LCD czy Plazma Samsung PS-42Q91H

grzech23

New member
Witam,

Będę wdzięczny za opinie, które pomogą mi dokonać ostatecznego wyboru. Ostatnio sporo czytam, oglądam w sklepach - porównuję zarówno LCD jak i plazmy.
Telewizję będę oglądał z odległości ok 3-3,5 metra w pomieszczeniu dosyć dobrze nasłonecznionym. Sygnał będzie albo z Cyfry+ (stary dekoder, więc chyba nie daje to możliwości odbioru w jakości HD ? będę wdzięczny również za info w tej sprawie?) lub ewentualnie kablówka Vectra - sygnał cyfrowy.
70% czasu to oglądanie TV
30% filmy DVD na kinie domowym SONY (wysoki model z roku 2004)
Planuję wydać ok 4000 pln.

Mój dotychczasowy wybór padł na Samsung PS-42Q91H.
Czy może jednak w opisanych przeze mnie warunkach warto kupić coś innego?
Z góry dzięki za wszelkie sugestie.

Pozdrawiam,
 

grzech23

New member
Dzięki wielkie za informacje.
Mam jeszcze takie pytanie - gdyby w niedlugim czasie okazalo sie, ze bede mogl odbierac obraz z Cyfry w HD, a zamierzam rowniez w roku 2008 kupic PS3 czy wybrany przeze mnie samsung nadal dobrze bedzie sobie radzil z tymi nosnikami ?
Czy moze w takim wypadku warto kupic jakiegos LCD ?
Jesli tak to jakiego polecacie? Bo nie mam pojecia co do LCD co jest w tej chwili optymalnym rozwiazaniem.

Z gory dzieki.

Pozdrawiam
 

goresh

New member
ten Samsung to model tegoroczny, tak więc spokojnie będzie sobie radził jeszcze przed dłuższy czas, no chyba, że nagle wszyscy zaczną nadawać fullHD w co nie bardzo wieżę :).

Sam posiadam ten model i podłączoną mam do tego N-kę. Mówiąc szczerze podczas oglądania programów HD można siedzieć nawet 0,5m od tv i jest git :) (qmpel tak siedzi na LM), ja standardowo właśnie 3-3,5m.

Jeżeli chodzi o porównanie do LCD, to jedynie dobre LCD może tu wygrać z tym telewizorkiem, ale wtedy kosztują one w zakresi 6-10tyś, wiem bo sam niedawno szukałem i zdecydowałem się jednak na tą plazmę. Inna sprawa to taka, kiedy głównie oglądasz telewizję? Bo to że pokój nasłoneczniony to jedna sprawa, ale pora dnia kiedy będziesz go używać to druga. Jeżeli wieczorem/w nocy przy wyłączonym świetle to tylko plazma, lub bardzo dobre LCD (>10tys za sztuke) bo inaczej będziesz marudzić, że masz obraz szary a nie czarny (przeglądnąłem pod tym kątem sporo telewizorków i faktycznie nowe LCDki np Samsung, Sharp działają fajnie ale kosztuje 12tyś :)). Inna sprawa że ten tv ma warstwę przeciwodlbaskową, która faktycznie działa. Były opinie, że zmienia biały w lekko fioletowawy, fakt jest to widoczne ale TYLKO przy włączonym trybie "cały biały", który usuwa powidoki/duszki. Przy normalnym programie tego nie widać (np przerywniki na AXN). Dodatkowo ta powłoka faktycznie działa bo mam jedno okno zaraz przy telewizorze z boku a drugie na wprost TV, sam oglądam go lekko z boku i przy starym CRT była tragedia :) przy tym jest o niebo lepiej (lekkie odbicia są, ale lekkie). Ktoś zamieścił fotografię, gdzie widać jakoby wszystko się odbijało w ekranie zapominając podać ustawienia aparatu podczas robienia zdjęcia, zapominając że aparat "widzi" inaczej niż człowiek :). Wystarczy lekko wydłużyć czas naświetlania/otworzyć przesłonę/podnieść czułość, czy ustawić tryb auto, i zdjęcie nie ma nic wspólnego z rzeczywistością :).

PS3 podłączysz tutaj spokojnie, dostępne 3 wejścia HDMI pozwalają na wiele moim zdaniem (niestety moje DVD nie ma tego wyjścia ale component jest i obraz jest przepiękny).

Poproś kogoś o ew. podłączenie takiego ps3 do tv i zobacz jak to wygląda :) powinno się gdzieś udać :)

Życzę udanego zakupu i pięknego obrazu :)

Pozdrowionka :cool:
 

grzech23

New member
bardzo dziekuję GORESH

Witam,

Wszystkim bardzo dziękuję za wskazówki, a w szczególności za szczegółowy opis od Goresh'a :)
W takim razie już się upewniłem, że ten samsung to dobry wybór.

Mam jedocześnie jeszcze jedno pytanko - co oznacza podłączenie C+ przez component ? Czy jest to poprostu normalne wyjście euro ? Czy może coś innego ? Pytam bo mam dość stary dekoder C+ - pioneer bct 1430.

Z góry dzieki za ewentualne info co do tego dekodera.

Pozdro,
Grzesiek
 

broniu63

New member
Witam.Kabel euro(scart) to niestety co innego niz component.Ten ostatni ma wygląd podobny do kabli cinch,tylko ze są trzy wtyki zamiast dwóch.Obraz po componencie jest porównywalny do podłączen kablem HDMI.Twój pionek ma tylko gniazdo euro (scart).
 

smoku666

New member
component to połączenie bardzo dobre, mozna tak przesłać obraz HD w super jakości (równie dobry co po HDMI), obraz po componencie jest o niebo lepszy niż np po EURO (scart).

munus to polaczenie componentem przesyła tylko sygnał video, aby miec dzwięk musisz użyć dodatkowego połączenia np chinch.

pioneer bct 1430 na pewno nie ma wyjścia component.

jeśli sprzęt posiada takie wyjście/wejście to warto zainwestowac w kabel component lepszej jakośći. (lepiej zrobiony, dobrze ekranowany = ładniejszy obraz)
 

grzech23

New member
Dziękuję wszystkim za rady.
Jestem już zdecydowany na zakup tego TV - ale teraz niemiła niespodzianka - nie znalazłem sklepu internetowego, który miałby ten telewizor w swojej aktualnej ofercie - wszystcy mają BRAK.

Czy zatem orientuje się ktoś może, gdzie można kupić ten TV w dobrej cenie albo kiedy będize dostępny na rynku internetowym?

Dzięki.

Pozdrawiam,
Grzesiek
 
Do góry