LCD do 2000 PLN - tl933 vs pfl5007. Ostatnie starcie

legómina

Member
Witajcie,

Nadszedł czas zakupu telewizora LCD; po przejrzeniu wielu tematów do ostatecznej rundy przeszły dwa modele telewizorów 40 calowych:
1. Toshiba 40tl933
2. Philips 40pfl5007
Oba mają podobną cenę, oba są chwalone w swoim przedziale cenowym.

ALE

Wyczytałem na jednym z forów iż do Philipsa montowane są matryce od dwóch dostawców - Sharpa, który zjada wszystkie inne matryce w przedziale cenowym do 2500 PLN oraz Samsunga, który jest średniakiem. Czy to prawda? A jeśli tak to po czym można poznać jaka matryca siedzi w konkretnym egzemplarzu? Jeśli potwierdzicie informację o stosowaniu różnych matryc w tym Philipsie i brak możliwości łatwego rozpoznania jaka matryca została użyta, to chyba zdecyduję się na bezpieczniejsze rozwiązanie i kupię Toshibę.
Zakupu chcę dokonać jeszcze w tym tygodniu. Pomóżcie mi w podjęciu decyzji!

Poniżej zamieszczam pełen spis cech, które są pożądane :)

1.Jak duże jest pomieszczenie w którym będzie stał TV? Pokój około 15m2 (3x5)
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2-2,5 m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? od 1-2
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? również bok
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? stać
6.Jak słońce świeci w pokoju ? okna od południowego-wschodu
7.Jaki masz obecnie telewizor ? Sony 25 cali (kineskopowy)
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? dobry jakościowo obraz, dobry dźwięk (brak kina domowego)
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? kablówka VECTRA (kilkanaście programów HD w tym kilka sportowych!)
10.Jakie urządzenia ? NAS po sieci (DLNA)
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? około 4-5 godzin
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? matowa (pokój dość nasłoneczniony)
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? sportowe, filmy
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? nie
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? nie
16.Preferencje co do marki ? brak
17.Preferencje co do wielkości ? 40 cali
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? mała ilość obsługiwanych przez TV formatów plików (przy odtwarzaniu filmów z pendrive)
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorami
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 2100
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? nie musi
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Jest model Philipsa 5537 który ma zawsze matrycę Sharpa. W najnowszych Philipsach (5007, 5507) w grudniu widziałem tylko matrycę Samsunga.
 

tomashp

New member
Podobnie jak kolega szukam TV 40-42 cali, głównie konsola i sport czasami filmy akcji.. Zależy mi na dobrej płynności, cena do ok.2100zł.

1. Odległość od ekranu? 2,5 - 3m
2. Jak słońce świeci w pokoju? okno z lewej strony telewizora tylko do południa świeci słońce, wtedy tv raczej nie oglądam
3. Jak duży jest pokój? 5 m x 4 m
4. Preferowana technologia: led
5. Jaki masz obecnie telewizor? sony lcd 40 cali 50hz
6. Jakie programy najczęściej oglądasz? sport - mecze, czasami filmy informacje
7. Oglądasz w dzień czy wieczorem: popołudnie i wieczór, weekendy różnie
8. Wieczorem oglądasz przy świetle czy wolisz bez? delikatne światło lampki
9. Wolisz obraz ostry czy łagodny? wyraźny i naturalny
10. Matryca błyszcząca czy matowa? nie wiem
11. Preferowana wielkość telewizora? 40-42
12. Preferowana marka? brak
13. Czego nie lubisz w telewizorach? słabej ostrości, słabej jakości wykonania
14. Jakie urządzenia będą podłączone? laptop, xbox 360 slim, dekoder c plus
15. Ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń? 50% xbox, 10% laptop, 40% reszta
16. Siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych? na wprost i trochę z kątów
17. Czy ważne jest wifi ? nie ale milo jak bedzie
18. Czy będziesz korzystać z widgetów? nie
19. Czy chcesz serfować w internecie z poziomu telewizora ? tak
20. Czy chcesz korzystać z serwisu Ipla , Iplex, tvscreen - VOD ? tak
21. Czy USB ma mieć czytanie filmów z polskimi znakami ? lepiej tak
22. Ma mieć 3D? w tej cenie nie musi
23. Ma mieć slot na karty SD ? nie
24. Ma mieć tuner DVB-T? tak
25. Jakimi złączami i co chcesz podłączyć? hdmi, USB,
26. Jaki masz sygnał: sygnał cyfrowy dekoder
27. Ile programów HD? ok. 20
28. Ma stać czy wisieć? raczej będzie wisiał
29. Rozdzielczość: full HD
30. Na czym najbardziej Ci zależy: płynność, dobrej jakości obraz i dobrze odwzorowanymi barwami, dobre kąty, brak cloudingu, DLNA,
31. Ile osób ogląda: 2
32. Ile godzin dziennie ma grać telewizor: 4h - 5h
33. Jaka klasa cenowa ? bez 3d max 2100zł

jeśli uważacie, że tv za ok. 3000zł będzie miał lepszą płynność i lepszą jakość obrazu 2d i jest to różnica którą widać..? to poczekam,
z góry dzięki za pomoc,

Nie wiem dlaczego ale jakoś nie mam przekonania do philipsa..
 

legómina

Member
No i kupiłem 40PFL5007 na matrycy Sharpa. Udało mi się znaleźć odpowiadający mi numer seryjny telewizora w Euro RTV AGD.
Kolory super, chociaż trochę walą po oczach, za to cały ten SMART jest mocno niedopracowany - wolny, nie mogę się zarejestrować na swoje konto na platformie Philipsa, Youtube się zawiesza...
Ogólnie jednak zakup na plus :)
 

tren90

New member
Kolego legómina, napisz proszę po czym rozpoznajesz matryce sharpa od samsunga. Przymierzam się również do zakupu tego philipsa tylko że 32cale.
 

siekieer

New member
Dolaczam sie do pytania - planuje kupic 46 cali 5007 na sharpie. W sklepach wysylkowych wysla mi na tej matrycy przy prisbie?

Wysyłane z mojego Nexus 7 za pomocą Tapatalk 2
 

siekieer

New member

legómina

Member
Kolego, jak rozpoznać matrycę szy to Sharp czy Samsung ? Też przymierzam się do zakupu tego TV.
Informacje o identyfikacji konkretnej matrycy są umieszczone tutaj na forum. Napiszę w skrócie, że egzemplarze z matrycą Sharpa w pierwszym członie numeru seryjnego mają cyfrę 1 (np. VN1V 12......); z matrycami Samsunga mają cyfrę 2. Dodatkowo na tabliczce znamionowej na tylnej obudowie TV widnieje liczba 400 w ramce (dla matryc Sharp) i 396 dla Samsunga.

Niestety jestem średnio zadowolony ze swojego zakupu, obcując z tym sprzętem wychodzą wady, które mnie irytują... M.in. widoczny banding (nie wiem czy to cecha wszystkich matryc Sharpa w tym modelu czy mnie taki kiepski egzemplarz przypadł). Poza tym nie potrafię uruchomić polskich napisów w filmach z USB. Kodowanie mam ustawione poprawnie, format pliku tak samo. Do szewskiej pasji doprowadza mnie niemożność włączenia napisów do filmów przesyłanych po DLNA.
Myślę, że tym razem poszedłbym w stronę Toshiby nad którą się zastanawiałem....
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Na Philipsie serii 5 i niżej polskie znaki nie działają w ogóle, nawet dobrze zakodowane. Od serii 6 w srt na utf8 już idą miękko.
Z tego co pamiętam na TOśce też nie działał najlepiej serwer dlna, ale z USB problemów z napisami nie ma (u siebie tl933, bo na ZL1 nawet nie testowałem USB, wszystko w WD leci)
 

mckk

New member
W Philipsie 5007 polskie znaki to nie problem. Jest program do wgrywania napisów w film AVIAddXSubs - 1 min i są polskie znaki w filmie
 

legómina

Member
W Philipsie 5007 polskie znaki to nie problem. Jest program do wgrywania napisów w film AVIAddXSubs - 1 min i są polskie znaki w filmie
Spróbuję ten program, niestety MKVtoolnix'em nie udało mi się tak wkomponować napisów w kontener matroska żeby były odtwarzane na moim TV. Niestety przed zakupem tego telewizora nie byłem świadom tego "niedostatku"...

Proszę powiedzcie mi jak jest z cloudingiem i bandingiem - czy takie rzeczy podlegają naprawie gwarancyjnej, czy to wada technologii? Na ekranie mam widoczne trzy jaśniejsze plamy (stają się widoczne na czarnym tle przy odpowiednim kącie patrzenia) do tego dwa jaśniejsze, pionowe paski, które są szczególnie widoczne przy oglądaniu meczów lub skoków narciarskich. Przy normalnym oglądaniu wady te nie są bardzo widoczne ale jakoś wzrok podświadomie doszukuje się mankamentów :)

Za kilka dni opiszę swoje wrażenia aby potencjalni nabywcy podejmowali decyzje bardziej świadomie :) Przed zakupem nie miałem pojęcia o spieprzonym DLNA i napisach z USB. Dobrze chociaż, że kabel displayport-hdmi działa prawidłowo i filmy mogę puszczać z komputera.
 
Do góry