LCD do 4000,00 zł ... ranking 26''

Fly

New member
Witam

Forum czytam od tygodnia... dzieki wszystkim za ich opinie.
Mimo wszystko mam pytanie... zamierzam kupić TV ... w pierwszej wersji miał to być Samsung slim 308... dzięki temu forum go nie kupiłem (dzięki wam !).

Obecnie celuje w LCD ... szafka pod tv ma 44 cm szerokości.

Fundusz: do max 4000,00 zł (raczej 3500,00)
Odległość do TV: 4 metry
wykorzystanie: 50% czasu tv (kablowka, w przyszłym roku jakiś satelita), 40% DVD, 10% PC (divx, gry)

Moje typy:
- Samsung LE26R51B (wcześniej był to LE27T51B)
- Panasonic TX-26LX50
- LG RZ26LZ55

Co sądzicie o tych typach ?
Może proponujecie coś innego ? (jakieś JVC, Sony ?)
Wszystkie propozycje to 26'' ... w kwocie do 4000,00 chyba nie kupie nic większego

cos jeszcze:
- przydałby się pip,
- jakość dzwięku mnie nie interesuje, to leci przez ampli,
- przydała by się opcja "automatycznego sciszania" ... czy też autoamtycznej regulacji poziomu głośności .. tak aby reklamy "nie krzyczały",

w przyszłości zakładam, że ten LCD będzie tv do wiadomości, DVD zamierzam przenieść na projektor i ścianę ..

z góry dzięki za opowiedzi

pzdr,



Fly
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
Raczej 32" nie dostaniesz - chyba ,że no name.
Blisko będziesz przy 32 " T 51 Samsung
Ale 26" - możesz wybrać dobre.
26 " Samsung R 51
26 P 50 Sharp
26 Lx 50 Panasonic
26 C 31 JVC
26 a 60 JVC
27 Samsung T 51
26 Lx 1 LG
26 LZ 55 LG
pozdrawiam
 

Fly

New member
hi

Samsung seria T ...
Na forum znalazłem info na forum negatywnie oceniajace serie T, jako najsłabszą

Czy ktos z tutaj obecnych ma: LE27T51B lub LE32T51B ?
jak je oceniacie ?

czy w LCD wymienionych przez kiki, któryś model jest szczególnie warty polecenia ? który byście wybrali wzracając uwagę na moje potrzeby i kryteria ?
czy powinienem mimo wszystko zdecydowac sie na 32T51 ?

z gory dzieki za odp
pzdr,


Fly
 

SSDDKK

New member
witam

dolanczam sie do tego pytania:
ktory jest lepszy Samsung LER51 czy LG 26LX2

wydaje sie ze LG jezeli chodzi o parametry jest lepszy !!!
ale jakie jest wasze zdanie

moze polecacie cos innego
dzieki i pozdrawaim
 

SSDDKK

New member
witam

prosze was powiedzcie cos na temat tego LG, bylem przekonany ze wezme samsunga ale widze ze tan ma lepsze parametry (tak mi sie wydaje)
planuej kupic tv w przyszlym tygodniu najpoznej ze dwa, teraz mam problem!!!

ten LG ma DNIe ?? bo w opisie nic takiego nie ma, a wlasnie on jest HD ready??
prosze was o pomoc, moze polecice cos innego lepszego
pozdrawiam
 

kaz

New member
LX2 to najnowszy model z najnowszą matrycą jest lepszy od R51, obydwa są HD ready.
Lepszy do porównania z LX2 byłby 26M51.
 

kaz

New member
DNIe jest to technologia Samsunga, LG posiada XD Engine.
Obie te technologie mają podobne działanie, zajmują się obróbką sygnału wizyjnego i powodują poprawę parametrów obrazu.
 

SSDDKK

New member
Wypalanie plazm

kaz 1000-krotne dzieki bardzo mi pomogles:)

powiedz mi jeszcze co to jest
RGB D-sub (15pin) i Component (Y,Pb,Pr) bo tego brakuje w tym LG czy to jest cos waznego moze jakies podlaczenia do PC probowalem znalesc w goglach co to jest ale sie nie udalo

dzieki
 

kaz

New member
Czas pracy plazmy

D-SUB
jest to 15-pinowe złącze najczęściej wykorzystywane do przesyłania sygnału analogowego RGB z komputera do monitora, często nazywane VGA.

Jeśli masz komputer to jest ono na karcie graficznej.
W LX2 cyfrowe złącze DVI więc D-SUB jest zbędne.


Component (Y,Pb,Pr)
jest to złącze składające sie z trzech wejść, sygnał do tych wejść dostarczany jest za pomocą trzech kabli koncentrycznych zakończonych wtykami RCA lub BNC (głównie w urządzeniach profesjonalnych lub wysokiej klasy). Sygnał wideo jest rozdzielony na trzy składowe: Y – luminancję (wtyk oznaczony na zielono), oraz składowe różnicowe kolorów Pb (Cb) – niebieską (niebieski wtyk) oraz Pr (Cr) – czerwoną (czerwony wtyk). Informacje o kolorze zielonym otrzymujemy na podstawie przekształceń matematycznych Pb oraz Pr.
Standard Component oczywiście jest w stanie dostarczyć sygnał o każdej rozdzielczości i jest kompatybilny z HDTV oraz sygnałem progresywnym.

Czyli trzy gniazdka chinch w kolorze zielonym, niebieskim
i czerwonym.
LX2 posiada złącze Component wbrew temu co piszesz, znajduje się ono z boku telewizora, ma również cyfrowe złącze HDMI.


Jeśli chodzi o podłączenie PCta to robisz to przez DVI lub przez przejściówke DSUB->DVI.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
zarówno Samsung jak i LG są w tej samej klasie cenowej.
Obydwa znakomicie współpracuja z komputerem - daja natywna rozdzielczość.
Znacznie lepiej wyposażony jest LG.
Lepsze katy - ma Samsung . Lepiej trzyma kolor Czarny.
Nie wiem co bedziesz podłączał ale Panasonic 26 LX 50 nawet po komponencie - gra znacznie lepiej .
Nie wpada w cukierkowe kolory - znakomita czerń i biel.
Jeśli liczysz na PIP i inne ciekawe wyposażenie- to tylko LG
Poproś o pokaz w domu i zadecyduj.
pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
ja bym wybierał miedzy Panasonic a Samsungiem.
Zreszta to najłatwiejsze - weź konsolę i sprawdź , ale pamietaj ,że jeszcze będziesz korzystał z telewizji.
pozdrawiam
 

Fly

New member
no i kupiłem ...

Samsung LE32T51B ....
Nadszarpnęło to troszke budżet, ale chyba warto było.
Przy moich 4 metrach odległości od TV 32'' wyglądają o niebo lepiej niż 26'' ... (to po prostu było za mało).

Na razie tylko kablówka ...
W tym tygodniu postaram sie jakieś DVD połączyć i kompa...
DVD najlepiej po componencie.. kompa po zwykłym wyjściu, niestety na chwie obecną nie dysponuje DVI.

Na chwilę obecną jestem zadowolony.
Na co zwracać uwagę oceniając jakość obrazu, dyspomuje ktoś jakąś płytą testową ??


pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
ja zawsze ustawiam pod swoje potrzeby - zdecydowanie
W koncu jesteś najważniejszym graczem.
W życiu nie korzystam z innych fabrycznych ustawien i zauważyłem że nigdy sie z nimi nie zgadzałem.
pozdrawiam
 

Jaro

New member
Fly napisał:
no i kupiłem ...

Samsung LE32T51B ....
Nadszarpnęło to troszke budżet, ale chyba warto było.
Przy moich 4 metrach odległości od TV 32'' wyglądają o niebo lepiej niż 26'' ... (to po prostu było za mało).

Na razie tylko kablówka ...
W tym tygodniu postaram sie jakieś DVD połączyć i kompa...
DVD najlepiej po componencie.. kompa po zwykłym wyjściu, niestety na chwie obecną nie dysponuje DVI.

Na chwilę obecną jestem zadowolony.
Fly jak oceniasz ten TV? jak Twoje wrażenia? opowiedz coś szerzej, uzywasz go juz troszke. Rozwazam zakup tego TV i chiałbym poznać mozliwie dużo opinii na jego temat.
Pozdrawiam
 

grych2

New member
26" TFT-TV Philips 26PF3320

Witam też się przymierzam do zakupu lcd 26 podoba mi się lg 26lx2 ale natknąłem się na :26" TFT-TV Philips 26PF3320, co sądzicie o tym modelu cena około 3000 zł więc niezbyt drogi pozdrawiam.
 

grych2

New member
a może z zagranicy

Macie racje jak kupić to dobry sprzęt, a może znacie jakieś możliwości ściągnięcia z zagranicy lg 26lx1 lx2 i wtedy co z gwarancją ( przecież mieszkamy w UE) czy będzie taka gwarancja w Polsce aprobowana
 
Do góry