LCD czy ole

nertiz

New member
Witam mam problem
Niedawno zakładałem post związany z zakupem tv do 5k zł. Budżet troszkę poszedł do góry i się zastanawiam nad trzema telewizorami
1. Oled LG 55 b6j
2. LCD Sony 55xe9005
3. LCD Sony 55xe9305

Nr 3 to taka rezerwa gdyż jest najdroższy. Bardziej jestem ukierunkowany na dwa wcześniejsze modele. POMOCY! Jakie są różnice prócz kontrastu. Tv pod gry 4k hdr, sport i ofc netflixa



Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka
 

nertiz

New member
Około 8k zł. Wiem ze sony xe930 jest najlepszy z nich ale najdroższy. Dlatego bardziej jestem nastawiony na tego oled lub xe9005.

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To poczekaj na nowy Oled Tv PHILIPS 55POS902 będzie w super cenie !
I to masz już na nowej matrycy Oled 2017 !
Masz lepszą biel, równiejsze podświetlenie matrycy , lepsze zabezpieczenie przed wypalaniem .
Masz też ambilight , Androida ,MxPlayer , Kodi, obsługę głosową .
 

barburian

New member
Bez reklam
Tv

Witam mam problem
Niedawno zakładałem post związany z zakupem tv do 5k zł. Budżet troszkę poszedł do góry i się zastanawiam nad trzema telewizorami
1. Oled LG 55 b6j
2. LCD Sony 55xe9005
3. LCD Sony 55xe9305

Nr 3 to taka rezerwa gdyż jest najdroższy. Bardziej jestem ukierunkowany na dwa wcześniejsze modele. POMOCY! Jakie są różnice prócz kontrastu. Tv pod gry 4k hdr, sport i ofc netflixa



Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka


Witaj, za 8000 tyś to już kupisz dobrego 65-calowca , jeśli masz miejsce na taki rozmiar
to bym raczej to rozważał .
 

Rowitt777

Member
To poczekaj na nowy Oled Tv PHILIPS 55POS902 będzie w super cenie !
I to masz już na nowej matrycy Oled 2017 !
Masz lepszą biel, równiejsze podświetlenie matrycy , lepsze zabezpieczenie przed wypalaniem .
Masz też ambilight , Androida ,MxPlayer , Kodi, obsługę głosową .

Kiki ,
Kiedy będą wiadome ceny tych nowych oledów z Philipsa ?
Ja czekam bo myślę o LG 55C7V i to jest około 11,5 tyś zł.
A nie wiem czy Philips 55PUS7002 bedzie dużo korzystniejszy.
A zawsze z tv Philips bylem zadowolony.
Dzięki.
Pozdrawiam
 

nertiz

New member
Za około 8k można dostać jeszcze 65ks8000 ale nie jestem przekonany do tego tv tym bardziej jak widziałem na żywo sony xe9005.

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka
 

barburian

New member
Bez reklam
Rady

Nie słuchaj osoby o pseudonimie Kiki. Promuje tylko Philipsy lub chińskie TLC, czyli telewizory na których ma największe marże w swoim sklepie. Mam dokładnie ten sam dylemat co Ty. Też waham się między tymi trzema TV, no może jeszcze LG C6. TV będę używał do xboxa one S i Netflixa. Skłaniałbym się raczej ku Oledom LG, ze względu na kontrast. Przewagą Sony, głównie tego droższego jest sporo lepszy HDR (średnio ponad 1000 nitów, LG ma około 650). Nie wiem na czym głównie Ci zależy, na czerni czy na HDR ?


Czy kupi od KIKI-ego czy nie to jego sprawa, ale słuchać powinien bo KIKI na temacie RTV
zjadł zęby i to jego strona internetowa ,jego portal, jego sklep i może sprzedawać co chce.
 

barburian

New member
Bez reklam
Tv

To może jakiś przykład? Znajdź w tej cenie TV 65", który miałby tak dobrą czerń jak Oled, ewentualnie HDR na poziomie powyżej 600 nitów


65PUS7601 ma bardzo dobra czerń, jesli mówimy o czerni - ale nie popadaj ze skrajności w skrajność , napisałem że w cenie
ok 8000 tyś można kupić dobry TV 65 cali , a ty piszesz zaraz o porównaniu do OLED-a i to najlepiej w 65 calach.

65KS8000 - tez jest bardzo dobrym TV i kosztuje 7500 , wiele nie odbiega obrazem od XE90

Rada moja dla kolegi była taka by rozważył te 65 cali z uwagi na to, że jeśli ma odległość do TV ponad 3 metry to odbiornik 4K 55 cali będzie zbyt mały .
 

nertiz

New member
To jet właśnie najgorsze ze tutaj u mnie w mieście nie mam opcji postawić obok siebie danych telewizorów i wybrać najlepszy z nich.

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka
 

nertiz

New member
Tak patrzyłem. I TK nie wiem co wybrać xD najlepiej obejrzeć na żywo :) szkoda ze ich test ks8000 nie ma tak dobrze zmierzonego hdr jak np dwa modele sony, gdyby było porównywalnie do xe9005 o brał bym wtedy 65ks8000

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To poczekaj 10 dni na Oleda Philipsa 55pos902 w klasie 4K i 100hz będzie rewelacja cena do jakosci tym bardziej że na nowej matrycy 2017.
 

Kadajo

New member
Bez reklam
To poczekaj 10 dni na Oleda Philipsa 55pos902 w klasie 4K i 100hz będzie rewelacja cena do jakosci tym bardziej że na nowej matrycy 2017.
Matryce oled wszystkie mają odświeżanie 120hz i Oled od Philipsa na pewno nie będzie miał rewelacyjnej ceny. Będzie około 13-15 tys.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 

Kadajo

New member
Bez reklam
To poczekaj na nowy Oled Tv PHILIPS 55POS902 będzie w super cenie !
I to masz już na nowej matrycy Oled 2017 !
Masz lepszą biel, równiejsze podświetlenie matrycy , lepsze zabezpieczenie przed wypalaniem .
Masz też ambilight , Androida ,MxPlayer , Kodi, obsługę głosową .
Telewizory Oled nie mają podświetlenia matrycy.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 

nertiz

New member
A możecie mi powiedzieć który telewizor ma lepszy efekt hdr? Ks8000 czy oled b6? I do jakiego tv można porównać poziom nitow hdr ks8000

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka
 

Kadajo

New member
Bez reklam
Na Oledzie ze względu na perfekcyjna czerń. Wystarczy iść do sklepu z materiałami HDR I przetestować. Pomimo tego że oled osiąga tylko 600-700 nitow jego czerń powoduje że efekt robi znacznie lepsze wrażenie.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 

barburian

New member
Bez reklam
Tv

Na Oledzie ze względu na perfekcyjna czerń. Wystarczy iść do sklepu z materiałami HDR I przetestować. Pomimo tego że oled osiąga tylko 600-700 nitow jego czerń powoduje że efekt robi znacznie lepsze wrażenie.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Dobze gadooo dać Mu piwa !!! Hejjj
 

barburian

New member
Bez reklam
Tv

A możecie mi powiedzieć który telewizor ma lepszy efekt hdr? Ks8000 czy oled b6? I do jakiego tv można porównać poziom nitow hdr ks8000

Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka


Generalnie wszystko przemawia na korzyść OLED-a tyle że jak już się zdecydujesz to
kupuj Serię 7 LG w której znacznie poprawiono odwzorowanie bieli.
Na plus Samsunga Rozmiar 65 cali i mniejsze ryzyko z powidokami , oczywiście w jednym jak i drugim TV wypalają się piksele .
 

barburian

New member
Bez reklam
A może kolega sięgnie głębiej do portfela i pochyli się
nad 65KS9500 - Cena 9500 i 150 stref wygaszania i tylne podświetlanie.
W końcu kupuje się TV na kilka lat ,może warto te 1500 złociszy dołożyć.
 

barburian

New member
Bez reklam
Biel

Chyba po kalibracji biel w B6 też będzie na dobrym poziomie. A nie wiem czy lepsza biel i więcej detali w ciemnych scenach warte są dopłaty około 4 tyś za nowszy model.

Biel jest akceptowalna po kalibracji, ale nadal lekko ucieka w błękitny zafarb.
Oczywiście można się czepiać wielu rzeczy w OLED-ach ,ale nie ma wątpliwości że to
obecnie najlepsze TV na rynku.
 
Do góry