lcd dla studenta

sercheese

New member
Witajcie!

Po pierwsze muszę pogratulować krótkiego czasu oczekiwania na potwierdzenie rejestracji.

Przechodzę od razu do konkretów:
-2000-3000zł
-mały pokój
-myślę, że 26"-32"
-ważny design (Panasonic mi się nie podoba, lubię jednolitą czerń)
-i teraz to co najważniejsze, nie mam zamiaru podłączać sprzętu do telewizji, ponieważ kompletnie jej nie oglądam, lcd potrzebuję głównie do oglądania filmów dvd-rip (dotychczas, ale rozumiem, że warto będzie zainteresować się filmami dvd, a w przyszłości hd-dvd) z dziewczyną wieczorami, w ciągu dnia nie ma mnie w mieszkaniu, może jak uzbieram znowu kasę dokupię sobie XBox'a, bo zawsze go chciałem mieć, ale na przeszkodzie stał brak telewizora.
Podsumowując lcd głównie do filmów.
Pozdrawiam wszystkich serdecznie i życzę udanych świąt!

PS. Nie mam zamiaru kupować w okresie świątecznej gorączki, raczej w styczniu.
PS2. Zdaję sobie sprawę, że nie mam dużego budżetu, dlatego jestem gotów pójść na kompromis, stawiam na jakość kosztem rozmiaru. Innymi słowy, wolę mniejszy lcd o lepszym obrazie od większego (w podobnej cenie), którego jedynym plusem będzie to, że ma więcej cali.
PS3. Rozumiem, że efekt "plastyczności" obrazu, który widzę u koleżanki spowodowany jest słabością sygnału? Nie chcę wydać dużo pieniędzy by obraz był gorszej jakości niż w wysłużonym crt mojego taty.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
nie jest tak źle z Twoja kasą.
Dostaniesz już dobre modele - to naprawdę dobra klasa :
JVC 32 G 80
Sharp 32 WD1
 

sercheese

New member
kiki napisał:
nie jest tak źle z Twoja kasą.
Dostaniesz już dobre modele - to naprawdę dobra klasa :
JVC 32 G 80
Sharp 32 WD1
widziałem, że w jednym topicu obok tych dwóch modeli polecałeś również TOSHIBA 32A3002P. Nie przeszkadza mi, że jest srebrny, chodziło mi o zachowanie jednolitego koloru.
Pytam się o niego, bo jest tańszy o 500zł, a specjalnie podałem cenę od 2-3tyś zł, by zaznaczyć, że mam pieniądzę, ale wcale nie muszę ich wszystkich wydać na lcd (to sąm moje oszczędności, a nie kwota przeznaczona na rtv).
Podsumowując, jeśli warto dopłacić to zaintersowałbym się sharp'em (ktoś kiedyś powiedział "nie stać mnie na tanie rzeczy), jeśli różnic nie ma (ale takich prawdziwych, a nie na papieprze), to za 2tyś kupiłbym toshibę. Czekam na rady.
 

AreckiW

New member
sercheese napisał:
widziałem, że w jednym topicu obok tych dwóch modeli polecałeś również TOSHIBA 32A3002P. Nie przeszkadza mi, że jest srebrny, chodziło mi o zachowanie jednolitego koloru.
Pytam się o niego, bo jest tańszy o 500zł, a specjalnie podałem cenę od 2-3tyś zł, by zaznaczyć, że mam pieniądzę, ale wcale nie muszę ich wszystkich wydać na lcd (to sąm moje oszczędności, a nie kwota przeznaczona na rtv).
Podsumowując, jeśli warto dopłacić to zaintersowałbym się sharp'em (ktoś kiedyś powiedział "nie stać mnie na tanie rzeczy), jeśli różnic nie ma (ale takich prawdziwych, a nie na papieprze), to za 2tyś kupiłbym toshibę. Czekam na rady.

ja bym szukał TV z zaimplementowanym układem poprawy płynności obrazu 100 Hz,
jak dobrze poszukasz, to na Allegro znajdziesz sklepy, gdzie za ok. 3000 zł kupisz Panasonica 32LX70. Jest czarny, nie wiem, dlaczego piszesz, że nie jest jednolity. Za to ma świetny kontrast, zero smużenia, super kolory, 100 Hz, i najlepsze kąty, tzn. patrząc z boku nie ma rozjaśniania obrazu.
No ale jeśli bardziej zależy Ci na designie, a nie na jakości odbioru, to ja Ci nie poradzę.
Podobne TV konkurencji są wiele droższe, Philips 32PFL7862, JVC 32P80, Sony 32D3000 kosztują bliżej 4000 zł, a nie oferują praktycznie nic więcej, poza tym mają gorsze kąty.
Ten Panasonic to telewizor roku LCD w tej wielkości w UK i naprawdę można go już dorwać poniżej 3000 zł, tylko trzeba dobrze poszukać. Polecam Allegro, Ceneo.pl, skapiec.pl
pozdrowienia
 
Ostatnia edycja:

sercheese

New member
nic nie mam do firmy Panasonic :)
widocznie kilka ich lcd na które natrafiłem były w dwóch kolorach
zainteresuję się nim

<edit>

jego najniższa cena to 3200zł
a ja piszę przecież, że szukam w przedziale OD 2000zł do 3000zł.
Jestem w stanie dołożyć te 200zł, ale w porównaniu do toshiby to już jest 700zł a to jest różnica.
To tak samo jak z kupowaniem radia samochodowego: biorę jakieś za 300zł, ale za 450zł jest naprawdę fajnie, a to tylko 150zł, no dobra, ale za 600zł to już mam full wypas, a za 800zł (co przecież jest raptem 200zł więcej) mam już prawie tak dobry sprzęt jak za... 1300zł (chodzi o jednego Clariona), a skoro wydaję kupę kasy to mogę wydać i więcej. I tak z 300zł robi się np 800zł, bo dokłada się po trochu.

Żebym nie został źle zrozumiany, te 200zł do 3200zł oczywiście mam, ale zaznaczam wciąż, że lcd będzie służył głównie do oglądania filmów wieczorami w małym pokoju, to nie jest sprzęt, który będę wykorzystywał 24h/dobę, a raczej kilka razy w tygodniu.
Z jednej strony jestem typem, który nie lubi tanich rzeczy i woli dopłacić, z drugiej chcę wiedzieć, że to naprawdę jest dobry wybór a nie promocja czy inne sztuki reklamy.
Jasne, że kusi mnie mieć "full wypas za 3tyś zł" ale mogę takie 500zł wydać na coś innego, więc muszę być pewien, że warto dopłacić a wtedy dopłacę.

<edit 2>
AreckiW napisał:
Za to ma świetny kontrast, zero smużenia, super kolory, 100 Hz, i najlepsze kąty, tzn. patrząc z boku nie ma rozjaśniania obrazu.
widzę, że wypisałeś mi te różnice, pytam się teraz na spokojnie czy to będzie widać w praktyce, czy też są to różnice porównywalne z branżą audiofilii.

<edit 3>
bo głębszym przeglądnięciu forum, często widzę, że polecacie właśnie tego Panasonica, społeczność mylić się nie może ;) ale wciąż zastanawiam się "czy to dla mnie"

<edit 4>
kolejna informacja
compton napisał:
Panasonic nie ma dobrego trybu wyświetlania obrazu 4:3. Albo maksymalne rozciągnięcie albo Panorama 16:9 z obciętymi logo stacji. Plus natomiast jest taki, że można włączyć autoformatowanie. W przypadku audycji 16:9, telewizor sam zmieni obraz na panoramę. Męczące jest to jednak przy reklamach nadawanych w róznych formatach-obraz skacze.
jak to się ma do oglądania filmów divix, dvd-rip, itp? telewizji nie oglądam, więc również i reklamy odpadają ;)

<edit 5>
znalazłem test tego Panasonic'a, gdzie we wstępie jest dokładnie to samo pytanie, które tutaj zadałem
www.hdtvtest.co.uk napisał:
With an average online price of around £720, the Panasonic TX32LXD70 is decidedly more expensive than most of its 32-inch competitors. This article will investigate and see if the Panasonic TX32LXD70 is worth the price premium...

Kiki, ponoć robiłeś test temu Panasonic 32LX70, gdzie go można znaleść? Czytam coraz więcej pozytywnych opinii o nim.
 
Ostatnia edycja:
Do góry