LCD do 2,5 tys

sebajag

New member
Witam siostra postanowiła postawić sobie tv w pokoju i pytanie co było by dla niej najlepsze?
Jakie masz warunki - 5x3
preferowana marka - Sony, Panasonic, ??
preferowana przekatna - 37
jaki sygnał - tv na kartę bądź polsat
jaka odległość od ekranu - w zależności gdzie będzie stał/wisiał: 4-5m
jaka klasa cenowa - do 2,5 tys
więcej oglądasz w dzień czy w nocy - raczej wieczorem
jakie masz nasłonecznienie pokoju - rano jaśniutko, ale oglądać będzie wieczorem
ile osób zasiada przed telewizorem - 2
Ma stać czy wisieć - namawiam ją aby wisiał
Full Hd czy HD ready - a będzie widziała różnice? :)

Co do marki to pozostawiam także w waszej opinii! Jakieś pół roku temu kupowałem tv i padło na Soniaka!
 

sebajag

New member
Dzięki Kiki jednak siostra po odwiedzeniu sklepu z tv zmieniła zdanie i chce 32".
kiki napisał:
zostałbym przy wielkości 32" . Ale potrzebujesz modelu o dobrym skalowaniu w SD w klasie cenowej :
Sharp 32 DH77
Philips 32 7404
Samsung 32 a 756
JVC 32 R 90
I musisz pamiętać o nieodzownej kalibracji obrazu .
Znalazłem takie twoje typy w innym poście! Pisałeś także gdzieś o Sony KDL-32W5500. Sony daje 5 lat gwarancji co do siostry mocno przemawia. A powiedz mi jak wypada przy nim seria V która jest trochę tańsza? No i jeszcze znalazłem w tańszej cenie niż W5500 KDL-32W5740. To pewnie to samo tyle że ten drugi nowszy?
JVC 32 R 90 jest tani więc pewnie nie oferuje tego co reszta ale tak się zastanawiam czy taki by jej nie wystarczył.
 

Ares78

New member
sebajag najprościej ujmując V5500 oferuje praktycznie to samo co W5500 tyle, że bez technologi 100hz i (jak dla mnie) trochę słabszą czerń, generalnie jak różnica w cenie jest powiedzmy 200zł to polecam dołożyć do serii W. W5500 i W5740 to samo jeśli chodzi o wnętrze różnie są w wyglądzie i z tego co pamiętam w pilocie, niech siostra jeszcze przemyśli czy na pewno 32 cale będą odpowiednie, telewizor w domu się "kurczy" (czyli, żeby po tygodniu nie narzekała, że jednak 37-40cali to jest to)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
przy tej odległości to JVC poradzi sobie znakomicie. Wystarczy tylko kalibracja obrazu i jakość w tych warunkach - extra.
 
Do góry