LCD cyfra+ a jakosc wczorajszego meczu

hobb3

New member
Wczoraj po raz pierwszy miałem możliwość obejrzenia meczu z cyfry+ na TVP na moim nowym telwizorze lcd SONY KDL 32v2000 podłączonym do tunera Samsung A200 kablem component.

Wiele czytałem o słabej jakości sygnału, ale to była TRAGEDIA!!!
Przypomniały mi się czasy, gdy do Polski wchodziły pierwsze filmy VHS.
Pikseloza, rozmazany obraz...

Czy to norma? Jak wyglądało to u was?

Jeśli chodzi o filmy i programy ze studia to nie jest źle. DVD wygląda bardzo dobrze, a filmy HD rewelacyjnie.

Zastanawiam się, czy wina leży po stronie sprzętu, okablowania czy tak już będzie? Na szczęście mam stary telewizor kineskopowy, więc mam do czego wracać, ale nie spodziewałem się, że będzie aż tak źle z meczami.

Czy mecze w Canal+ wyglądają podobnie?

Ludzie omówmy to dokładnie, żebym wiedział, że nie jestem sam.
 

gufi

New member
Ja też byłem załamany jakością wczorajszego meczu( zarówno jakościa obrazu jak i tym co się działo na boisku). Jeśli chodzi o obraz to była to zdecydowanie wina nadawcy. Oglądałem na cyfrze i Panasonicu 42PV60. Jakość była fatalna, w trakcie meczu przełączyłem na Eurosport gdzie leciał turniej tenisowy i chumor mi się poprawił: super ostrość, ekstra kolory, byłem pod wrażeniem.
Mam tylko nadzieję, że Niemcy do realizacji Mundialu nie zatrudnią speców z TVP.:fool:
 

daniel1602

New member
Mecz to nic !! Po meczu na HBO był nowy serial nic nie było widać sama czerń nie dało się to oglądać :niewiem:
 

dimas

New member
ogladalem mecz z cyfry i bylo calkiem niezle.pikselozy nie bylo.a mam tylko tuner kathrein euroline 336ci i tv lcd lg.pozniej ogladalem jak niemcy sobie radza ale z kablowki na ARD i obraz byl lepszy niz z satki no i w formacie 16/9
 
Ostatnia edycja:

zapała 71

New member
nie mogę wytrzymać i muszę przyłączyć się do napisanych już opinii o jakości technicznej wczorajszej transmisji. Po pierwszych 10 minutach oglądania w salonie pobiegłem sprawdzić na innych telewizorach, czy też tam jakość jest tak dramatyczna - i co i była:D
Nie mieliście wrażenia, że jakość transmisji przypominała tą z mundialu w Hiszpanii 82 roku - bo ja miałem takie odczucie, jakbym cofnął się w czasie. Tylko niestety gra naszych "skopanych" nie przypominała tej sprzed 24 lat:(
 

ja67

Klub HDTV.com.pl
VIP
Przepraszam ,ze nie na temat...
dimas- chłopie zlituj się nad czytającymi Twoje teksty...
Czy Ty celowo walisz te bledy ortograficzne , czy tez poslugujesz sie jakims zaswiadczeniem lekarskim...?
Moze popros by ktos... za Ciebie pisal !
 

bax

New member
ARD z cyfry+. Ten sam mecz PL - Kolumbia, ale z kamer niemców umieszczonych po drugiej stronie stadionu. Jakość bdb. Ponieważ przełączali z meczu Polaków na mecz Czechy - Kostaryka, to niestety wracałem na tvp - tragedia.
 

gregorsky

New member
Syfra+ od dawna na wszystkich oszczędza. Na tym transponderze (10891)
jest nadawanych 16 programów tv i 4 radiowe. A powinno być najwyżej 8 Tv. wtedy jakość może być taka jak z płyt DVD. To normalana procedura
- okroić każdego - dopóki nie pojawi się solidna konkurencja.
 

dnc

Moderator
VIP
gregorsky napisał:
Syfra+ od dawna na wszystkich oszczędza. Na tym transponderze (10891)
jest nadawanych 16 programów tv i 4 radiowe. A powinno być najwyżej 8 Tv. wtedy jakość może być taka jak z płyt DVD. To normalana procedura
- okroić każdego - dopóki nie pojawi się solidna konkurencja.

Co gorsza na innych transponderach jest tak samo (np.: Freq. 10719 albo 11270)
Inne platformy mają po 6-7 transponderów, a C+ ma jeśli się nie mylę 4. I te 70 kanałów musi się na tym zmieścić. Nie ma się co dziwić, że jakość obrazu jest tragiczna. Nie od dziś wiadomo, iż by jakość obrazu był azadowalająca transfer video musi być conajmniej 600-700KB/s. Poniżej tej wartości na kanale będzie widac pikselizację i to bez względu na np. rozdzielczość obrazu. Jak widzę jaki jest transfer ma C+, to waha się ona dla najlepszych kanałów pomiędzy 400-500KB/s czyli poniżej przyzwoitego minimum.
Także Ci, którzy oglądali mecz, prócz wrazeń z meczu :( mieli też wrażenia wzrokowe - deja-vu, jakby znaleźli się spowrotem w latach '80 XX wieku. No, ale przecież mamy XXI wiek, a to zobowiązuje, czyż nie !!!? :grin:
 
Ostatnia edycja:

hobb3

New member
Muszę jednak dodać kilka ciepłych słów. Nie mam zastrzeżeń do filmów na canal+ (zwłaszcza 16:9). Przy mojej konfiguracji (sony LCD Bravia 32v2000, tuner samsung a200, kabel component, 2 metry od ekranu) jakość jest naprawdę BARDZO DOBRA.

Sygnał na jedynce i dwójce jest gorszy, mam nadzieję (choć raczej płonną), że nie będzie to miało zbyt dużego wpływu na mecze!!!
 
Do góry