LCD do 3000 zł ale ....

sir.COLA

New member
witam

potrzebuje rady wiec prosze tutejszych specjalistow o pomoc


poszukuje pilnie telewizora LCD do 3000 zł

najlepiej 42 cale

w domu mam telewizje kablowa analogowa ale ogladam tez DVD

jaki teraz jest najlepszy telewizor do takich celow ??
(chyba full HD - ale jaki model i jaki .... juz nawet nie wiem o co pytac ...)

prosze pomocy


z gory dziekuje
 

Kampaj

New member
Bez reklam
Czy pokój nasłoneczniony?
z 42cali to Toshiba 42XV635.
Z 40cali z identycznej półki jakości: Toshiba 40XV733 oraz Sony 40EX500, Sharp 40LE705(LED).
Pierwsze 3 mają najlepszy system 100Hz na rynku. Natomiast Sharp i Tohiba maja 1mld kolorów.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Zacząłbym jednak od porównania :
Toshiba 40SL 733 - led
Sharp 40LE 705 - led
Panasonic 42S20 - plazma
JVC 42 R 90

Jaką masz odległość od ekranu ?
 

destructor

New member
Bez reklam
Jak wypada 46xv635 vs 46xv733? Niby podobne parametrami. W 635 czytałem coś o problemach z dźwiękiem i coś tam jeszcze. Jak kąty i reszta?
 

sir.COLA

New member
sorki (przepraszam za pomylke)

dokladny pomiar ( po zmianie ulozenia sofy) : 4 m (ale dzieciaki siedza zwykle o 1,5 metra blizej)

czyli mysle ze 42 cale bedzie ok - jak myslicie ??
 
Ostatnia edycja:

jacek5d

New member
Czy pokój nasłoneczniony?
z 42cali to Toshiba 42XV635.
Z 40cali z identycznej półki jakości: Toshiba 40XV733 oraz Sony 40EX500, Sharp 40LE705(LED).
Pierwsze 3 mają najlepszy system 100Hz na rynku. Natomiast Sharp i Tohiba maja 1mld kolorów.

@Kampaj - czy ty masz problemy ze wzrokiem ? Widziałeś LCD 40 cali podłączone pod analogową kablówkę ? Podajesz info z ulotek ?
Proponuję zobacz a potem pisz. Kolega @sir.COLA ma analogową kablówkę, plazma za
2 tys zł albo nawet mniej zabije te twoje LCD w jakości obrazu w takich warunkach. . Ani 100 HZ , ani 200 HZ nie pomoże.
Nawet miliardy kolorów nie spowodują żę LCD wypadnie lepiej.
@sir.COLA bierz TX-P42S20 to super tv za tę cenę, będziesz miał zdecydowanie lepszy obraz a troche kasy zostanie w kieszni.
 

digitalus

Banned
kup plazme, na pewno nie bedziesz zalowal.nawet firma sony potwierdza ze plazma lepiej prezentuje sie w domu.
cytat ze strony SONY

Jeśli nie można zgasić świateł w celu uzyskania w domu bardziej „kinowego” nastroju (np. ktoś inny chce jeść lub czytać w tym samym pokoju), lepszym rozwiązaniem będzie telewizor LCD. Ekrany LCD lepiej sprawdzają się w jasnym otoczeniu i z tego powodu często stosuje się je w miejscach publicznych. Ekrany plazmowe znacznie lepiej sprawują się w domu, w bardziej zaciemnionych miejscach
kliknij
http://www.hdtv.com.pl/forum/plazmy/54182-plazma-2500-2800-a.html
 
Ostatnia edycja:

LUPO78

Banned
@Kampaj - czy ty masz problemy ze wzrokiem ? Widziałeś LCD 40 cali podłączone pod analogową kablówkę ? Podajesz info z ulotek ?
Proponuję zobacz a potem pisz. Kolega @sir.COLA ma analogową kablówkę, plazma za
2 tys zł albo nawet mniej zabije te twoje LCD w jakości obrazu w takich warunkach. . Ani 100 HZ , ani 200 HZ nie pomoże.
Nawet miliardy kolorów nie spowodują żę LCD wypadnie lepiej.
@sir.COLA bierz TX-P42S20 to super tv za tę cenę, będziesz miał zdecydowanie lepszy obraz a troche kasy zostanie w kieszni.
jacek5d
chyba dawno nie widziałeś dobrego LCD na sygnale analogowym wtedy byś miał ty problemy ze wzrokiem ja mam 42calowego pod analogową kablówkę podpiętego,zapraszam ciebie do mnie żebyś zobaczył jakość obrazu,a tylko weź miskę ze sobą byś mi nie obślinił dywanu jak wara ci z wrażenia opadnie i nie będziesz miał śliny siły przełykać

kup plazme, na pewno nie bedziesz zalowal.nawet firma sony potwierdza ze plazma lepiej prezentuje sie w domu.
cytat ze strony SONY

Jeśli nie można zgasić świateł w celu uzyskania w domu bardziej „kinowego” nastroju (np. ktoś inny chce jeść lub czytać w tym samym pokoju), lepszym rozwiązaniem będzie telewizor LCD. Ekrany LCD lepiej sprawdzają się w jasnym otoczeniu i z tego powodu często stosuje się je w miejscach publicznych. Ekrany plazmowe znacznie lepiej sprawują się w domu, w bardziej zaciemnionych miejscach
kliknij
digitalus z twojego twierdzenia wynika że ci którzy posiadają lcd nie mogą gasić światła w pokoju jak oglądają tv??? od ciekawostka,od dzisiaj oglądam tylko przy zapalonym świetle i zaraz setki powkręcam sobie by było jak najjaśniej w pokoju
 
Ostatnia edycja:

sir.COLA

New member
jacek5d
chyba dawno nie widziałeś dobrego LCD na sygnale analogowym wtedy byś miał ty problemy ze wzrokiem ja mam 42calowego pod analogową kablówkę podpiętego,zapraszam ciebie do mnie żebyś zobaczył jakość obrazu,a tylko weź miskę ze sobą byś mi nie obślinił dywanu jak wara ci z wrażenia opadnie i nie będziesz miał śliny siły przełykać



czyli ty jaki proponujesz ??

moze 42 cale to bedzie zbyt maly ??

hmmm - juz sam nie wiem
 

LUPO78

Banned
czyli ty jaki proponujesz ??

moze 42 cale to bedzie zbyt maly ??

hmmm - juz sam nie wiem
42 to jest naprawdę minimum na taką odległość,ale też i nie tragedia,kiedyś większość oglądała 21 cali na takich odległościach i się cieszyli że mają kolorowy już tv,gdyby nie uszy to uśmiech mieli by w koło głowy,jak będzie większy i finanse ci na to pozwolą to bierz z większą przekątną,na pewno nie będziesz żałował. co do technologi to jedna i druga ma swoje plusy i minusy,ale bzdury tego typu że obraz z analogu na LCD jest beznadziejny,lub bzdury digitalusa że plazma lepsza niby w zaciemnionych pomieszczeniach,a lcd nie - są to twierdzenia osób które zatrzymały się na technologii plazmowej z przed dwóch,trzech lat i stoją w miejscu wypisując cały czas to samo na okrągło
 
Ostatnia edycja:

don111

Banned
no i słusznie Digitalus prawi, bo tu się akurat klasyfikacja wciąż nie zmieniła, choć nie ma już takiej przepaści jak kiedyś
ja mam 42calowego pod analogową kablówkę podpiętego,zapraszam ciebie do mnie żebyś zobaczył jakość obrazu,a tylko weź miskę ze sobą byś mi nie obślinił dywanu jak wara ci z wrażenia opadnie i nie będziesz miał śliny siły przełykać
no i bardzo fajnie, ale na praktycznie dowolnej plaźmie, przy tym samym sygnale byłoby jeszcze lepiej

bzdury digitalusa że plazma lepsza niby w zaciemnionych pomieszczeniach,a lcd nie
a tutaj akurat to co dziwnego dostrzegasz ? praktycznie 90% LCD, nawet większość tych droższych (o tańszych i średniej klasy szkoda wspominać przy tym porównaniu) ma najczęściej gorszy kontrast od najtańszych plazm, do tego nawet te LCD z głębszą czernią absolutną od plazm mają często kłopot z odcieniami tej czerni i ogólnie tonacją ciemnych kolorów w ciemnych scenach, czyli tam gdzie przydaje się duża stopa kontrastu - oglądając właśnie w zaciemnieniu
 

digitalus

Banned
42 to jest naprawdę minimum na taką odległość,ale też i nie tragedia,kiedyś większość oglądała 21 cali na takich odległościach i się cieszyli że mają kolorowy już tv,gdyby nie uszy to uśmiech mieli by w koło głowy,jak będzie większy i finanse ci na to pozwolą to bierz z większą przekątną,na pewno nie będziesz żałował. co do technologi to jedna i druga ma swoje plusy i minusy,ale bzdury tego typu że obraz z analogu na LCD jest beznadziejny,lub bzdury digitalusa że plazma lepsza niby w zaciemnionych pomieszczeniach,a lcd nie - są to twierdzenia osób które zatrzymały się na technologii plazmowej z przed dwóch,trzech lat i stoją w miejscu wypisując cały czas to samo na okrągło
jakie znowu bzdury
zajrzyj sobie na strone Sony to sie przekonasz ze napisalem prawde.
uwazam ze jakosc obrazu sd z 42 calowej plazmy hdready bedzie lepsza od lcd.szczegolnie gdy zrodlem sygnalu bedzie analogowa telewizja kablowa.
trzy przyklady,jest ich wiecej np takie.
Na LCD wszystko wygląda plastikowe, brak płynnych przejść pomiędzy poszczególnymi barwami, kolory jakieś takie jak z kreskówek, ruchome napisy rozmywają się, a gdy pojawia się jednolite tło (np. nieostre ujęcie trybun, podczas gdy ostrość skupiona jest na pierwszym planie), tło przyjmuje postać wielkich kostek - obrzydliwe.
nowe i stare posty
jakim LCD zastąpić Sharpa32LE600 - HDforum
nawet maly monitor lcd o rozmiarze 22 cale to tez slaba jakosc obrazu
http://www.hdtv.com.pl/forum/522503-post1.html
http://www.hdtv.com.pl/forum/149550-post1.html
tylko w sklepie mozna uslyszec kit ze lcd to super technologia.w sklepach kroluje sygnal hd. wiekszosc osob uwaza ze jesli w sklepie jest ok to w domu bedzie podobnie.trzeba pamietac ze w domu mamy inne zrodlo sygnalu.nawet gdy podlaczymy dvd w sklepie aby przekonac sie jak sobie radzi lcd np z plikami divx to juz mamy dowod ze jakosc obrazu pozostawia wiele do zyczenia.
do kablowki tylko plazma.cytat
Należy pamiętać, że cyfrowy telewizor o wysokiej rozdzielczości demaskuje wszystkie wady obrazu SD, które ukrywa przed użytkownikiem klasyczne urządzenie kineskopowe. Taki obraz oglądany z bliska wygląda fatalnie. Im większa rozdzielczość matrycy odbiornika, tym lepszej musi być on klasy, aby poradzić sobie z poprawnym odtworzeniem sygnału o niskiej rozdzielczości.
Jeżeli jednak koniecznie chcesz kupić nowoczesny telewizor, warto zainteresować się modelami plazmowymi, gdyż zdecydowanie lepiej radzą sobie z sygnałem SD niż urządzenia LCD. W porównaniu z LCD plazma umożliwia wierniejsze odzwierciedlenie naturalnych barwy, ma lepsze kąty widzenia (prawie takie jak przy kineskopach)
 
Ostatnia edycja:

LUPO78

Banned
dygitalus zacznij już też od czasu do czasu oglądać obraz w TV LCD,to jest taka delikatna rada dla ciebie,a nie tylko wyświetlacze LCD w telefonach komórkowych wtedy może coś od siebie napiszesz,a nie tylko powielasz i wrzucasz czyjeś wypowiedzi :!::!::!: :lol:


no i słusznie Digitalus prawi, bo tu się akurat klasyfikacja wciąż nie zmieniła, choć nie ma już takiej przepaści jak kiedyś

no i bardzo fajnie, ale na praktycznie dowolnej plaźmie, przy tym samym sygnale byłoby jeszcze lepiej
proponuję przejść się chociaż do sklepu gdzie będą mieli sygnał SD i porównać na lcd i na plaźmie

a tutaj akurat to co dziwnego dostrzegasz ? praktycznie 90% LCD, nawet większość tych droższych (o tańszych i średniej klasy szkoda wspominać przy tym porównaniu) ma najczęściej gorszy kontrast od najtańszych plazm, do tego nawet te LCD z głębszą czernią absolutną od plazm mają często kłopot z odcieniami tej czerni i ogólnie tonacją ciemnych kolorów w ciemnych scenach, czyli tam gdzie przydaje się duża stopa kontrastu - oglądając właśnie w zaciemnieniu
don111 już oglądam tylko przy świetle LCD :cry:
 
Ostatnia edycja:

digitalus

Banned
mam mozliwosc ogladania telewizorow lcd nie tylko w sklepie.kolega jest doradca samsunga w sklepie MM. moge obejrzeć sobie lcd na zapleczu.
dla mnie to slaba technologia przeznaczona glownie do sygnalu hd , do zatrzymanych obrazow i do komputera,do witryn sklepowych:)
zdania nie zmienie nigdy bo jakosc obrazu z plazmy jest najbardziej zblizona do telewizora CRT(kineskop). zawsze wybiore plazme bo jest lepsza np gdy zrodlem bedzie sygnal sd, divx i pliki o mniejszej rozdzielczosci.w lcd wyglada to koszmarnie.
uwazam tez ze lepiej wydac mniejsza sume na 42 calowa plazme a efekt bedzie lepszy niz w znacznie drozszym lcd lub led.
 
Ostatnia edycja:
Do góry