do 7 tyś, to jest górna granica. I mam prośbę. Bez sensu rzucać tu nazwy modeli, ja naprawdę się nie znam. Miło widziany byłby jakiś krótki opis, zalety, wady, jakieś objaśnienie.

Po dotychczasowej lekturze chciałbym telewizor w technologii LED, Full HD, 46 cali.
 
Ostatnia edycja:

zuto

New member
kubamemphis napisał:
W sklepie pan sprzedawca powiedział mi, że jeśli mam brać telewizor, to tylko samsung full led, ze reszta przy nich wypada słabiej. Zachwalał je strasznie.

A jeśli chodzi o wielkość telewizora to po oględzinach w sklepie jestem w stanie już teraz powiedzieć, że napewno chcę 46 cali.

Z tym zachwalaniem w sklepach samsungów też się spotkałem.
W sumie to na 5 sklepów w 4 sprzedający mówili że samsung i tylko samsung... w sumie to mi. dlatego nie kupiłem samsunga... taki jakiś zawsze anty jestem nastawiony do takiego zachwalania... Ciekaw jestem po co mają w sklepach inne marki skoro są bee...
 

zuto

New member
kubamemphis napisał:
Wiadomo, że te 5 tyś to tylko umownie. Mogę wydać więcej, jeśli to będzie potrzebne. Powiedzmy do 7 tyś, to jest górna granica. I mam prośbę. Bez sensu rzucać tu nazwy modeli, ja naprawdę się nie znam. Miło widziany byłby jakiś krótki opis, zalety, wady, jakieś objaśnienie.

no to kolego lecisz w górę oj lecisz... w takim tempie to TV za 10k kupisz.
i wiem co mówię...
Tak na 100% to nikt Ci tu na forum nie powie co masz kupić. Napewno czeka Cię wycieczka po sklepach i "macanie" towaru... co tu ukrywać, za taką cenę napewno kupisz coś dobrego i zwracał będziesz uwagę nie tylko na obraz, ale również na wygląd.
 

radosuaf

New member
Bez reklam
http://www.ceneo.pl/1561941

Co prawda 7.900, ale masz NAJLEPIEJ grający TV dostępny na rynku, do którego inne mogą się co najwyżej zbliżyć - i to niekoniecznie bardzo blisko :). Nie będę się rozpisywał, każda recenzja są entuzjastyczna...

Co do zachwalania Samsungów, pamiętajcie, że sprzedawca dostaje różne bonusiki od sprzedaży - jeśli akurat Samsung funduje najlepsze wakacje albo % albo jeszcze coś innego - będzie próbował każdemu wcisnąć Samsunga.
 

kubamemphis

New member
7 tyś to górna granica której nie chciałbym przekroczyć. Właśnie dlatego, że nikt go za mnie nie wybierze, gorąco proszę, aby ktoś objaśnił mi czym mam się kierować w wyborze, unaocznił jakieś ważne parametry. Naprawdę nie mam bladego pojęcia. Obecnie mam kineskopowego Sony 25", więc jak mniemam od tego czasu wiele się zmieniło :p

Szukam: Full LED, Full HD, 46".
 

radosuaf

New member
Bez reklam
A ja Ci powiem, zerknij na plazmy, szczególnie jeśli przesiadasz się z kineskopu. Znajdź sklep z przyzwoitym oświetleniem, najlepiej zbliżonym do takiego, jaki masz w domu i porównaj sobie LCD i plazmę w tej samej klasie cenowej. Będziesz zaskoczony.
 

Archie

New member
plazmy i plazmy!

Tak kolega widzę jest z grupy tych co to tylko plazma i plazma, LCD be, a ostatniego LCD tak na prawdę widział gdzieś w 2006 roku. Kolego radosuaf, mój kolega też ciągle powtarzał, że LCD to szajs tylko plazma. Kupił plazmę Panasonic 42 cale kilka m-cy temu. Potem byłem u niego, oglądałem n-kę i DVD cały weekend. I co!? dla mnie żadna rewelacja ta plazma. Miesiąc później byłem u niego znów. Odwiedziliśmy jego kumpla, który kupił ...LCD.... JVC 42 DV1. Od tej chwili wiem na co zmienię swojego Sharpa LCD 32 cale. Tylko 42 DV1 lub 42 WX 70. REWELACJA obraz a ta jego plazma jest przy tym obrazie na 42 DV1 słabiutka, nawet kolory są lepsze na JVC. Sygnał też n-ka i DVD. Nawet mój 'plazmowy" przyznał, że nie docenił LCD.
 

orange

New member
Kubamemphis- Kiki napisał o nie, bo kupowałem od niego 46 Sharpa. Jestem zadowolony,ba nawet bardzo.
Na razie tv nie jest nawet w 30% wykorzystywany, dojdzie Cyfra+HD, kino domowe i BD, teraz kupiłem bo musiałem.
Przewaliłem całe forum, test Kikiego miesiac łaziłem po sklepach i nie żałowałem ani chwili.
Dodatkowo Sharp daje do tych modeli BD (dziś dostałem) + 5 letnią gwarancję.
TV został od razu skalibrowany.
 
Do góry