LCD , bez funkcji internetowych

wlodek1001

New member
Witam, po dłuższej nieobecności na forum proszę o pomoc. Wysłużony LG 32 LX2R działa dobrze, zero martwych pikseli , już 8 lat. Nadszedł czas na coś większego. Szukam LCD 46-50 cali, jedyne wymaganie to prostota, bez bajerów i funkcji internetowych.Czy można coś w takim zestawie godnego kupic?
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Nie dostaniesz dobrego tv bez systemów smart tv, i 3d. Pytanie tylko o jakieś wymagania co do tv, oraz orientacyjny budżet - to wtedy może coś nam się uda.
 

prezy

New member
Bez reklam
Wlodek podaj wymagania.

Wiem że trochę się przyzwyczaiłeś do Tv z 2006, ale spoko bez obaw.
Jeżeli chcesz mieć dobry obraz, to niestety kupisz telewizor z tymi wszystkimi bajerami - potraktuj to jako wartość dodaną.
Osobiście też mnie mało interesują te wszystkie bajery zwłaszcza sterownie gestem czy głosem, nawet 3D mnie nie przekonuje.
Za to mam bzika na punkcie wszystkich dźwięków własnych telewizora (buczenie, skrzypienie, "cykanie" itp. Oczywiście obraz też ważna rzecz :)
Reszta to tylko drobny dodatek.
Tv ma świecić i już :)
 

wlodek1001

New member
Dzięki za zrozumienie, wymagania to bdb obraz SD, HD będzie z blu ray ewentualnie jakieś skalowanie z dvd do 720p, dżwięk pójdzie na ampli Onkyo, "poprawiacz" obrazu też mile widziany, resza chyba typowa dla TV full HD.
Od dłuższego czasu/szacowny wiek/ bardziej zwracam uwagę na treść programów i filmów, niż na stronę wizualną, ale 46=50 cali robi swoje niż 32 cale.Dla miłośników dodaję ,że przygodę z tv zacząłem od 14 cali w dwukolorze:)
 

Karpaj

New member
Bez reklam
Do tych wymagań ja bym brał plazmę 50ST60 Panasonica.

Jeśli jednak ma to być lcd, to z 50" z dobrym skalowaniem i kolorystyką w budżecie :
Panasonic 50ET60
Toshiba 50L7335
Sharp 50LE752
Ew. przy dopłacie Sony 50W829

Z lekko mniejszych :
Philips 47PFL6008
Panasonic 47FT60
Obydwa świetnie skalują.
 
Do góry