LCD do 2000-2500zł

maro18

New member
Witam. Poszukuję LCD jak w temacie.

Wymiary pokoju - 3x5m (z czego w linii ja->TV jest 3 m)
Preferowana wielkość matrycy - 32-42 ?
Preferowane marki - brak
Preferowana technologia - lcd
Jaki sygnał - na razie kablówka, w najbliższym roku prawdopodobnie przestawią się na sygnał cyfrowy
Jaka odległość od ekranu - 2,5 metra
Jakie urządzenia do podłączenia - DVD, PC
Jaka klasa cenowa - 2000-2500 zł
Więcej oglądasz w dzień czy w nocy - zdecydowanie wieczorem
Jakie masz nasłonecznienie pokoju - jedno okno jest z prawej strony TV prostopadle do ekranu w odległości ok 2m, strona południowa, ale mam rolety nieprzepuszczające światła
Ile osób zasiada przed telewizorem - najczęściej max 2
Oglądasz przy włączonym świetle czy bez światła - przy włączonym 40W górne światło
Jaki masz telewizor - crt 21 SAMSUNG
Ma stać czy wisieć - raczej stać
Czy ma być HD Ready czy Full HD - nie koniecznie Full HD
Czego oczekuję - trudno powiedzieć - oglądam i sport, i DVD, i DivX, i pewnie podłączę go do kompa jako monitor od czasu do czasu

Patrzyłem do linię LG5000 (37-42") bo mają dość dobrą opinię, jeśli lepiej wziąć mniejszy to na podstawie opinii z forum myślałem o Sharpie LC-32RD8E.

Z góry dziękuję z pomoc!
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
jeśli 2,5-3 metry to wielkość 37"
jeśli SD, wieczór i sport - Panasonic 37x10
jeśli komp - to 37 Sharp D65
 

maro18

New member
kiki napisał:
jeśli 2,5-3 metry to wielkość 37"
jeśli SD, wieczór i sport - Panasonic 37x10
jeśli komp - to 37 Sharp D65

Panasonic to plazma i dosyć ciężko dostępna, także raczej odpada. A sygnał SD jest na teraz - w ciągu roku pewnie będzie cyfrowy i być może BR.

Co do Sharpa D65E - jaka jest jego przewaga nad LG 37LG5000 ? Bo cena Sharpa ~300zł wyższa. Dzięki Kiki za odpowiedź - na Ciebie zawsze można liczyć :)
 

maro18

New member
maro18 napisał:
Co do Sharpa D65E - jaka jest jego przewaga nad LG 37LG5000 ? Bo cena Sharpa ~300zł wyższa. Dzięki Kiki za odpowiedź - na Ciebie zawsze można liczyć :)

Odpowie ktoś? Bo temat wciąż otwarty...

I mam jeszcze jedno pytanie - kiedy najlepiej kupić LCD? Jak to jest zazwyczaj w ciągu roku? Wiadomo, że przed Świętami Bożego Narodzenia drożeją TV, to samo przed wielkimi sportowymi imprezami typu Olimpiada czy MŚ w piłce nożnej. Wydaje mi się, że w wakacje powinno być trochę taniej. Ale czy czekać do lipca, do sierpnia, czy to zupełnie wróżenie z fusów, bo jak kurs Euro wzrośnie, to i w lipcu może zdrożeć, zamiast potanieć?

Pzdr
 
Do góry