LCD dla gracza!!!!

Kopek

New member
Witam

Planuje zakup telewizora LCD 32 lub 37 cali
Cenak to ok 2500 max
Przeznaczenie: konsola XBOX360, filmy i seriale w HD puszczane z kompa no i rzadko jakis film ze zwyklej anteny
Nie wiem czy szukać czegos w HD Ready czy Full HD. Lepsze 100hz czy nie??
Odległość od TV ok 2m
Przejżałem w necie bardzo dużo stron na podobny temat ale to tylko zrobiło mi wode z mózgu bo każdy poleca cos innego

Zastanawia mnie Samsung LE 32A656
 

Kopek

New member
a jak ma się sprawa z odświeżaniem 100hz?? naprawde jest to takie dobre? jest model samsunga LE37A656 on ma odświeżanie 100hz ale ceny w MEDIA MARKT i SATURNIE są dosyć duże bo ok 3500zl a na allegro ok 2500zl

Zastanawiam się też czy nie lepiej kupić coś w HD Ready ale lepszej firmy np PHILIPSA
Prosze o jakies propozycje dobry TV

dreczy mnie jeszcze jedna kwestia:
przy kompie mam stary monitor philipsa 15cali pracuje on w 800x600, jak podlacze TV i np wlacze serial w 1280x720 to czy tv przestawi sie tez na 800x600?
 

Dawidowski1000

New member
Moim zdaniem warto jest dopłacić do 100hz.

Nie wiem czy phillips robi lepsze LCD od Samsunga, moim zdaniem raczej na odwrót.

Zależy z jakiego źródła puścisz ten serial? Z anteny czy DVD to wszystko jest nagrane w rozdzielczości 640 x 480 i tylko niektóre Tv upscalują do wyższych rozdzielczości.
 

Kopek

New member
seriale bede puszczal z PC i sa one w 1280x720
co bedzie lepsze hd ready 100hz czy full hd bez 100hz

a co sadzicie o PANASONIC TX-32LX85 lub Sharp LC32Rd8E??
 
Ostatnia edycja:

drosophilia

Active member
Bez reklam
dla seriali w rozd. 1280 x 720 lepsze bedzie hd ready ze 100Hz. Full Hd to min 42 cale przy ogladaniu materialow full hd z ok 2 m.
 

Dawidowski1000

New member
Jeżeli serial puścisz w 1280 x 720 to TV spokojnie to wyswietli.

W takim przypadku wybrałbym 100hz, a wiesz dlaczego? Dlatego że przy 32" 37 calach nie zauwazższ różnicy pomiędzy 720p a 1080p, ponieważ ekran jest za mały by dostrzec różnicę. Aby kupić Tv full Hd należałoby rozważyć zakup minimum 40 cali w górę, wtedy ma to sens.

Pozdro

P.S drosophilia- byłeś szybszy ;)
 

Kopek

New member
Ok to wybiore HD Ready 100HZ, teraz pozostaje dobor modelu, znalazłem 2 ciekawe modele

PANASONIC TX-32LX85
Sharp LC32RD8E

czy mozecie cos jeszcze polecic z HD Ready 100hz
 

Misiek78

New member
Jeśli chcesz Tv podpiąć do PC to w kompie nie ustawiaj że podpinasz TV tylko drugi monitor (DVI na HD), ustaw w sterownikach grafiki jaka ma być rozdzielczość (drugiego mońka) i jeśli Twoja karta wydoli to z czapki:)

Ps, Czaje się na Panasa już 2 tydzień i nadal nie wiem czy nie wybrać RD8. Troszkę rozwaliło mnie zdjęcie od "kiki"-ego z tą czernią i bielą. Jednak jeszcze zostaje "kalibracja"
Dobrze jak by On sam o tym coś nawinął. Albo ze swojego magazynu fotek znalazł LX85 i RD8. :)
 

Maxavelli

New member
Do grania odpusc wszelkie poprawiacze obrazu i technologie 100 Hz - tylko przeszkadzaja.

Doloz za to do Full HD jesli grasz na PS 3 - warto, bo jest roznica. Jesli na X360 wystarczy HD Ready, bo i tak na Xboxa nie ma gier powyzej 720p...
 

Kopek

New member
sharpa sobie odpuszczam pozostaje

Samsung LE 32A656 [full hd bez 100hz]
lub
PANASONIC TX-32LX85 [hd ready ale z 100hz]
 

colargol777

New member
witam

chętnie przyłączę się do dyskusji. Ostrze sobie zęby na tego samsunga LE37A656 ale z opinii bardzo dużej liczby użytkowników tego tv okazuje sie że to model bardzo wadliwy, a serwis potrafi go trzymac nawet ponad miesiac.

w tym modelu psuje się obraz, prawie każdemu, jednym po 20 minutach użytkowania, innym po 2 tygodniach...

Niestety czesci zamienne nie pomagaja!:(

To co radzicie?

pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

skylla1

Member
Bez reklam
Misiek78 napisał:
Czaje się na Panasa już 2 tydzień i nadal nie wiem czy nie wybrać RD8. Troszkę rozwaliło mnie zdjęcie od "kiki"-ego z tą czernią i bielą. Jednak jeszcze zostaje "kalibracja"
Pocieszę cię, że panasonic dostajesz juz skalibrowany przez producenta. Na moim LX85 obraz jest idealny (kolory, kontrast, czerń) i każde inne ustawienia są gorsze:). Nie powiem ci jak się sprawuje z komputerem, bo nie gram wcale, ale poza tym na pewno jest to dobry wybór bez konkurencji z klasie 2000zł, a być może w ogóle w 32''.
 

broda1725

New member
Bez reklam
colargol777 napisał:
chętnie przyłączę się do dyskusji. Ostrze sobie zęby na tego samsunga LE37A656 ale z opinii bardzo dużej liczby użytkowników tego tv okazuje sie że to model bardzo wadliwy, a serwis potrafi go trzymac nawet ponad miesiac.

w tym modelu psuje się obraz, prawie każdemu, jednym po 20 minutach użytkowania, innym po 2 tygodniach...

Niestety czesci zamienne nie pomagaja!:(

To co radzicie?

pozdrawiam

Ciekawe gdzie to wyczytałeś ?
 

Maxavelli

New member
@Kopek - na Twoim miejscu bralbym LE32A656. Sam mam LE40A656 i gra sie na nim wybornie - czas rekacji 4 ms robi swoje, przy potrojnym przyspieszeniu w Sonic Unleashed nie smuzy jak wiele LCD. 100Hz niby mam, ale wylaczam je, jak wszystkie "poprawiacze jakosci". Nie chce by telewizor zaklocal mi czysty obraz z PS3. Kolory bajeczne - co najwyzej czerwony malo "soczysty", ale lepszy widzialem chyba tylko na plazmie, ktorej nie kupie bo bola mnie od niej oczy ;-P...
 

colargol777

New member
broda1725 napisał:
Ciekawe gdzie to wyczytałeś ?

przeczytałem kilkadziesiąt opinii dotyczących modeli a656, szperałem w skąpcu,ceneo i innych porównywarkach cen. czy raptem 20 osób by się zmówiło żeby napisać głupotę?


Miałem już zamawiać ten tv, ale ta wadliwość mnie przeraża. Cena fantastyczna jak na jakośćtych modeli. Chyba że poradzisz mi inny dobry tv do 3000 zł który podłącze jednocześnie do: amplitunera, ps3, xboxa360 i pc (vga). Dodam że preferuję 37 lub 40 cali, full hd.

@ Maxavelli ile masz już samsunga?

pozdrawiam colargol777
 
Ostatnia edycja:
Do góry