LCD ~55' ok. 4.5k zł

Green

New member
1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? salon 21m2
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? ~2,5m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1 - 2
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? Zazwyczaj na wprost, czasem z małym odchyleniem
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? z założenia stać choć, tak na prawdę, to wszystko jedno
6.Jak słońce świeci w pokoju ? okna na zachód, telewizor będzie stał do nich tyłem
7.Jaki masz obecnie telewizor ? stary CRT 27cali
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? internet/wi-fi, cienkie ramki, jak najlepsza jakość obrazu, kilka wejść HDMI
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? darmowa cyfrowa, może UPC
10.Jakie urządzenia ? PS4, HTPC, amplituner
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? myślę, że średnio ok 3 godzin
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? brak zdania
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? kanały informacyjne, sport
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? czasami tak
15.Czy zamierzasz grać w gry - tylko na ps4
16.Preferencje co do marki ? brak
17.Preferencje co do wielkości ? 55 up?
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ? za mało miałem styczności z fajnymi telewizorami ale na pewno nierówne podświetlenie czy też brzęczenie elektroniki
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? wieczorem
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 4500 ew. dołożę jeśli warto dopłacić
21.Czy telewizor ma mieć 3D - nie musi, zbędny bajer

Witam, w okolicach grudnia mam zamiar kupić nowy, a w zasadzie pierwszy telewizor, więc chyba najwyższy czas się rozglądać.

Samej telewizji oglądać będe bardzo mało, głównie to filmy z komputera w HD. Procentowo to by wyglądało mniej więcej tak:
Filmy HD - 60%
TV - 10%
Internet - 15%
PS4 - 15%

Oczywiście już przeglądałem forum pod tym kontem, ale w każdym temacie są polecane inne modele do innych pokoi i wymagań więc mam mętlik w głowie jak nigdy ;p

Bardzo mi się podobają TV z bardzo cienkimi ramkami jak w nowych samsungach więc było by super jak by się znalazł taki model.

Wszędzie słyszę, że TV po czasie zawsze robi się za mały więc, nie wiem czy nie lepiej wziąć troszkę gorsze 60 cali niż 55 ?

Byłbym wdzięczny za rady :)
 

Green

New member
Dzięki za szybką odpowiedź.
Jeszcze chciałbym się spytać czy jest sens dołożenia do Philips 55PFL7008K ? Bardzo przypadł mi do gustu ten TV, i opinie na tym forum chyba też ma dobre, ale nie wiem czy warto dopłacać 1000 zł ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ja mam go w domu. Więc mogę Ci polecić z czystym sumieniem.
Tyle że mam w wersji (ładniejszej) białej czyli 55PFL 7108.
Jest super .....
 

Green

New member
@yarck - na ceneo 7008K - 5634 zł natomiast 7108 5999zł.
Skoro to jest tylko inna wersja kolorystyczna to skąd 300 zł różnicy ? :|

Tak czy inaczej jak przyjdzie czas na zakup to postaram się wyskrobać na tego Philipsa :)
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Ja jakbym mial kupowac tv w przekatnej 55", to bralbym wlasnie Filka, glownie za sprawa Ambi, tv nie odbiega niczym od innych, a dostajemy wspomniany AmbiLight. Jeszcze zastanawilabym sie nad Sharpem 60" (za sprawa 5 cali wiecej), a to wszystko przy zalozonym budzecie +/- 6tys.
 

slawek.73

New member
mam ten sam problem ,chce kupic tv led 55 ,juz mialem kupic sama f 7000 lub 8000 i juz sam nie wiem philipsa mialem plazme i byla ok pozniej same lcd byly gorsze ..dalem posta ale nie ma wyraznej odpowiedzi .....ps ma byc sexi jak samsung obraz jak plazma panasonic i media jak samsung
 
Do góry