LCD czy LCD LED?

Pioro

New member
Witam, od jakiegos czasu planuje zakup tv, skoncentrowalem sie na samsungu b650 37", z drugiej strony nie wiem czy poczekac az stanieja LEDy... B650 trzyma cene dosc mocno i obnizki sa niewielke, a co z LED? lepiej zainwestowac wiecej i miec "technologie przyszlosci" juz teraz? czy b650 w zupelnosci wystarczy?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
ale na co liczysz w ledach ?
jakie masz urządzenia do podłączanie?
jakie warunki w pokoju ?
jakie oczekiwania od telewizora?
 

Pioro

New member
ale na co liczysz w ledach ?
na lepszy obraz, bardziej ostry dynamiczny...

jakie masz urządzenia do podłączanie?
na razie dekoder cyfrowy mpeg2, w niedalekiej przyszlosci tv hd, blue-ray

jakie warunki w pokoju ?
5x4 m, dobrze nasloneczniony odleglosc od ekranu 2,5 m

jakie oczekiwania od telewizora?
ma sluzyc na lata, obraz plynny glownie mecze pilki noznej

obecnie posiadam toshibe c3500 tv bardzo fajny i dobrze sie sprawuje, ale zastanawiam sie nad tym samsungiem ale ledy czy zwykly lcd??
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
obecnie ledy poszły w kierunku zaspokojenia potrzeb eco i doznania wrażeń estetycznych. Jak zostaną dopracowane wyprą tradycyjne lcd .
Gdyby tak dokładnie sprawdzić to nie jest to idealny telewizor dla Twoich potrzeb .
Nasłonecznienie przy mocno błyszczącej matrycy .
Płynność do sportu.
Skalowanie w SD
Ale decyzja należy do Ciebie.
 

Pioro

New member
3000-3200 zl za tv 37" czyli b650 zly wybor? wydawalo mi sie ze 100 hz, usb, wifi, to jednak doobry wybor... jakies inne propozycje...
 

jtd

New member
Bez reklam
proponuje poczekac na serie b9000, to bedzie wypas od samsunga, lokalne LEDy i kontrast rzedu 8.000.000:1

ceny w granicach 10 tys zł
 

Pioro

New member
czytalem o tym panasonicu tak srednie opinie, ze niby gradacja koloru jest fatalna cokolwiek to znaczy:) troche na tego samsunga b650 sie napalilem, a ta matryce szklana, to bardzo odbija swiatla? czy na poziomie crt?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
on jest po prostu do innych warunków.
Poproś o prezentację to się przekonasz sam.
Panasonic 37 LZD800
Toshiba 37 RV 555
Sharp 37 XL8
 

Pioro

New member
to ja juz sam nie wiem, toshiba rv555 przez Ciebie w tescie byla slabo oceniania, a czy ten panasonic rzeczywiscie ma problemy z kolorami?
 

jurcz

New member
Bardzo pouczająca dyskusja, Pioro. Ezopowy język. Ciekawi mnie czy się doczekasz odpowiedzi na swoje ostatnie pytanie. "Poproś o prezentację" - i o to chodzi!
 

z3

New member
Bez reklam
Jasne jak masz kasę to tak jak kolega jurcz polecam prezentację w domu, porównasz sobie na kanapie :)
 
Do góry