LCD a WZROK!

izon

New member
Mam pytanie jaki w porownaniu do tego Samsunga bedzie LG LX1??Bo stwierdzile mze juz mam tyle problemow z tym Samsungiem ze nie zostaje nic innego jak go wymienic:/
 

Wuwo

New member
Nie wiem jaka jest różnica w budowie matryc, ale ja przy swoim LG (37LZ55) mam własnie takie objawy jak i ty... W każdym razie jestem bliski takiej samej decyzji: wymienić TV. Na mniejszy. I kupić nowy o jak najmniejszej jasności :eek:
 

Wuwo

New member
I z tej właśnie przyczyny rozważam poważnie przesiadkę na starego, poczciwego CRT... Spróbuję jeszcze tylko podziałać coś z okulistą - może jakieś okularki ze specjalnym filtrem coś pomogą?
 

Wuwo

New member
Tak coś czułem... Okazało się, że to po prostu zapelenie spojówek! Te informacje potwierdzają wszystko.

Dostałem kropelki (dość silne, bo wydawane tylko z przepisu lekarza) i się leczę. Minęły 4 dni - nie jest jeszcze super, jednak poprawa na lepsze jest zauważalna. I to bardzo!

Więc nie ma się co obawiać tylko walić do okulisty żeby przepisał medykamenty i czekać aż wszystko wróci do normy.

Pozdro!
 

izon

New member
To ja sie sam wykurowałem kropelkami:DJest już niemal idealnie aczkolwiek jeśli problemy wrócą to też ide do okulisty.Dziwi mnie to nieprzecietnie ze telewizor LCD ktory mial byc zbawieniem dla oczu wywołuje zapalenie spojówek itd!!Mam nadzieje ze jak juz raz sie to wyleczy to potem nie wróci...
 

Fatman_1

New member
Bez reklam
Rady (może prozaiczne ale zawsze lepsze niż żadne):
  1. Oglądać w odpowiedniej odległości.
  2. Nie ustawiać kontrastu na 100%
  3. Ustawić temperaturę ekranu na 6500 K (a nie na 9300K).
  4. Robić przerwy na broar w całonocnych maratonach :)
Pozdro,
 

wojtassm

New member
Fatman_1 napisał:
Rady (może prozaiczne ale zawsze lepsze niż żadne):
.... Nie ustawiać kontrastu na 100%,

A ja wrecz przeciwnie... proponuje ustawic kontrast na 100%. Z tego co mi sie wydaje problem z bolem oczu wynika z czasu reakcji matrycy i wynikajacego z tego smuzenia obrazu. A im wiekszy kontrast tym mniejszy czas reakcji matrycy. Sam mam SAMSUNG'a LE40M61B, ktory ma niby 8ms. Teraz sie jakos przyzwyczailem, ale na poczatku pekala mi glowa z bolu po 10 minutach. 8ms..... to mnie denerwuje, dlaczego producent oszukuje klienta. 8ms to minimalny czas reakcji, przy przejsciu czarny-bialy-czarny. Ale czy jak ogladam mrugajacy czarno-bialy obraz? Nie... ogladam kolorowa telewizje i tu czasy reakcji moga siegac nawet kilkaset ms (nie wiem dokladnie ile to jest w tej matrycy bo oczywiscie nikt tego nie poda, ale nie jest to 8ms). W drozszych TV do ktorych nalezy LE40M61 sa matryce typu PVI. Sa drozsze, ladniej oddaja barwy ale maja w stosunku do matryc TN jedna wade... dluzszy czas reakcji:(
 

Fatman_1

New member
Bez reklam
@ izon

Temperaturę ekranu ustawia się z poziomu menu serwisowego.
Jak się tam dostać? Jest to kod, który wprowadzasz z pilota. Pogoogluj trochę po forach związanych z Twoim modelem a napewno znajdziesz.
UWAGA!!! Wszelkie "pracki" tego typu - na własną odpowiedzialność.

@wojtassm

Mnie jeszcze od października głowa nie bolała. Hmm... a może dlatego, że siedze 3m od ekranu ? producent mojego podaje w opisie: 6 ms ( w co zresztą też nie wierzę) ale jakichś specjalnych smużeń nie zauważyłem, no chyba, że Kurnikowa serwuje... ale to raczej powiedziałbym oczy mi łzawią jak półkownikowi Kwiatkowskiemu z rana. :D :D :D
 
Do góry